• Facebook
 • 0 312 425 85 25
 • admin@kafkatur.com.tr

Likya Yolu, Fethiye

945 ₺

Eski Devirlerde Işık Ülkesi olarak adlandırılan bölgede antik kentler, doğa ile adeta iç içedir. Likya Yolu, çeşitli kaynaklarca dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olarak gösterilir. Parkurun tamamı işaretlenmiş olup sponsor kuruluşlar ve gönüllüler tarafından bakımı yapılmaktadır. Bu eşsiz doğa ve kültür içerikli gezimize siz değerli konuklarımız davet ediyoruz. Bu etkinliğimiz 3 gece 4 gündüz sürecek yürüyüş ağırlıklı bir etkinliktir. Bir gece ve bir gündüz yolda geçecektir. Üç gece otel konaklamalı olacaktır. Otelimiz Fethiye Çalış plajında bulunmaktadır.
Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 3 Gece 4 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon:
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Perşembe
  08/10/2020
  Pazar
  11/10/2020
 • Yetişkin
 • 945 ₺

Tur Programı

Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde,sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Burdur-Tefenni-Çavdır-Fethiye üzerinden yolumuza devam edip sabah saatlerinde Fethiye’ye varıp, otelimize giderek güne güzle bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı ve kısa süreli hazırlık sonrası Fethiye’den ormaniçi dağ yoluna girerek Antik Likya Uygarlı patikalarında 10 Km mesafeli yürüyüşümüze başlayacağız. Likya Uygarlığından kalma taş döşeli yollar yürüyüşün bir kısmını oluşturuyor. Su sarnıçları ve lahit mezarlar yolumuz üzerinde bulunuyor. Yürüyüşümüz Kayaköy içinde bulunan köy kahvesinde sona erecektir. Kısa süreli dinlenme ve çay-kahve içimi sonrası aracımıza binerek otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra serbest olarak akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Geceyi Fethiye’de geçiriyoruz.

Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Fethiye’den Kayaköy’e geliyor kahvede çay için vereceğimiz kısa mola sonrası Kayaköy’den Afkule Manastırı’na doğru toplam 5 Km’lik yürüyüşümüze başlıyoruz. Af Kule yürüyüşü sonrası Kayaköy’ün eski evlerinin arasından Ölüdeniz’e doğru yürüyüşe devam ediyoruz. 8 Km’lik bu parkurla birlikte toplamda 13 Km’lik bir yürüyüş yapıyoruz. Ölüdeniz’de deniz molası sonrası aracımıza binerek otelimize dönüyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra serbest olarak akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Geceyi Fethiye’de geçiriyoruz.

Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip Ovacık Mevkii Likya Yolu Tabelası önünden yürüyüşümüze başlıyoruz. Toplamda 13 Km’lik Kozağaç-Kirme-Faralya etabı Ölüdeniz manzaralı oldukça keyifli ve güzel bir parkur. Yürüyüş sonrası Faralya Köyü’ne gelen aracımıza binerek otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra serbest olarak akşam yemeğimizi yiyoruz. Geceyi Fethiye’de geçiriyoruz.

Yamaç paraşütü yapmak isteyenler güne erken başlıyorlar. İsteğe bağlı ve ayrı bir ücret ödeyerek yapılacak 45-50 dakikalık Babadağ kalkışlı bu muhteşem uçuş sonrası otele gelerek kahvaltımızı yapıyoruz. İsteğe bağlı deniz etkinliği sonrası eşyalarımızı toplayarak saat: 11.30’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Aynı yol üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası saat: 21.30 civarında Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

— Özel araçla ulaşım,

— Kahvaltı(4),

— Otelde konaklama(3),

— Kumanya öğle yemeği(3),

— TÜRSAB Seyahat Sigortası,

— Tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri gezi ücretine dahil edilmiştir.

— Tüm akşam yemekleri,

— Son gün öğle yemeği,

— Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,

— Denize girmek için plaj kullanımı vs,

— Yamaç paraşütü ücreti,

— Kişisel harcamalar.

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, en az 1,5 litre su, Müze kartı.

Doğa yürüyüşü etkinliği grup halinde yapılan bir doğa sporudur. Grubun bütünlüğünü ve güvenliğini riske atacak davranışlardan kaçınılmalıdır

Hava koşullarının durumuna göre yürüyüş parkurumuz değişkenlik gösterebilir.

Katılımcılarımızın varsa, sürekli kullandıkları ilaçları ve kronik rahatsızlıklarını ekip liderine bildirmesi zorunludur.

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 70.00 TL karşılığında MÜZE KART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş ve altı ile 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın Kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.

İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, : 21.30
Milli Kütüphane Önü : 21.35
Armada Önü : 21.40
Cepa/Kentpark arası : 21.45
Bilkent Köprü Altı : 21.45
Hacettepe/Beytepe Köprü Altı : 21.50
Ümitköy Köprü Altı : 21.55
Gordion Yan Yol : 22.00
Korukent Otobüs Durağı : 22.05
Yaşamkent/BP Önü : 22.10

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

 • Konaklama
 • Rezervasyon
 • Rehberlik Hizmeti
 • Yemek
 • Ulaşım

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by