• Facebook
 • 0 312 425 85 25
 • admin@kafkatur.com.tr

Erciyes Dağı

845 ₺

Erciyes Dağı Şeytan parkuru alt bölgesinde bulunan ve çok sınırlı su olanağına sahip Çobanini Kampyeri’nde 2 gece, 3 gün süreli çadır kamplı bir çıkış etkinliği planladık. Perşembe gecesi Ankara’dan başlayacağımız etkinliğimizde,

Kayseri’de güzel bir kahvaltı ile güne başlayarak aracımızla Erciyes Dağı Evi telesiyej sistemi ile Kampyeri’ne ulaşacağız. İlk günümüz dağın doğu yüzünde deneme çıkışı ve uyum tırmanışı ile geçecek. Ertesi gün gece saat: 03.00’te başlayacağımız zirve çıkışında saat: 11.00’de Erciyes Zirvesinde olabilmeyi düşünüyoruz. Dönüşte akşam yemeğinde kamp ateşi, güzel bir yemek, özel içecekler ve milyonlarca yıldız olacak.
Sabah kahvaltı sonrası kampın toplanmasıyla telesiyej sistemiyle Dağevi’ne gelip aracımıza binerek Kayseri’ye geleceğiz. Yöresel ürün alış verişi sonrası öğle yemeğimizi yedikten sonra yola çıkarak 4.5 saat süreli yolculuk sonrası Ankara’ya geleceğiz. Doğada yürümeyi seviyorsanız, yüksekler sizi çağırıyorsa bizde sizleri bu etkinliğimize katılmaya çağırıyoruz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:


Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;
1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

3-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize yemek etkinliği yapılmayacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 2 Gece 3 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Kayseri
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Cuma
  25/09/2020
  Pazar
  27/09/2020
 • Yetişkin
 • 845 ₺

Kayseri Erciyes Dağı Zirvesi/3917 Metre Çıkışı

25-27 Eylül 2020

2 Gece 3 Gün

Tam Pansiyon(+)

Elmadağ-Kırıkkale-Kırşehir üzerinden yolumuza devam edip sabahın erken saatlerinde Kayseri’ye gidip bir restoranda veya bir otelde güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kamp ve tırmanış için eksik olan malzemelerimizi aldıktan sonra saat: 10.00’da Erciyes’e hareket ediyoruz. 30 dakika süreli yolculuk sonrası Kayak Merkezi’ne ulaşıp teleferik hareket saatine göre Kampyeri’ne giden telesiyeje binerek 2 ayrı etap halinde mekanik sisteme binerek eski teleferik sisteminin harap halindeki idari binasına ulaşıyoruz. Bir süre dinlendikten sonra 1.5 saat kamp yükü ile yürüyerek 3100 metre yükseklikteki Çobanini Kampyeri’ne gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme, kampın kurulması ve yerleşme sonrası kumanya menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası kampımızda bir süre dinlendikten sonra rehberimizin belirlediği saatte hareket ederek zirve rotası üzerinde kendimizi yormadan 2550 metreye kadar yükselip uyum tırmanışı yapıyoruz. Tırmanış sonrası kampımıza dönüp akşam yemeği hazırlığına başlayıp dağ koşullarına güzel bir akşam yemeği yiyoruz. Yemek sonrası sırt çantalarımızı hazırlayıp erkenden yatıyoruz. Geceyi Erciyes’te Çobanini Kampyeri’nde geçiriyoruz.

Saat: 03.00’te kalkıyoruz. 1 saat süreli kahvaltı ve son hazırlıklar sonrası saat: 16.00’da zirve tırmanışına başlıyoruz. Rehberimizin direktiflerine uyarak tek sıra halinde ve belirli aralıklarla taş düşmesine karşı dikkatli bir şekilde yavaş adımlarla Nesrin Topkapı Rotasına girip yükselmeye devam ediyoruz. Çarşaklı etapları taş düşmesine karşı dikkatli ve sessizce geçip Hörgüçkaya solda kalacak şekilde tırmanıp önce küçük zirveye ardından saat: 11.00 civarında 3917 metre yüksekliğindeki Erciyes Ana Zirve’ye ulaşıyoruz. Zirvede etrafı seyredip fotoğraf çekip öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra zirve defterine duygu ve düşüncelerimizi yazıyoruz. Toplamda 1 saat süreli zirvede kaldıktan sonra inişe geçip Şeytan Rotasından dikkatlice inerek saat:16.00 civarında kampımıza geliyoruz. Çadırlarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeği için hazırlık yapıyoruz. Dağ ve zirvenin yorgunluğunu güzle bir akşam yemeği yiyerek atıyoruz. Yemek sonrası kamp ateşimiz etrafında ve milyonlarca yıldızların altında özel içeceklerimiz eşliğinde sohbet ve şarkılar söyleyerek geçiriyoruz. Geceyi Çobanini’nde geçiriyoruz.

Geç kalkıp birlikte hazırlayacağımız güzel bir kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp hareket ediyoruz. Teleferik İstasyonuna gelip Dağevi’ne inerek bizi bekleyen aracımıza binerek Kayseri’ye gidiyoruz. Serbest zaman ve yöresel alış veriş sonrası isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi yedikten sonra saat: 14.30’da Ankara’ya hareket ediyoruz. aynı yol üzerinden yolumuza devam ederek4.5 saat süreli yolculuk sonrası saat: 19.00’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz

HAREKET NOKTAMIZ

24 Eylül 2020 Perşembe gecesi, İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, Saat: 23.55

– Özel araçla ulaşım

– Araç içinde kek sıcak-soğuk içecek ikramları

– 3 Kahvaltı

– 2 Kumanya Öğle Yemeği

– 2 Akşam Yemeği

– 2 Gece Çobandüzü Kampyeri’nde Konaklama

– Tüm çevre gezileri ve zirve çıkışları

– TURSAB Seyahat Sigortası

– Zorunlu kask temini

– Millipark Giriş Ücretleri

– Kişisel ve ana kamp malzemesinin araç ile taşınması

– Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati

– Rehberlik Hizmetleri

– Verilecek kahvaltı ve Yemek Menüleri dışında kalan her türlü yiyecek ve içecekler

– Son gün öğle ve akşam yemeği

Kişisel harcamalar

 • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
 • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
 • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
 • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
 • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

Doğada ve yükseklerde yapılacak yürüyüş ve tırmanış etkinlikleri riskli etkinlikler olup katılımcıların bu durumu bildikleri varsayılarak etkinliklere katıldıkları kabul edilir. Akut sağlık sorunları olan, kalp-damar sistemleri ile  solunum sistemlerinde sorunları olan katılımcıların bu tür etkinliklere katılmamaları önerilmektedir. Bu etkinliğe katılan bütün katılımcıların bu uyarıyı görmüş, okumuş ve olası etkinlik sırasında yaşanacak kaza ve yaralanmaları kabul etmiş oldukları varsayılacaktır.

Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi 23:55
Milli Kütüphane 00:00
Armada 00:10
Cepa 00.15
Ufuk Üniversitesi Önü 00:20
Taurus AVM Önü 00.25
Konya Yolu Dikmen Kavşağı 00.30
Oran/İncek Kavşağı 00.35

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, kalın çorap, mevsime ve etkinliğe uygun rahat  giysiler, koruyucu giysi, kamp eşyaları, baton(isteğe bağlı), tozluk, bere, eldiven, karbonhidratlı yiyecekler, şapka, bandana vs, kişisel malzeme ve ilaçlar, fotoğraf  makinası ve aksesuarları, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

Erciyes Dağı Çobanini Kampyeri’nde 2 şerli olarak çadırlarda konaklama yapılacaktır. Yemek ve kahvaltı malzemeleri tarafımızdan temin edilecek olup hazırlanması ve servis edilmesi tüm grup üyeleri ile birlikte yapılacaktır.

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

 • Konaklama
 • Rezervasyon
 • Rehberlik Hizmeti
 • Yemek
 • Ulaşım

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by