• Facebook
 • 0 312 425 85 25
 • [email protected]

Hattuşa, Çorum

145 ₺

Tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan Corona, Covid 19 Virüsü ve bunun getirdiği olumsuz etkilerden uzaklaşmak amacıyla, yürürlüğe giren serbestlik, sosyal mesafe ve gezi yönetmeliklerine uygun olarak sizleri yaşanılan stres ve gerginliklerden uzaklaştırmak amacıyla ve sizlerin katılımı ile Hitit Uygarlığı Yerleşim alanlarına yolculuk yapmak istiyoruz.
Unutmayalım ki virüs şehirdedir ve bir birine yakın olmak durumunda kalan insanların virüs bulaştırma ve enfekte olma olasılığı daha yüksektir. Oysa ki doğa çıkan ve yürüyen insan bol oksijenli ortamda temiz hava soluması ve temiz su içmesi nedeniyle vucutu hareket edecek, metobolizması ve kan dolaşımı düzenli olacak ve bu nedenle stresten arınmış ve bağışıklık sistemi güçlenmiş, moral motivasyonu artmış olarak şehre dönmüş olacaktır.
Gelin hep birlikte doğaya gidelim, tüm dünyaya ve ülkemize musallat olan Corna, Covid 19 virüsünü ve yarattığı olumsuz etkileri birlikte yenelim.
Anadolu’un ilk kurulan devletininin Hititler olduğunu biliyormuydunuz? Anadolu’ya Kavimler Göçü zamanında, Kuzey Kafkasya’dan giriş yaptığını, Hint Avrupa dili konuştuğunu ve Başkentlerinin Hattuşa olduğunu biliyormuydunuz? Peki, Bin Tanrı’lı bu halkın ve devletin yaşadığı yerleri, dini ve siyasi başkentlerini, Tapınaklarını ve eserleri görerek Hititler’i yakından tanımaya ve görmeye ne dersiniz? Günübirlik gezi kapsamında; dini başkent Alacahöyük’ü, Yazılıkaya ve siyasi başkent olup etrafı geçilmez surlarla kaplı olduğu düşünülen Hattuşa’yı görüp Hititleri yakından tanımak istiyorsanız bu gezimize davetlisiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:


Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;
1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

3-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize yemek etkinliği yapılmayacaktır.

Tur Türü: Günübirlik Tur
Maksimum kapasite: 45
Lokasyon: Çorum
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Pazar
  25/10/2020
  Pazar
  25/10/2020
 • Yetişkin
 • 145 ₺

ANADOLU’DA İLK KURULAN BİN TANRILI ÜLKE

Günübirlik Hitit Kentleri ve Doğa Yürüyüşü Gezisi

Boğazkale ve Yazılıkaya

25 Ekim 2020 Pazar

Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Elmadağ-Kırıkkale üzerinden yolumuza devam edip Sungurlu çıkışında mola veriyoruz. Mola sırasında kahvaltılık sandviç ve meyve suyu ikramı sonrası yolumuza devam edip 30 Km yol aldıktan sonra Yazılıkaya’ya gidiyoruz. Burada A ve B Galerilerdeki Hititlerin; Tanrı-Tanrıça, Kral-Kraliçe rölyeflerini rehber eşliğinde gezdikten hareket edip Hattuşa/Boğazkale Antik Kentine gidiyoruz. Hattuşa M.Ö. 1650 yıllarında Hitit Devletinin siyasi başkenti olmuştur. Tarihte; Kadeş Savaşı sonrası Hititler ile Mısır arasında M.Ö. 1259 yılında imzalanan Kadeş Antlaşması tableti burada ortaya çıkarılmıştır. Antik Kent gezisi kapsamında: Büyük Tapınak, Aslanlı Kapı, Sfenksli Kapı ve Kral Kapı’sını görüp fotoğraf çektikten sonra Hiyeroglifli Oda ve Nişantaşı’nı görüp geziyoruz. Uygun bir yerde önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra doğa yürüyüşü için hazırlıklarımızı tamamlayıp yürüyüş etkinliğimize başlıyoruz. Dere kenarından İbikcam Göleti’ne doğru toplamda 10 Km uzunluktaki doğal parkurumuzda yürüyüşümüzü yamalayarak İbikcam Göleti’ne gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası isteğe bağlı olarak alabalık, köfte, tavuk ana yemek seçenekleriyle akşam yemeğimizi afiyetle yedikten sonra saat: 18.00’de Ankara’ya hareket ediyoruz. Sungurlu girişindeki Tesisler’de vereceğimiz mola sonrası aynı yol üzerinden yolumuza devam edip saat: 22.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıp ayrılıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

25 Ekim 2020 Pazar, Kumrular/İzmir Caddesi Köşesi, Saat: 07.00

İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, Saat : 07.00
Milli Kütüphane Önü : 07.05
Armada Önü : 07.10
Kentparka8Cepa : 07.15
Beşevler Kavşağı : 07.20
AnkaMall Karşısı/Ana Yol : 07.25
Ana Tamir/1011 Karşısı Ana yol : 07.30
Aydınlıevler Kavşağı : 07.35

— Katılımcı sayısına ve sosyal mesafe kuralına uyun olarak tek kişi oturmalı özel tur aracı,

— Mola yerinde, kahvaltılık sandviç ve meyve suyu ikramı,

– Tüm çevre gezileri

– Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati

– Rehberlik Hizmetleri

— Öğle Yemeği,

— Akşam yemeği,

– Kişisel harcamalar,

– Her türlü içecekler,

– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.


Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, mevsim ve hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, karbonhidratlı yiyecekler, kullanılan malzemeler ve kişisel ilaçlar, fotoğraf makinası ve aksesuarları, su.

 • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
 • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
 • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
 • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
 • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı    müzelere ücreti giriş   yapabilmeleri için 70.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.

17 yaş altı ve 65 yaş  üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı  sahipleri bu müzeleri  ücretsiz gezebilmektedirler.

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

 • Konaklama
 • Rezervasyon
 • Rehberlik Hizmeti
 • Yemek
 • Ulaşım

Diğer Turlarımız

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by