• Facebook
 • 0 312 425 85 25
 • admin@kafkatur.com.tr

Aladağlar

895 ₺

“ Doğayı ve yürümeyi seviyor olmalısınız. Peki ya yükseklerde yürümeyi seviyormusunuz? Ülkemizde Alp-Himalaya sisteminin güney kıvrımları olan Toros Dağları’nın arka uzantısı olan Niğde Aladağlar’ın en kolay zirvelerinden biri olan Emler Zirvesine çıkmaya ne dersiniz? Doğada olmayı ve yürümeyi seviyorsanız bu etkinlik tam size göre.
Çukurbağ Köyünde yöresel güzel bir kahvaltı sonrası başlayacak etkinliğimizde Aladağlar Silsilesinin önermli vadi, boğaz, geçit, yayla, küçük yükseltiler ve orman dokusu için yürüyüşler yaparak Kampyerleri’nde çadır kurarark konaklama yapacağız. Aladağlar’ın ikinci en iyi dönemi olan sonbaharda Aladağlar şüphesiz ki çok daha güzeldir. Yürüyüş etkinliklerinin yanı sıra Niğde Çamardı Bölgesinde bununan elma bahçeleri en güzel ürünlerini sizlere sunacaktır. Bunun yanı sıra bal ve diğer yöresel ürünlerinde dikkatinizi çekeceğini düşünüyoruz.
Zirve olmaksızın ama Aladağlar’ın önemli yükselti ve zirvelerinin burnununuzun dibinde olacağu bu etkinliğimizden son derece keyif alacağımızı şimdiden söyleyebiliriz.
Dağ, doğa seviyorsanız, yükseklerde yürüyüş ve tırmanış ilginizi çekiyorsa, kamp kurmak sizin için ayrı bir keyif ise, sizleri bu etkinliğe bekliyoruz. Davetlisiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:


Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;
1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

3-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize yemek etkinliği yapılmayacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 3 Gece 4 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Niğde
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Perşembe
  15/10/2020
  Pazar
  18/10/2020
 • Yetişkin
 • 895 ₺

Niğde Aladağlar’da Doğa Yürüyüşü

15-18 Ekim 2020

3 Gece, 4 Gün

Tam Pansiyon

Gölbaşı-Şereflikoçhisar-Aksaray-Altunhisar-Bor üzerinden yolumuza devam edip sabahın erken saatlerinde Niğde’ye giderek isteğe bağlı işkembe çorbası içiyoruz. Ekmeğimizi aldıktan sonra yolumuza devam edip 60 Km yol aldıktan sonra Aladağlar silsilesinin önemli zirveleri olan Küçük-Büyükdemirkazık zirvelerine “ merhaba “ deyip fotoğraf çekiyoruz. Çukurbağ Köyü’nde her zamanki evimizde köye özgü yöresel ürünlerle güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Dağ için eksik malzemelerimizi tamamladıktan sonra hareket edip traktör romörkuna binerek Aladağlar’ın muhteşem zirvelerinin dibine sokularak Sokulupınar Üstkampı’na çıkıyoruz. Kamp sorumlumuz tarafından karışlanıp kıl çadır olan restoranımızda çay-kahve keyfi yaptıktan sonra şöyle etrafta neler var bilgisi aldıktan sonra kampımızı kurarak bir süre dinleniyoruz. Dinlenme sonrası kumanyalarımızı alarak Demirkazık Dağı’nın dibi olan Narpuz Boğazına girerek uyum tırmanışına başlıyoruz. Yavaş adımlarla acele etmeden Demirkazık’ın Güney doğu klasik çıkış rotası olan parkur üzerinde Kızılaçarşak girişine kadar yükselip kumanya menüsü ile önceden hazırlanan öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra aynı parkur üzerinden geriye dönüp kampımıza geliyoruz. Çaylarımızı afiyetle içip akşam yemeğine kadar dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi hazırlayarak, dağ sohbetleri eşliğinde afiyetle yiyoruz. Geceyi Sokullupınar Kampyeri’nde geçiriyoruz.

GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ: Ankara-Çukurbağ Köyü arası 400 Km, yolculuk süresi yaklaşık Niğde’deki mola ile birlikte 7 saat, Çukurbağ Köyü-Kampyeri arası araç ile 10 Km/yaklaşık 30 dakika. Uyum tırmanışı yürüyerek 6-7 Km, süresi 5 saat olacaktır.
YEMEKLER: Çukurbağ Köyü’nde yöresel kahvaltı, kumanya öğle yemeği ve kampta çorbalı, besleyici akşam yemeği servisi.
YÜKSEKLİK: Sokullupınar Üst Kampyeri: 2232 Metre, Uyum Tırmanışı yüksekliği: 2750 Metre

Sabah: 06.30’da kalkıyoruz. Dağ ortamında hazırlanan güzel ve keyifli bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası bir başka Kamperi’ne göçmek için kamp eşyalarımızı ve kişisel malzemelerimizi toplayarak hazırlıyoruz. Yürüyüş ve kumanya hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra bizde saat: 08.30’da Karayalak Vadi’sine girip yürümeye başıyoruz. Kapı yakınlarına kadar vadi tabanından yürüdükten sonra sağa yönelip Gelincikkayalar Mevkii olarak tanımlanan sırt noktasına çıkıyoruz. Muradaki mzara müthiş. Demirkazık, Alaca, Kaldı zirveleri artık bize çoook yakın. Aşağılarda Elma Bahçeşeri ve Çamardı Köyleri yeşillikler arasında yer alıyor. Yönümüzü Eznevit Yaylası’na çeviriyoruz. Başı göğe değen 3734 metre yüksekliğine kaldı buradan daha muhteşem görünecektir. Aşağılarda Sıyırma Boğazı, Lahitkaya, Avcıveli Vadisi ve Parmakkaya görüntüleri sizleri büyüleyecektir. Vadi tabanına inip Kocadölek’te öğle yemeği molası veriyoruz. Aladağlar’ın en güzel ve en güneyinde yer alan vadi içinde önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası bir süre dinlendikten sonra önümüzdeki taşlık etabı geçip 1950-2000 Metre sınırında bulunan Aladağlar’da sınırlı ormanlardan biri olan Emli Ormanlarına giriyoruz. Yaklaşık 1 saat süreli orman içi yollarda yürüyüşümüze davam edip Aladağlar’ın en güzle kampyeri olan Sarımehmetler’in Yurdu Kampyeri’ne gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme ve çay keyfi sonrası ortaklaşa Kampımızı kurarak dinleniyoruz. Akşam yemeği hazırlıklarının tamamlanmasıyla dağ ortamında güzel bir akşam yemeği yiyoruz. Çya-kahve keyfi sonrası yapılacak dağ sohbetleri ve sessizliğin ardından srtık uyku zamanı. Geceyi Sarımehmetler’in Yurdu’nda geçiriyoruz.
GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ: Karayalak-Eznevit-Kocadölek-Emli Ormanları-Sarımehmetler’in Yurdu arası yaklaşık 10 Km, etkinlik süresi 6.5-7.00 saat, zorluk derecesi II.
YEMEKLER: Kahvaltı, kumanya öğle yemeği, akşam çorbalı besleyici yemek servisi.
YÜKSEKLİK: Sokullupınar Üst Kampyeri: 2232 Metre, Eznevit 2650 Metre, Kocadölek 2235 Metre, Metre, Sarıhemtelerin Yurdu 1788 Metre.

Güneşin ilk ışıkları ve gürültücü kampçıların çıkardığı seslerle söylenerek uyanıyoruz. Restoranımızda kahvaltı hazırlığı sonrası keyifle bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kumanya ve yürüyüş hazırlıklarımızı tamamlayarak saat: 08.00’de yürüyüşümüze başlıyoruz. Yönümüzü Olukseki Yaylası’na çevirip dik etapları çıkıp bölgenin en yaşlı orman bitkilerini görüp fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra yönümüzü doğuya çevririp Aladağlar’ın muhteşem yükseltileri arasında yürümeye devam edip Alaca/Lorut Yaylası’na gidiyoruz. Aladağlar’ın en güneyinde yer alan sırt hattında bulunan Alaca Yaylası Çukurbağ ve Elekgözü Köyleri’nin ortak yaylaları olmasına rağmen şu anda ne yazık ki sadece çobanların ve bizim gibi dağ/doğa meraklısı gezginlerin uğrak yeri konumunda. Burada bulunan çeşmenin/akmıyor olabilir, yanında önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetlye yedikten sonra Ortaburun Dağı’na doğru doyumsuz manzaralar eşliğinde yürümeye devam ediyoruz. Bir kaya blokunun altındaki belirgin patikadan geçerek Ormazn Zonu’na girip güney, güney doğu yönünde devam eden patikadan yürüdükten sonra Alaca çıkışına giden patika ayrımından sola dönüp sık orman dokusunda yürümeye devam edeceğiz. Aladağlar’ın adını aldığı akşm üstü kızıllığı doyasıya yaşayıp ve fotoğraf çekerek saat: 16.30 civarında Kampı’mıza geleceğiz. Çay keyfi sonrası bir süre dinlenmeye hak ettiğimizi düşünüyorum. Akşam yemeği hazırlıklarının tamamlanmasıyla dağ ortamında güzel bir akşam yemeği yiyoruz. Çya-kahve keyfi sonrası Kamp Ateşi etrafında yapılacak dağ sohbetleri, kendiliğinden oluşacak Aladağlar Korusu, özel içeceklerin keyifle yudumlanması ve sessizliğin ardından srra uyku zamanı. Geceyi Sarımehmetler’in Yurdu’nda geçiriyoruz.
GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ: Kampyeri–Olukseki-Alaca Yaylası-Mangırcı-Kampyeri arası yaklaşık 9-10 Km, etkinlik süresi 7.0-8.0 saat, zorluk derecesi
II+ yer yer III zorlukta.
YEMEKLER: Kahvaltı, kumanya öğle yemeği, akşam çorbalı besleyici yemek servisi.
YÜKSEKLİK: Sarımehmetlerin Yurdu 1788 Metre, Olukseki Yaylası 2250 Metre, Alaca/Lorut Yaylası 2550 Metre, Sarıhemtelerin Yurdu 1788 Metre..

Artık bugün kampımızın ve etkinliğimizin son günü. Güneşin ilk ışıklarıyla kalkıp kahvaltımızın hazırlnamasıyla son gün kahvaltımızı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Kamp eşyalarımızı toplayıp aracımıza yükledikten sonra kısa süreli doğa yürüyüşümüze başlıyoruz. Vadi içinden Kazıklı Ali Kanyonu’na Girip yürümeye devam ediyoruz. Adını, kaya bolkunda vahşi arıların oluşturduğu balı toplamak için kazık çakan Ali’den alan Kanyon Dağcı arkadaşlarımızın oluşturduğu kaya tırmanış etaplarının olmasıylada öne çıkan bir kanyon olma özelliğine sahip. 4-5 Km ve yaklaşık 1.5 saat süreli yürüyüş sonrası bizi bekleyen aracımıza binerek Çukurbağ Köyü’ne gidiyoruz. Kahvede çay içtikten sonra isteğe bağlı olarak Niğde elması, bal ve diğer yöresel ürünler alış verişi sonrası arkadaşımız, dostumuz ve Aladağlar’da her şeyimiz olan Mehmet ŞENOL ve ailesine veda ettikten sonra hareket edip Ecemiş Çayı’nda giderek restoranlardan birinde isteğe bağlı olarak Alabalık menüsü ile güzel bir öğle yemeği yedikten sonra saat: 15.30’da Ankara için hareket ediyoruz. Niğde-Bor-Altunhisar üzerinden, Aksaray’da vereceğimiz mola sonrası yolumuza devam edip saat: 21.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.
GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ: Kampyeri-Çukurbağ Köyü arası araç ile 10 Km/yaklaşık 30 dakika.
Çukurbağ-Ankara-Çukurbağ Köyü arası 400 Km, yolculuk süresi yaklaşık molalar ile birlikte 7 saat.
YEMEKLER: Kampyeri’nde kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği servisi katılımcılar tarafından karşılanacaktır.
YÜKSEKLİK: Sarımehmetler’in Yurdu 1876 Metre.

HAREKET NOKTAMIZ

14 Ekim 2020 Çarşamba, Kumrular/İzmir Caddesi Köşesi, Saat: 23.55

— Katılımcı sayısına ve sosyal mesafe kuralına uyun olarak tek kişi oturmalı özel tur aracı,

— Araç içinde kek sıcak-soğuk içecek ikramları,

— 4 Kahvaltı,

— 3 Kumanya Öğle Yemeği,

— 3 Akşam Yemeği,

— 1 Gece Sokullupınar Üst Kampyeri’nde çadırda konaklama,

— 2 Gece Sarımahmetlerin Yurdu Kampyeri’nde çadırda konaklama,

— Tüm çevre gezileri ve yürüyüş etapları,

— TURSAB Seyahat Sigortası,

— Millipark Giriş Ücretleri,

— Kişisel ve ana kamp malzemesinin araç ile taşınması,

— Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

— Rehberlik Hizmetleri.

— Katılımcı sayısına ve sosyal mesafe kuralına uyun olarak tek kişi oturmalı özel tur aracı,

— Araç içinde kek sıcak-soğuk içecek ikramları,

— 4 Kahvaltı,

— 3 Kumanya Öğle Yemeği,

— 3 Akşam Yemeği,

— 1 Gece Sokullupınar Üst Kampyeri’nde çadırda konaklama,

— 2 Gece Sarımahmetlerin Yurdu Kampyeri’nde çadırda konaklama,

— Tüm çevre gezileri ve yürüyüş etapları,

— TURSAB Seyahat Sigortası,

— Millipark Giriş Ücretleri,

— Kişisel ve ana kamp malzemesinin araç ile taşınması,

— Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

— Rehberlik Hizmetleri.

– Verilecek kahvaltı ve yemek menüleri dışında kalan her türlü yiyecek ve içecekler,

– Son gün öğle ve akşam yemeği,

Kişisel harcamalar.

 • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir,
 • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız,
 • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz,
 • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
 • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

Doğada ve yükseklerde yapılacak yürüyüş ve tırmanış etkinlikleri riskli etkinlikler olup katılımcıların bu durumu bildikleri varsayılarak etkinliklere katıldıkları kabul edilir. Akut sağlık sorunları olan, kalp-damar sistemleri ile  solunum sistemlerinde sorunları olan katılımcıların bu tür etkinliklere katılmamaları önerilmektedir. Bu etkinliğe katılan bütün katılımcıların bu uyarıyı görmüş, okumuş ve olası etkinlik sırasında yaşanacak kaza ve yaralanmaları kabul etmiş oldukları varsayılacaktır. 

Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi 23:55
Milli Kütüphane 00:00
Armada 00:10
Cepa 00.15
Ufuk Üniversitesi Önü 00:20
Taurus AVM Önü 00.25
Konya Yolu Dikmen Kavşağı 00.30
Oran/İncek Kavşağı 00.35

Uygun bir sırt çantası, iyi bir yürüyüş ayakkabısı, kalın çorap, mevsime ve etkinliğe uygun rahat  giysiler, koruyucu giysi, iyi bir uyku tulumu, bere, eldiven, baton(isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, şapka, bandana vs, kişisel malzeme ve ilaçlar, fotoğraf  makinası ve aksesuarları, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

 

— Sokullupınar Kampyeri’nde 2 şerli olarak çadırlarda konaklama yapılacaktır. Yemek ve kahvaltı malzemeleri tarafımızdan temin edilecek olup hazırlanması ve servis edilmesi tüm grup üyeleri ile birlikte yapılacaktır.

— Çadır ve matı omayan arkadaşlarımıza malzeme desteği sağlanacaktır. Kendi malzemesi olanlar getirebilirler.

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

 • Konaklama
 • Rezervasyon
 • Rehberlik Hizmeti
 • Yemek
 • Ulaşım

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by