• Facebook
 • 0 312 425 85 25
 • admin@kafkatur.com.tr
 • Whatshapp Grubumuza Katılın!

Uçakla Gidiş Trenle Dönüş

5 Gece 6 Gün

Kars,Ani,Çıldır,Sarıkamış

1.845 ₺

Çocuk Gezgin Fiyatı; çocuk yaşı ve çocuk sayısına göre değişkenlik gösterdiği için lütfen bizimle irtibata geçin.

0 312 425 85 25

Uçakla Gidiş Trenle Dönüş Doğu Ekspresi

Trenle Gidiş Uçakla Dönüş Doğu Ekspresi

Bilgileri Kontrol Edin

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 5 Gece 6 Gün
Maksimum kapasite: 25
Lokasyon: Türkiye, Kars
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Pazar
  23/02/2020
  Cumartesi
  28/12/2019
 • Yetişkin
 • 1.845 ₺

Tur Detayları

23 Şubat 2020 – 28 Şubat 2020

Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz. 

23 Şubat 2020 Pazar günü sabah, saat 09.30’da Kumrular/İzmir Caddesi’nde buluşuyoruz.

 • Ankara-Kars, Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagonda Tren Bileti,
 • Erzurum-Ankara ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak bileti,
 • Havaalanı Transferi(2),
 • Tur sürecince katılımcı sayısına göre belirlenmiş konforlu ulaşım aracı,
 • Kahvaltı (3),
 • Akşam Yemeği (3),
 • 4 yıldızlı otelde konaklama (3),
 • Çıldır Gölü Transferi,
 • Tüm çevre gezileri,
 • Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,
 • Türsab Seyahat Sigortası,
 • Rehberlik Hizmetleri.
 • Kişisel harcamalar, Tüm öğle yemekleri,
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
 • Trende alınacak tüm öğünler ve her türlü kişisel harcamalar,
 • Trenin mola verdiği istasyonlarda yapılacak çevre turları,
 • 4.Gün Akşam Yemeği.
 • 09.30    Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi

  09.35    Milli Kütüphane Önü

  09.40    Armada Önü

  09.45    Kentpark/Cepa arası

  09.55    Bahçelievler Kavşağı

  10.00    AnkaMall Karşısı/Ana Yol

  10.05    Ana Tamir/1011 Karşısı Ana yol

  10.10    Aydınlıkevler Kavşağı

  10.15    Altınpark Önü

Konaklama; Kars, 4 yıldızlı The Kars Park Otel’de gerçekleştirilecektir.

Otek hakkında detaylı bilgi için TIKLAYIN!

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yedek çamaşır/giysi, yağmurluk, mevsime uygun koruyucu giysi, aksesuar, bere, eldiven, kaşkol, şapka, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.
Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 70.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.

17 yaş altı ve 65 yaş  üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı  sahipleri bu müzeleri  ücretsiz gezebilmektedirler.

Türkiye İş Bankası Maximum Kartın Müzekart özelliği kaldırılmıştır.

Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.

Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

Tur Programı

Sabah saat: 09.30’da Kumrular/İzmir Caddesi köşesinde buluşup transfer aracımızla hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Esenboğa Havaalanı İçhatlar Gidiş Terminali’ne gidip Bilet, Check-in ve bagaj teslimi sonrası Anadolujet’in TK 7098 sefer sayılı uçağına binip saat 11.55’te Iğdır için havalanıyoruz. 1.40 dakika süreli uçuş sonrası saat 13.35’te Iğdır Havaalimanı’na iniyoruz. Bizi bekleyen tur aracımıza binip Iğdır’da yapacağımız kısa süreli tur sonrası 140 km yol kat ederek Kars Şehir Merkezi’ne giderek Kale Mahallesi’ne gidip yürüyerek Kars Kalesi’ne çıkıyoruz. Rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası panoromik olarak şehri seyredip fotoğraf çekiyoruz. Aynı yoldan inip aracımıza binerek otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Kars’ta geçiyoruz.
Saat 09.15’te kalkıp güne güzel bir kahvaltı yaparak başlıyoruz. Kahvaltı sonrası saat 10.30’da aracımıza binerek hareket edip 50 Km yol aldıktan sonra Sarıkamış’a/Cıbıltepe Kayak Merkezi’ne gidiyoruz. Kültükev’de çay-kahve-salep molası verdikten sonra liftleri kullanarak Üstkafe’ye çıkıp beyaz doku içinde doğada ve Sarıkamış’ta olmanın keyfini çıkarıp fotoğraf çekiyoruz. Dönüşe geçip aracımıza binerek Yanık Kilise/Kazım Karabekir Camii gezisi sonrası Teneke Mahallesi’ne gidiyoruz. Kana, cana ve şehide doymuş, donmuş topraklar olan Sarıkamış’ta; Yukarı Şehitlik Anıtı, Cer Atölyesi kalıntıları, Katerina Av Köşkü gezileri sonrası Obsidiyen Taşı’nın işlenmesiyle yapılan hediyelik eşya satılan bir yere gidip isteğe bağlı olarak alış veriş yaptıktan sonra hareket edip yol üzerinde Allahuekber Dağı Şehitliği Anıtı’nı görüp fotoğraf çektikten sonra aynı yol üzerinden yolumuza devam edip Kars’a gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi yedikten sonra hareket edip 40 Km ve 1 saat süreli yolculuk sonrası Ermenistan sınırında bulunan ve ilk kuruluşu M.S. 5. yy la tarihlenen Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. M.S. 7/8 yy a tarihlenen Bağratlı Krallığı döneminde eski bir Ermeni yerleşimi olan ve Selçuklular döneminde yerleşimin olduğu Ani Harabeleri gezisi kapsamında; Aziz PRKTICH/Halashar Kilisesi, Hamam kalıntıları, Tigran Honents/Resimli Kilisesi, Büyük Katedral/Fethiye Camii, Selçuklular’ın Anadolu’da yaptıkları ilk Camii olan Ebul Menucehr Camii’si, Aziz KRIKOR Şapeli/Küçük Kilise, Gajik Kilisesi, Havariler Kilisesi/Selçuklu Kervansarayı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi gezileri sonrası çıkışta vereceğimiz kısa süreli çay-kahve ve alış-veriş molası sonrası hareket edip aynı yol üzerinden yolumuza devam ederek Kars’a/otelimize gidiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. İsteğe bağlı olarak canlı müzik çalınan bir yere gidip Kars’ta olmanın ve gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Kars’ta geçiyoruz.
Saat 08.15’te kalkıp güne güzel bir kahvaltı yaparak başlıyoruz. Kahvaltı sonrası saat 09.30’da aracımıza binerek hareket edip Arpaçay üzerinden yolumuza devam edip 1 saat 30 dakika süreli yolculuk sonrası Çıldır Gölü’ne gidiyoruz. Ülkemizin 2000 metre ile en yüksek platoları arasında yer alan Kars-Ardahan platosunda bulunan Çıldır Gölü kışın buz tutmaktadır. İsteğe bağlı olarak buz üzerinde serbest gezinti, atlı kızak ve jet ski etkinliği ve fotoğraf çekimleri sonrası bu göle özgü sarı balık ana menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Çay ikramı sonrası hareket edip aynı yol üzerinden yolumuza devam ederek 1 saat 30 dakika süreli yolculuk sonrası Boğatepe Köyü’ne gidiyoruz. Malakanlar’dan günümüze ulaşan bir öğreti ile peynir üretimi yapılan köyde Peynir Müzesi’ni görüp, isteğe bağlı alış veriş yaptıktan sonra hareket edip Kars’a geliyoruz. Otelimizde bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Yemek sonrası isteğe bağlı olarak ve ayrı bir ücret ödeyerek; sımışka, köz de patates, kestane, demli çay ve canlı müzik çalınan bir yere gidip gecenin ve gezinin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Kars’ta geçiriyoruz.
Saat 07.30’da kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp otelimizden ayrılarak saat 08.30’da hareket edip şehir turuna başlıyoruz. Şehir turu kapsamında; Kafkas Kanlı Tabya ve Arkeoloji Müzelerini görüp gezdikten sonra Aleksandır Nevski Kilisesi Fethiye Camisi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kale Mahallesi’ne gidip eski Kars dokusunda yer alan; Kümbet Camisi Havariler Kilisesi ve Harakani Türbesi gezileri sonrası Kars Çayı üzerinde bulunan Karahanoğlu Köprüsü’nü görüp fotoğraf çekiyoruz. Mazlumağa, Muradiye ve Topçuoğlu Hamamlarını dışarıdan gördükten sonra yürüyerek yapacağımız gezi kapsamında Tahtdüzü’nde; Rus’ların 40 yıl süren işgal yıllarında ızgara planlı olarak, Baltık mimari tarzı yapılarla donattığı yapılar arasında yer alan; Hekim Evi Opera Binası, İsmet İnönü İlk Öğretim Okulu, Kar’s Otel, Sağlık Müdürlüğü ve Azerbeycan Konsolosluğu Binaları, Valilik ve Deftardarlık Binalarını görüp fotoğraf çektikten sonra Gazi Ahmet Muhtar Paşa Evi’ni görüp geziyoruz. Bir Kafe’de vereceğimiz serbest zaman ve çay,kahve molası sonrası isteğe bağlı olarak yöresel ürün ve peynir alışverişi sonrası eşyalarımızı aracımıza yükleyerek bir restorana gidip akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Saat 22.45’te Kars Tren Garı’na gidip Turistik Doğu Ekspresi’ndeki vagonumuza gidip kompartımanlara yerleşiyoruz. Saat 23.55’te hareket eden trende yaklaşık 30 saat sürecek yolculuğumuz başlıyor. Gece boyu beyaz dokulu Anadolu bozkırlarında yol almaya devam ediyoruz.

HATIRLATMA: Tren yolculuğu boyunca tüm yemekler ve harcamalar katılımcılar tarafından karşılanacaktır.
Gece boyu süren ve Erzurum-Erzincan-İliç güzergahıyla devam eden yolculuğumuzda muhteşem vadilerden geçerek saat 11.25’te Divriği’ye varıyoruz. 3 saat süreli molamızda isteğe bağlı olarak Divriği Turu kapsamında. B.M. Unesco Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Ulu Cami ve Darüşşifası'nı gezebilir, 1850’li yıllarda inşa edilen sivil mimari ev örnekleri için yer alan muhteşem konaklardan bir tanesi gezebilirsiniz. Rehberimizin önereceği bir restoranda isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Tren İstasyonu’na gidip saat 14.01’de Divriği’nden hareket edip 7 istasyon yerleşim geçtikten sonra saat 16.10’da 3 saat süreli mola vereceğimiz Bostankaya İstasyonu’na geliyoruz. Bu molamızda isteğe bağlı olarak eski Sivas’ı dokusunu keşfedebileceğimiz Sivas Turu’na katılabilirler. Rehberiniz tarafından organize edilecek Sivas Turu kapsamında; Kongre Binası, Gök Medrese, Ulu Cami, Buruciye Medresesi, Çifte Minare gezileri ve fotoğraf çekimleri sonrası isteğe bağlı Sivas Köftesi ana menüsü ile akşam yemeğimizi yedikten sonra istasyona gelip saat 19.19’da Sivas'tan hareket ediyoruz. Şarkışla, Sarımsaklı üzerinden yolumuza devam edip toplamda 6 istasyon, yerleşim geçtikten sonra Kayseri’ye varıyoruz.
Kayseri-Kırşehir-Kırıkkale-Elmadağ güzergahıyla gece boyu yolculuğumuza devam edip saat 05.15’te Ankara Merkez Garı’na geliyoruz. Eşyalarımızı aldıktan sonra etkinliğimizi bitirip bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

 • Konaklama
 • Rezervasyon
 • Rehberlik Hizmeti
 • Yemek
 • Ulaşım

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by