• Facebook
 • 0 312 425 85 25
 • admin@kafkatur.com.tr
 • Whatshapp Grubumuza Katılın!

Trenle Gidiş Uçakla Dönüş

4 Gece 5 Gün

Kars,Ani,Çıldır,Sarıkamış

1.795 ₺

Çocuk Gezgin Fiyatı; çocuk yaşı ve çocuk sayısına göre değişkenlik gösterdiği için lütfen bizimle irtibata geçin.

0 312 425 85 25

Trenle Gidiş Uçakla Dönüş Doğu Ekspresi

Uçakla Gidiş Trenle Dönüş Doğu Ekspresi

Bilgileri Kontrol Edin

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 4 Gece 5 Gün
Maksimum kapasite: 25
Lokasyon: Türkiye, Kars
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Pazartesi
  02/03/2020
  Cuma
  06/03/2020
 • Yetişkin
 • 1.795 ₺

Tur Detayları

02 Mart 2020 – 06 Mart 2020

Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz. 

02 Mart 2020 Pazartesi günü saat 16.00’da, Ankara Merkez Garı’nda buluşuyoruz.   

 • Ankara-Kars, Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagonda Tren Bileti,
 • Erzurum-Ankara ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak bileti,
 • Havaalanı Transferi(2),
 • Tur sürecince katılımcı sayısına göre belirlenmiş konforlu ulaşım aracı,
 • Kahvaltı (3),
 • Akşam Yemeği (3),
 • 4 yıldızlı otelde konaklama (3),
 • Çıldır Gölü Transferi,
 • Tüm çevre gezileri,
 • Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,
 • Türsab Seyahat Sigortası,
 • Rehberlik Hizmetleri.
 • Kişisel harcamalar, Tüm öğle yemekleri,
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
 • Trende alınacak tüm öğünler ve her türlü kişisel harcamalar,
 • Trenin mola verdiği istasyonlarda yapılacak çevre turları,
 • 4.Gün Akşam Yemeği.
 • Pursaklar,
 • Hasköy Pepsi/Fruko karşısı,
 • Altınpark karşısı,
 • Aydınlıkevler,
 • Fatih Köprüsü altı,
 • Ana tamir/1011 önü,
 • AnkaMall önü,
 • Bahçelievler Kavşağı,
 • Cepa/Kentpark arası,
 • Armada karşısı Ulusoy önü,
 • Milli Kütüphane karşısı,
 • Kumrular son indirme noktası.

Konaklama; Kars, 4 yıldızlı The Kars Park Otel’de gerçekleştirilecektir.

Otek hakkında detaylı bilgi için TIKLAYIN!

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yedek çamaşır/giysi, yağmurluk, mevsime uygun koruyucu giysi, aksesuar, bere, eldiven, kaşkol, şapka, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.
Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 70.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.

17 yaş altı ve 65 yaş  üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı  sahipleri bu müzeleri  ücretsiz gezebilmektedirler.

Türkiye İş Bankası Maximum Kartın Müzekart özelliği kaldırılmıştır.

Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.

Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

Yeni oluşturulan ‘Turistik Doğu Ekspresi’ yataklı vagonlarına yerleşip yaklaşık 30 saat sürecek olan masalsı tren yolculuğu için saat 16.55’te hareket ediyoruz. Sonbahar döneminde ve Anadolu bozkırlarında gece boyu süren yolculuğumuz kompartımanda ve restoranda yapacağımız koyu gezi sohbetleriyle devam ediyor.

HATIRLATMA: Katılımcılarımız seyahat boyunca yemek ve kahvaltı servisi için tren restoranından faydalanabilirler.
Muhteşem vadiler ve Çaltı Çayı boyunca yol alarak sabah erken saat 06.05’de İliç İstasyonu’na varıp 3 saat sürecek mola kapsamında isteğe bağlı olarak rehberiniz tarafından organize edilecek ve ayrı bir ücret ödeyerek yapılacak Kemaliye Turu kapsamında; Taşyol girişi, Ali Demirsoy Doğa Müzesi ve Kemaliye Evlerinin bulunduğu sokaklarda gezinti yapıp, isteğe bağlı alış veriş yaptıktan sonra aracımıza binerek İliç İstasyonu’na gidip saat 09.05’te hareket ediyoruz. Muhteşem Karasu Vadisi manzaraları eşliğinde dört istasyon geçtikten sonra saat 10.59’da Erzincan’a varıyoruz. 2 saat 40 dakika süreli mola kapsamında rehberiniz tarafından organize edilecek ve ayrı bir ücret ödeyerek yapılacak Erzincan Turu kapsamında; aracımıza binerek 30 km yol alıp Çağlayan Beldesi sınırları içinde yer alan Girlevik Köyü’ne gidip, muhteşem güzellikteki Girlevik Şelalesi’ni görüp gezerek fotoğraf çektikten sonra öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Çay-kahve ikramı sonrası aynı yoldan geriye dönüp Ercincan’a gidip Bakırcılar Çarşısı’nda yapacağımız gezinti ve alışveriş molası sonrası istasyona giderek saat 13.39’da hareket ediyoruz. Sağda Munzur Dağları, solda Keşif Dağları ve Karasu Çayı boyunca yol alıp yedi istasyon geçtikten sonra saat 17.33’te Erzurum’a gidiyoruz. 2 saat 40 dakika süreli mola kapsamında rehberiniz tarafından organize edilecek ve ayrı bir ücret ödeyerek yapılacak Erzurum Turu kapsamında; aracımıza binerek Kongre Binası’na gidip kurtuluşumuza tanıklık eden ve pek mütevazi bir mektep salonu olan Kongre Binası’nı görüp sunum izleyerek fotoğraf çektikten sonra isteğe bağlı olarak Erzurum’a özgü bir lezzet olan Cağ Kebabı menüsü ile afiyetle yedikten sonra Rüstem Paşa Han’ı Taşhan’a gidip, isteğe bağlı olarak Erzurum’a özgü Oltu Taşı’ndan yapılan hediyelik eşya alışverişi yapıyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası istasyona gidip saat 20.13’te Kars’a hareket ediyoruz. Gece boyu yolumuza devam edip toplamda yedi istasyon geçtikten sonra saat 23.58’de Kars’a varıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binip otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Geceyi Kars’ta geçiriyoruz.

HATIRLATMA: Trende geçecek tüm zamanlarda yemekler katılımcılar tarafından karşılanacaktır.
Sabah saat 07.15’te kalkıp güne güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası saat 08.30’da aracımıza binerek hareket edip 40 km ve 1 saat süreli yolculuk sonrası Ermenistan sınırında bulunan ve ilk kuruluşu M.S. 5. yy. la tarihlenen Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. M.S. 7-8 yy. a tarihlenen Bağratlı Krallığı döneminde eski bir Ermeni yerleşimi olan ve Selçuklular döneminde yerleşimin olduğu Ani Harabeleri gezisi kapsamında; Aziz PRKTICH Halashar Kilisesi, Hamam kalıntıları, Tigran Honents Resimli Kilisesi, Büyük Katedral Fethiye Cami, Selçuklular’ın Anadolu’da yaptıkları ilk camisi olan Ebul Menucehr Camisi, Aziz Krıkor Şapeli Küçük Kilise, Havariler Kilisesi Selçuklu Kervansarayı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi gezileri sonrası çıkışta vereceğimiz kısa süreli çay-kahve ve alışveriş molası sonrası hareket edip Arpaçay üzerinden yolumuza devam edip 1 saat 30 dakika süreli yolculuk sonrası Çıldır Gölü’ne gidiyoruz. Ülkemizin 2000 metre ile en yüksek platoları arasında yer alan Kars-Ardahan Platosu’nda bulunan Çıldır Gölü ve bu göle özgü sarı balık ana menüsü ile güzel bir öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Çay ikramı sonrası göl kenarında gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip aynı yol üzerinden yolumuza devam ederek 1 saat 30 dakika süreli yolculuk sonrası Boğatepe Köyü’ne gidiyoruz. Malakanlar’dan günümüze ulaşan bir öğreti ile peynir üretimi yapılan köyde Peynir Müzesi’ni görüp, isteğe bağlı alışveriş yaptıktan sonra hareket edip Kars’a geliyoruz. Otelimizde bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Yemek sonrası isteğe bağlı olarak ve ayrı bir ücret ödeyerek; sımışka, köz de patates, kestane, demli çay ve canlı müzik çalınan bir yere gidip gecenin ve gezinin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Kars’ta geçiriyoruz.
Saat 07.30’da kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası saat 08.30’da hareket edip 50 km uzaklıktaki Sarıkamış’a, Teneke Mahallesi’ne gidiyoruz. Kana, cana ve şehide doymuş, donmuş topraklar olan Sarıkamış’ta; yol üzerindeki Allahuekber Şehitlik Anıtı, Yukarı Şehitlik Anıtı, Cer Atölyesi kalıntıları, Katerina Av Köşkü ve Yanık Kilise/Kazım Karabekir Camisi gezileri sonrası Obsidiyen Taşı’nın işlenmesiyle yapılan hediyelik eşya satılan bir yere gidip isteğe bağlı olarak alış veriş yaptıktan sonra Cıbıltepe Kayak Merkezi’ne gidiyoruz. Kütükev’de çay-kahve veya sahlep içtikten sonra liftleri kullanarak Üstkafe’ye gidiyoruz. Bembeyaz doku içinde çevrede yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip aynı yoldan yolumuza devam ederek Kars’a geliyoruz. İsteğe bağlı olarak Kaz ana menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra eski Kars dokusunda yer alan; Kümbet Camisi/Havariler Kilisesi ve Harakani Türbesi gezileri sonrası Kars Çayı üzerinde bulunan Karahanoğlu Köprüsü’nü görüp fotoğraf çekiyoruz. Mazlumağa, Muradiye ve Topçuoğlu Hamamlarını dışarıdan gördükten sonra yürüyerek yapacağımız gezi kapsamında Tahtdüzü’nde; Rus’ların 40 yıl süren işgal yıllarında ızgara planlı olarak, Baltık mimari tarzı yapılarla donattığı yapılar arasında yer alan; Hekim Evi/Opera Binası, İsmet İNÖNÜ İlk Öğretim Okulu, Kars Otel, Sağlık Müdürlüğü ve Azerbeycan Konsolosluğu Binaları, Valilik ve Deftardarlık Binalarını görüp fotoğraf çektikten sonra Gazi Ahmet Muhtar Paşa Evi’ni görüp geziyoruz. Bir Kafe’de vereceğimiz serbest zaman ve çay-kahve molası sonrası İstasyon Mahallesi’ne gidiyoruz. Kafkas/Kanlı Tabya ve Arkeoloji Müzelerini görüp gezdikten sonra Aleksandır Nevski Kilisesi/Fethiye Camisi’ni ziyaret ediyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Yemek sonrası isteğe bağlı olarak İsteğe bağlı olarak canlı müzik çalınan bir yere gidip Kars’ta olmanın ve gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Kars’ta geçiyoruz.
Saat 07.00’de erken kalkıp güzel bir kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayarak saat 08.00’da otelimizden ayrılıp, aracımıza binerek Kars’a özgü yöresel ürün ve peynir alış verişi için hareket ediyoruz. İsteğe bağlı olarak yapacağımız alış veriş sonrası hareket ederek Kars Harakani Havalimanı’na gidiyoruz. Bilet, check-in ve bagaj işlemleri sonrası ANADOLUJET’in TK 7091 sefer sayılı uçağı ile saat 13.55’te Ankara için havalanıyoruz. 1 saat 25 dakika süreli uçuş sonrası saat 15.40'ta Esenboğa Havaalanı’na iniyoruz. Bagaj alımı sonrası Bizi bekleyen transfer aracımıza binip kısa süreli yolculuk sonrası ara duraklarda katılımcılarımızı bıraktıktan sonra Kumrular/İzmir Caddesine gelip etkinliğimizi bitiriyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

 • Konaklama
 • Rezervasyon
 • Rehberlik Hizmeti
 • Yemek
 • Ulaşım

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by