• Facebook
 • 0 312 425 85 25
 • admin@kafkatur.com.tr

Şavşat

1.800 ₺

Karçal Dağları’nın içinde bulunduğu Şavşat köyleri ve yaylalarında yapacağımız bu gezimizde Gürcü kültürünün etkilerini görüp, köy ve yaylalarında doğa yürüyüşü yaparak, mis gibi havasını soluyup berrak sularını içip, suya girme olanağı bulabileceksiniz. Akşam yemeklerinde yöresel lezzetleri tadıp, müzik kültürü ile birlikte bölgeyi yakından tanıma olanağı bulabileceksiniz. Ülkemizde kuzey doğuda Gürcistan sınırında yer alıp 6 ay karın kalkmadığı Macahel/Camili köyü de gezimizin önemli durakları arasında yer almaktadır. Bu gezi ile birlikte ülkemizin en yüksek platoları arasında yer alan ve adını Karsak Türklerinden alan Kars, Şavşat-Karagöl, Borçka-Karagöl, Çamlıhemşin, Fındıklı/Çağlayan Köyü, Fırtına Vadisi, Palovit Vadisi ve Şelalesi, Zilkale, Şenyuva/Çinçuva Köyü ve Ayder gezi alanlarımız içerisinde yer alacaktır. Sizlere 5 yıldızlı bir tatil değil, milyonlarca yıldız altında unutamayacağınız doğa ve kültür gezi sözü veriyoruz. Davetlisiniz.
Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 7 Gece 8 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Kars, Karadeniz, Rize, Artvin
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Cumartesi
  24/10/2020
  Pazar
  01/11/2020
 • Yetişkin
 • 1.800 ₺

Tur Programı

Kars Şavşat Artvin Borçka Karagöl Macahel Çamlıhemşin Ayder Turu

24 Ekim – 01 Kasım 2020

7 Gece 8 Gün Yarım Pansiyon

Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz. 

24 Ekim 2020 Cumartesi Ankara Esenboğa Havalimanı İç hatlar Terminali, saat 09.30

– Havaalanı Transferleri(2),
– Özel Araçla Ulaşım ve Yayla Transferleri,
– Araç İçi Soğuk İçecek İkramları
– Tam Pansiyon, Otel, Pansiyon ve Yayla Evlerinde Konaklama (7)
– Kahvaltı (7)
– Kumanya ve Öğle Yemeği (7)
– Akşam Yemeği (7)
– Tüm Çevre Gezileri
– TURSAB Seyahat Sigortası
– Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi Refakati
– Rehberlik Hizmetleri

– Kişisel Harcamalar
– Alkollü İçecekler
– Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Doğada ve yükseklerde yapılacak yürüyüş ve tırmanış etkinlikleri riskli etkinlikler olup katılımcıların bu durumu bildikleri varsayılarak etkinliklere katıldıkları kabul edilir. Bu etkinlik boyunca yükseklerde yürüyüş yapılacağı düşünülmelidir. Bu nedenle bu etkinliği yapabilecek ve etapları yürüyebilecek kondisyona sahip, deneyimli ve donanımlı kişilerin bu etkinliğe katılması önerilmektedir. Bunun yanı sıra; akut sağlık sorunları olan, kalp-damar sistemleri ile solunum sistemlerinde sorunları olan kişilerin bu tür etkinliklere katılmamalarını öneriyoruz. Bu etkinliğe katılan bütün katılımcıların bu uyarıyı görmüş, okumuş ve olası etkinlik sırasında yaşanacak kaza ve yaralanmaları kabul etmiş oldukları varsayılacaktır.

• Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
• Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
• Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
• Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, terlik, mayo, havlu, yedek ayakkabı, baton(isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi ve aksesuarları, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 70.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.

17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın Kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.

Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.

Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

Tur Detayları

Sabah saat 09.30’da Ankara Esenboğa Havaalanı İç hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Bilet, check-in ve bagaj teslimi işlemleri sonrası Anadolu Jet’in TK 7090 sefer sayılı uçağına binip saat 11.50’de Kars için havalanıyoruz. 1.35 dakika süreli uçuş sonrası saat 13.25’de Kars Harakani Havaalanı’na iniyoruz. Bizi bekleyen tur aracımıza binip Kars’ta isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi yedikten sonra kısaltılmış Kars Turu kapsamında; Kafkas/Kanlı Tabya ve Arkeoloji müzelerini görüp gezdikten sonra Aleksandır Nevski Kilisesi/Fethiye Cami’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kale Mahallesi’ne gidip eski Kars dokusunda yer alan; Kümbet Camii/Havariler Kilisesi ve Harakani Türbesi gezileri sonrası Tahtdüzü bölgesinde Rusların 40 yıl süren işgal yıllarında ızgara planlı olarak, Baltık mimari tarzı yapılarla donattığı yapıları görmek hareket ediyoruz. Araç ile panoramik olarak yapacağımız gezi kapsamında; Hekim Evi/Opera Binası, İsmet İNÖNÜ İlk Öğretim Okulu, Sağlık Müdürlüğü ve Azerbaycan Konsolosluğu Binaları, Valilik ve Deftardarlık binalarını görüp fotoğraf çektikten sonra Kars’tan ayılıp Göle yoluna girerek Ardahan üzerinden yolumuza devam edip 2470 metredeki Çam/Sahara Geçidi’nden geçiyoruz. Fotoğraf molası sonrası muhteşem manzaraları eşliğinde yolumuza devam edip Şavşat girişindeki otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Şavşat’ta geçiriyoruz.

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp hareket ederek Yavuzköy Seyirterası’na gidiyoruz. Kısa süreli gezinti ve fotoğraf molası sonrası aracımıza binip Karagöl’e gidiyoruz. 1580 metrede doğa harikası bu heyelan/set gölü çevresinde yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası çay-kahve molası veriyoruz. Mola sonrası hareket edip Veliköy ve Meşeli köylerinden geçerek Cevizli Köyü’ne gidiyoruz. Gürcülerin kutsal saydıkları Tibeti Kilisesi’nin tarihini rehberimizden dinledikten sonra kilise kalıntılarını gezerek fotoğraf çekip Şavşat’a gidiyoruz. İlçe çıkışındaki Şavşat Kalesi’ni gördükten sonra Meydancık Beldesi’ne doğru yolculuğumuza devam edip Karçal Dağları, İmerhev Vadisi içinde yer alan 1453 metrede yükseklikteki İvet/Mısırlı Köyü’ne/pansiyonumuza gidiyoruz. Gürcü kültürünü yansıtan bu köyde kısa süreli dinlenme sonrası yöresel lezzetler eşliğinde akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Geceyi İvet/Mısırlı Köyü’nde geçiriyoruz.

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası aracımıza binip Taşköprü Köyü’nden geçerek orman sınırına yakın bir yerde aracımızdan iniyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası yürüyüş etkinliğimize başlıyoruz. Orman zonu/sınırında yaban mersini yiyerek yükselip İmiyet/Uzunyayla’ya çıkıyoruz. Çoğunlukla kadınların bulunduğu yaylada kısa süreli sohbet ve fotoğraf çekimleri sonrası yürüyüşümüze devam edip yanal yürüyüşler yaparak uygun bir yerde önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası yürüyüşümüze devam edip İvet/Mısırlı Köyü Yaylası yakınlarında fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra bir sırt üzerine kurulmuş İvet Yaylası’na gidip bir Yayla Evi’ne misafir oluyoruz. Çay eşliğinde yapacağımız sohbet sonrası dik bir kaya blokuna çıkıp fotoğraf çektikten sonra sürekli iniş olan parkurda orman dokusuna girip İvet Köyü’ne geliyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz.

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yürüyüş hazırlığı yaparak aracımıza binip Papart Vadisi’ne girerek orman dokusu içinden yol alıp mesire alanına gidiyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası kuzey yönünde orman zonu/sınırına kadar yükselip yürümeye devam ediyoruz. Daha sonra batı yönünde inişe geçip bir yay çizerek doğuya yöneliyor ve mesire alanına geliyoruz. Bugün öğle yemeği sürpriz ve çok keyifli olacak. Çay-kahve molası sonrası sıra yürüyüş yorgunluğunu atmaya geldi. Farklı bir vadinin içinde bir süre suyun geldiği yönde yükselip doğal bir göle gidiyoruz. Fazla derin olmayan bu gölde suya girerek serinleyip yorgunluğumuzu atıyoruz. Daha sonra dönüşe geçip bir süre yürüdükten sonra Connar Şelalesi’ne gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak suya girmeyi denedikten sonra mereklerin arasından geçerek köyümüze geliyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası isteğe bağlı olarak akordeon müziği eşliğinde Gürcü ezgilerini dinleyip gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi İvet Köyü’nde geçiriyoruz.

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp dostlarımızla vedalaştıktan sonra yola çıkıyoruz. Şavşat Deresi ve Çoruh Irmağı boyunca yol alıp Deriner Barajı Seyirterası’na gidip baraj fotoğrafı çektikten sonra Osmanlı dönemindeki adı Livane, yerel ağızda Artavani olarak da bilinen Artvin’i Seyir Tepesi’nden seyredip fotoğraf çekiyoruz. Fotoğraf çekiminden sonra yolumuza devam edip Borçka’ya gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Maradit/Muratlı’ya doğu yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde baraj suları altında kalmış olan Eski Köy Cami minaresini ve Çay Fabrikası bacalarını görüp fotoğraf çektikten sonra Maradit Köyü’ne gidiyoruz. Gürcü etkileri taşıyan tarihi Ahşap Cami’yi görüp fotoğraf çektikten sonra Borçka’ ya gidip, orman sigortalı yollardan geçerek 45 dakika süreli yolculuk sonrası 1550 metre yükseklikte muhteşem bir heyelan gölü olan Kayın ve Göknar ormanları ile çevrili olan Karagöl’e gidiyoruz. Göl etrafında yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimi sonrası çay-kahve molası veriyoruz. Mola sonrası hareket edip Macahel yolundan sağa dönerek Macahel Boğazı’na girip vadileri ve Karçal Dağları’nın doyumsuz manzarasını seyredip fotoğraf çekiyoruz. Camili Köyü üzerinden Macahel bölgesine gidiyor ve pansiyonumuza yerleşiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Geceyi Macahel’de geçiriyoruz. CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLU OLSUN.

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yerel aracımıza binerek B.M. UNESCO tarafından Türkiye’de Biyosfer alanı ilan edilen muhteşem orman dokusu içinden geçerek aracın gidebileceği son noktaya kadar gidiyoruz. Yöre halkı tarafından doğa harikası olarak adlandırılan, kendinizi tropik bir ormanda bulmuş gibi hissedeceğiniz Maral Şelalesi’ne doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Seyirterası’nda fotoğraf çektikten sonra isteğe bağlı olarak zor inilebilen merdivenlerden şelale dibine inerek fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra yukarı çıkıp çay-kahve molası sonrası Maral Köyü Cami’sini görüp Macahel’de gidiyoruz. Merkez’de bulunan 1855 yılında ahşap ve kökboyasının ustalıkla kullanılarak yapılan tarihi Macahel Cami’yi ziyaret edip fotoğraf çektikten sonra öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Çay-kahve sonrası köy gezileri için hareket ediyoruz. Büyük Kayalıklar anlamına gelen Epart/Efeler köyünde yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası Kayalar Köyü’ne gidiyoruz. Havanın açık olması halinde Karçal Dağları’nın muhteşem manzarasını izleyip fotoğraf çektikten sonra Macahel’e dönüyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası arıcılık ve bölgedeki vahşi yaşam ile ilgili belgesel izliyoruz. Geceyi Macahel’de geçiriyoruz.

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp Macahel’den ayrılıp yola çıkıyoruz. Borçka-Hopa üzerinden yolumuza devam edip Doğu Anadolu ile Karadeniz’i birbirine bağlayan 690 metredeki Cankurtaran Geçidi’nde kısa süreli fotoğraf molası veriyoruz. Mola sonrası çay bahçelerinden geçerek Hopa-Arhavi üzerinden yolumuza devam edip Rize’ye bağlı Fındıklı ilçesi sınırları içinde yer alan
Çağlayan Köyü’ne gidiyoruz. 18.yy da yapılan tarihi konaklar arasında yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası Zeki Amca’nın Tahta Kaşık Atölyesi’nde molası veriyoruz. İsteğe bağlı olarak alış veriş yaptıktan sonra hareket edip Ardeşen-Çamlıhemşin üzerinden yolumuza devam edip Fırtına Vadisi kenarındaki Doğa Motel’e gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi pansiyonumuzda yiyoruz. Geceyi Fırtına’da geçiriyoruz.

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp hareket ediyoruz. Fırtına Vadisi’nde yeşilin binbir tonu içinde bulunmanın keyfiyle Çat Vadisi boyunca yol alıp Palovit Vadisi’ne girerek Palovit Şelalesi’ne gidiyoruz. Muhteşem doğal güzellikte olan şelalenin dibine kadar gidip fotoğraf çektikten sonra geriye dönüp Çat Vadisi’nde Şimşir ormanlarına gidiyoruz. Yapacağımız gezinti sonrası Rum-Pontuslular zamanında sarp bir kaya üzerine bir yol gözetleme ve savunma yapısı olarak inşa edilmiş tarihi Zilkale’yi görüp geziyoruz. Daha sonra Çinçiva/Şenyuva Köyü’ne gidip tarihi kemerli köprülerde gezinti/yürüyüş yaparak fotoğraf çektikten sonra Çinçiva Kafe’de serbest çay-kahve molası veriyoruz. Mola sonrası hareket edip Çamlıhemşin üzerinden yolumuza devam ederek Ayder’e/Kalegon mevkine çıkıyoruz. Yürüyerek yapacağımız gezintimiz esnasında paylaşımlarda sıkça görülen Gelin Tülü Şelalesi’nin fotoğrafı çekiyoruz. Yürüyerek merkeze doğrun inip isteğe bağlı alış veriş ve 1 saat süreli kaplıca molası veriyoruz. Mola ve yapılan etkinlikler sonrası isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi yedikten sonra ülkemizdeki en önemli ılıman yağmur ormanlarında bulunmanın keyfiyle ve muhteşem orman manzaralarından geçerek Hala Deresi’ndeki ata yadigârı ve kültür mirası Osmanlı döneminden kalma tarihi Taş Kemer köprüleri görüp fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra yolumuza devam edip Çamlıhemşin’de isteğe bağlı alış veriş molası sonrası saat 17.30’da hareket edip Pazar-Çayeli-Rize üzerinden Trabzon Havaalanı’na gidiyoruz. Bilet, check-in, ve bagaj teslimi sonrası Anadolu Jet’in TK 7067 sefer sayılı uçuşu ile saat 21.50’de Ankara için havalanıyoruz. 1 saat, 20 dakika süreli uçuş sonrası saat 23.10’da Esenboğa Havaalanı’na iniyoruz. Bagaj alımı sonrası etkinliğimizi bitiriyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

 • Konaklama
 • Rezervasyon
 • Rehberlik Hizmeti
 • Yemek
 • Ulaşım

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by