• Facebook
 • 0 312 425 85 25
 • admin@kafkatur.com.tr
 • Whatshapp Grubumuza Katılın!

DOĞU KARADENİZ VE BATUM TURU

KÜLTÜR VE DOĞA GEZİSİ

 4 Gece, 5 Gün Yarım Pansiyon

Doğu Karadeniz

1.295 ₺

Ülkemiz doğal güzellikleri içerisinde Doğu Karadeniz’in Doğası şüphesiz ki ayrı bir yer tutmaktadır. Sahil boyunca birbiri ardına olan yerleşimler mimari açıdan görsel güzellik sunamasa da, sayıları az da olsa tarihi yapılar, sivil mimari ev örnekleri, orman eko sistemi, şelale ve buzul gölleri, yemyeşil doğa içerisinde muhteşem güzellikteki yaylar, Fırtına Vadisi ve ılıman yağmur ormanları, Ata yadigarı kemerli köprüler ve Ayder Turu yanısıra bir zamanlar vatan toprağı olan Gürcistan’a bağlı Acara Cumhuriyeti’nin Başkenti olan Batum’da günübirlik olarak görüp gezeceğimiz yerler arasında olacaktır. Gezi dönüşünde Kurtuluş Savaşı’mızın meşalesinin yakıldığı Samsun ile birlikte değişik gezi parkurlarını içine alan güzel bir Doğu Karadeniz Turu sunuyoruz sizlere. Bu güzellikleri Kafka Tur organizasyonu ve farkı ile yaşamak, anılarınız arasında yer almasını istiyorsanız, bu gezimize davetlisiniz.

Çocuk Gezgin Fiyatı; çocuk yaşı ve çocuk sayısına göre değişkenlik gösterdiği için lütfen bizimle irtibata geçin.

0 312 425 85 25

Bilgileri Kontrol Edin

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 4 Gece 5 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Karadeniz, Ordu, Giresun, Trabzon, Samsun
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Perşembe
  21/05/2020
  Salı
  26/05/2020
 • Yetişkin
 • 1.295 ₺

Tur Detayları

21-26 Mayıs 2020

4 Gece 5 Gün Yarım Pansiyon

Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz. 

21 Mayıs 2020 Perşembe günü, saat 21.30’da Ankara İzmir/Kumrular Caddesi kesişiminden hareket ediyoruz.

– Özel araçla ulaşım, yerel araç ve yayla transferleri,
– Araç içinde kek ve soğuk-sıcak içecek ikramları,
– Yarım Pansiyon, Otellerde konaklama (4),
– Kahvaltı (5),
– Batum’da Öğle Yemeği,
– Akşam Yemeği (4),
– Yerel araç ve yayla transferleri,
– Tüm çevre gezileri,
– TURSAB Seyahat Sigortası,
– Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,
– Rehberlik Hizmetleri.

– Kişisel harcamala,
– Tüm Öğle Yemekleri,
– Alkollü içecekler,
– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.

İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi – 21.30
Milli Kütüphane Önü – 21.35
Armada Önü – 21.40
Kentpark/Cepa – 21.45
Beşevler Kavşağı – 21.50
AnkaMall Karşısı/Ana Yol – 21.55
Ana Tamir/1011 Karşısı Ana yol – 22.00
Aydınlıevler Kavşağı – 22.05

Katılımcılarımızın T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 70.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.

17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.

• Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
• Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
• Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
• Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çamaşır, çorap, ayakkabı, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.

Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

Tur Detayları

       Araç içinde kek, sıcak/soğuk içecek ikramlarıyla Bolu-İzmit-Istanbul üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası sabahın erken saatlerinde Edirne’ye gidiyoruz. Bir restoranda yapacağımız güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz.

Kahvaltı sonrası Osmanlı’ya başkentlik yapmış, şairlerin dizelerine ve kitaplara konu olmuş, buram buram tarih kokan Edirne gezisi kapsamında; Edirne’nin en yüksek tepesi olan Buçuktepe’ye çıkıyoruz. Balkan Savaşları Müzesi, Şükrü Paşa Anıtı ve Kıyıktabya gezileri sonrası aracımıza binerek Arkeoloji Müzesi’ne gidiyoruz. Ağırlıklı olarak bölgede yapılan arkeolojik kazılarda bulunan eserlerin sergilendiği Müze’yi görüp gezdikten sonra Osmanlı dönemi mimarisinin başyapıtı kabul edilen, Mimar Sinan’ın Ustalık Eserim dediği Selimiye Camisi ziyareti ile başlayıp; Selimiye Çarşısı Arastası, Üç Şerefeli Camisi, Eski Camisi, Bedesten ve Ali Paşa Çarşısı’nı görüp gezdikten sonra isteğe bağlı olarak yöresel lezzetlerle öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Sarayiçi, Adalet Sarayı Kulesi, Balkan Şehitleri Anıtı, Fatih Köprüsü, Kanuni Köprüsü ve Yeni Saray kalıntılarını gördükten sonra hareket edip Kırkpınar Meydanı Sarayiçi’nde Edirne Kakava Şenlikleri kapsamında yakılan Hıdırellez Kakava Ateşi’nin başında yerimizi alıyoruz.

Ateşin yakılmasıyla ateşten atlayanları, oynayanları bu güzel günü fotoğraflayarak kendimiz ve dostlarımızla paylaşmak üzere ölümsüzleştiriyoruz. Kakava Şenliklerinin bugünkü bölümünü tamamlayarak otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi yöresel lezzetlerle bir restoranda afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası otelimize gidiyoruz. Geceyi Edirne’de geçiriyoruz.

      Erken kalkarak güne başlayıp Kakava Şenlikleri’nin ikinci gün etkinliklerini izlemek üzere Tunca Nehri kenarına gidiyoruz. Sabahın ilk saatlerinde kendimizi nehir kenarında yapılan müzik ve danstan oluşan şenliklerin içinde buluyoruz. Bize çok ilginç gelecek bu bölümde; Edirneli Roman kızların danslarını fotoğraflamak olacak.

Akşamdan, 4 vakte kadar gerçekleşmesi için hazırladığımız dilekleri burada Tunca Nehri’yle buluşturuyoruz. Bu güzel ve keyifli anları yeterince fotoğraf karelerine yerleştirdikten sonra otelimize gidip güzel bir kahvaltı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Trakya’nın üç insisinden iri olan Edirne’yi gezmeye devam ediyoruz. II. Beyazıd Külliyesi içinde yer alan Şifahane ve Sağlık Müzesi gezisi sonrası hareket edip Pazarkule sınır kapısına gidiyoruz. Yunanistan ile iki sınır kapısından bir olan Pazarkule’yi gördükten sonra Karaağaç’a gidiyoruz.

Kurtuluş Savaşının kazanımları ile aldığımız topraklar olan Batı Trakya’da; Tren İstasyonu, Lozan Anıtı ve Karaağaç evleri, sokakları gezisi sonrası Meriç Nehri kenarında isteğe bağlı olarak yaprak ciğer menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası hareket edip Bulgar Kilisesi ve Büyük Edirne Sinagog’unu ziyaret ediyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası serbest alışveriş molası veriyoruz.

Mola sonrası hareket edip otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi yöresel lezzetlerle bir restoranda afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası ışıklar altında Selimiye Camisi’ni görüp fotoğraf çektikten sonra otelimize gidiyoruz. Geceyi Edirne’de geçiriyoruz.

     Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ve Edirne’den ayrılıp yola çıkıyoruz. 1 saat süreli yolculuk sonrası Kırıklareli’ne gidiyoruz. Şehir gezisi kapsamında; Atatürk Evi, İstasyon Binası gezileri sonrası hareket edip Babaeski-Lüleburgaz-Muratlı üzerinden yolumuza devam edip Tekirdağ’a gidiyoruz.

İsteğe bağlı olarak Tekirdağ köftesi ana menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Namık Kemal Evi, Arkeoloji Müzesi ve Macar kahramanı Rakaçi Müzeevi’nin gezilmesi sonrası saat 18.00’de yola çıkıyoruz. İstanbul-İzmit-Bolu üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası gece yarısı Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

 • Konaklama
 • Rezervasyon
 • Rehberlik Hizmeti
 • Yemek
 • Ulaşım

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by