• Facebook
  • 0 312 425 85 25
  • admin@kafkatur.com.tr
  • Whatshapp Grubumuza Katılın!

Amasra

150 ₺

Hem de bu olasılık birden fazla olabilir. Hele dönem balık sezonu ise Amasra’ya gitmek için bir nedeniniz daha var demektir. 17 Ekim 1460’ta Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı topraklarına katılan Amasra, Çeşm-i Cihan olma özelliğinden bir hayli uzaklaşmış olsa da hala görülmeye değer olduğunu söyleyebiliriz. Eski bir Bahriye Mektebi olan Amasra Arkeoloji Müzesi, Amasra’ya özgü salata ve yeni sezonun nefis balıkları, Ceneviz Kalesi içinde yer alan yerleşimler, Fatih Camisi, Küçük Kilise, Büyük Liman, ünü Amasra ile eşdeğer olan Çekiciler Sokak, yöresel, organik ürünlerin satıldığı Galla/Kadınlar Pazar görülmeye değer yerer arasında bulunmaktadır. Balık sezonunun geldiği ve havaların soğuması ile balıkların yağlanıp lezzetlendiği bu dönemde derya kuzularını afiyetle yemek ve Amasra’da gezintiler yaparak eski Ceneviz yerleşimini tanımak için sizi gezimize katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.
Uygun
Müsait değil
Seçilmiş
Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre:
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Amasra
Derece:

Tur Programı

Günübirlik Amasra Tur Programı

Sabah 06.30’de Kumrular/İzmir Caddesi köşesinde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Mengen-Devrek-Bartın üzerinden yolumuza devam edip saat 11.45’te dünyanın gözü Çeşm-i Cihan Amasra’ya gidiyoruz. Amasra’ya girerken yol üzerinde; Roma dönemine ait bir yol anıtı olma özelliğine sahip Kuşkayası’nı gezip fotoğraf çekiyoruz. Amasra Arkeoloji Müzesi’ni görüp gezdikten sonra Amasra’nın tarihi eserlerinin yanı sıra doğal güzelliklerini tanımak için sırasıyla; Ceneviz Kalesi içinde yer alan; Kemere Köprüsü, eski Deniz Feneri, Karanlık Kapı, Ağlayan Ağaç, Boztepe, Kaleiçi Evleri, Fatih Camisi ve Küçük Kilise’yi dışarıdan görüp geziyoruz. Daha sonra Büyük Liman’a inerek yöreye özgü tahta oymacılığı ve el sanatlarının satıldığı Çekiciler Sokaktaki çarşıda kendimiz ve sevdiklerimiz için alış veriş yapıyoruz. Sebze ve meyvelerin yanı sıra yöresel yiyeceklerin de satıldığı Galla/Kadınlar Pazarı’nda isteğe bağlı olarak alış veriş yaptıktan sonra saat 17.00’te Amasra’yı güzellikleriyle baş başa bırakarak bu şirin ilçeden ayrılıyoruz. Bartın-Mengen üzerinden yolumuza devam edip saat 22.00’te Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka etkinliğinde buluşmak dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi, Saat 06.30

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi – 06.30
Milli Kütüphane Önü – 06.35
Armada Önü – 06.40
Cepa/Kentpark Arası – 06.45
Acity Önü – 06.55
Batıkent/Jandarma Karşısı – 07.00
Giyim Dünyası – 07.05
Eryaman Anayol Köprü Üstü – 07.10
Göksu Göleti Önü – 07.15

— Özel araçla ulaşım,
— Kahvaltılık Sandviç,
— Öğle Yemeği,
— Tüm çevre gezileri,
— Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,
— Rehberlik Hizmetleri.

— Kişisel harcamalar,
— Öğle Yemeği,
— Akşam yemeği,
— Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.

Mevsime uygun giysiler, koruyucu giysi, rahat bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk/panço, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi ve aksesuarları, kişisel malzeme ve ilaçlar.

•Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
•Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
•Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
•Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 70.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.

17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

  • Konaklama
  • Rezervasyon
  • Rehberlik Hizmeti
  • Yemek
  • Ulaşım

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by