• Facebook
 • 0 312 425 85 25
 • admin@kafkatur.com.tr

1.675 ₺

Bugüne kadar Gap gezisine katılamadıysanız fazla üzülmemenizi öneriyoruz. Sizlere mükemmel denilen bir Gap gezisi programı hazırladık. Bakın programda neler var? Şanlıurfa sınırları içerisinde yer alan insanoğlunun Anadolu’daki en eski ibadet yeri olan Göbeklitepe, Harran’da Konikevler ve Üniversite kalıntıları gezimizin diğer durakları arasında yer alacaktır. Peygamberler şehri olarak nitelendirilen Şanlıurfa, Dünya’nın taşkenti olarak bilinen ve Yukarı Mezopotampa’nın en önemli yerleşimleri arasında yer alan “ gündüz seyranlık, gece gerdanlık “olarak tanımlanan Mardin ve çevresi, Birecik Baraj Gölü suları altında kalan Halfeti, Rumkale ve Şavaşan Köyü’ne yapacağımız tekne gezisi ve ardından Kelaynak Koruma Merkezi gezimizin önemli uğrak yerleri olacaktır. Gezimizin son durağı olan Gaziantep’te Zeugma’dan çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi, geleneksel bir sanat olan Sedef işlemeciliği, Cam Eserleri, Panorama ve Mutfak Müzeleri Gaziantep’te görülmesi gereken yerler olacaktır. eski bir Ermeni Evi olan Papurüs Kafe, Kırıkayak Parkı, Bakırcılar Çarşısı ve Antep’e özgü yöresel lezzetler mutlak uğranılması gereken yerler olacaktır. Farklı yerler görüp farklı kültürlerle tanışıp farklı lezzetler tadacağınız bu gezimize bekliyoruz. Davetlisiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:


Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;
1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

3-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize yemek etkinliği yapılmayacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 4 Gece 5 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon:
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Perşembe
  17/09/2020
  Salı
  22/09/2020
 • Yetişkin
 • 1.675 ₺

ŞANLIURFA-MARDİN-GAZİANTEP-HATAY TURU

17 – 22 EYLÜL 2020

4 GECE, 5 GÜN

Yarım Pansiyon

HAREKET NOKTAMIZ

17 EYLÜL 2020 PERŞEMBE: ANKARA-AKSARAY-ADANA
Ankara dan Saat 21:00`de Kızılay Kumrular/İzmir Caddesi köşesi, Armada AVM, Taurus AVM Duraklarımızdan Şanlıurfa`ya hareket ediyoruz. Gerekli molalarla belirtilen güzergahtan yolumuza devam ediyoruz

Sabah saatlerinde Şanlıurfa`ya varıp yöresel kahvaltımız için restorantımıza gdidip güne güzle bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Dünya’nın en eski arkeolojik tapınağı Göbeklitepe’yi geziyoruz. Göbeklitepe gezimiz sonrası, Dünya da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran`a geçiyoruz. Bu gezimizde, Ulu Cami kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, geleneksel Harran evlerinin en büyüğünü gördükten sonra, Şanlıurfa Şehir Merkezine geçiyoruz. İsteğe bağlı olarak öğle yemeğini Şanlıurfa Müze Restoranta Urfa Kebaplarını tadıyoruz. Yemek sonrası Dünyaca ünlü Şanlıurfa Arkeoloji Müzesini ve sonrasında Haleplibahçe Mozaik Müzesini görüp geziyoruz. Bu gezilerimizden sonra Otelimize geçip ve Sıra Gecesi için hazırlanıyoruz. Akşam Yemekli ve Kebaplı Sıra gecesi eglencesi vsonrası otelimize dönüyoruz. Geceyi Şanlıurfa’da geçiriyoruz.

Erken kalkıp sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Balıklıgöl gezimizi yapıyoruz. Bu kısa gezimizin ardından hareket edip bölge halkının ‘’Medeniyetin Başkenti Anadolu’nun Taş Kenti’’ olarak adlandırdığı Mardin’e geçip Deyrülzafaran Manastırı gezimize başlıyoruz. Burada Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini gördükten sonra, Kasımiye Medresesi’ne gidip mu muhteşem Medrese’yi görüp geziyoruz. İsteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi Mardin’in ünlü kebapçısına geçip ögle yemegimizi afiyetle yiyoruz.) Yemek sonrası Mardin Sokakları, Kırklar Kilisesi, Abbaralar, Eski PTT binası, Ulu camii, Şehidiye Camii gibi taş işçiliğinin daha birçok ustalık eserini görebileceğimiz yürüyüşümüzü gerçekleştirirken kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Bu gezimizden sonra otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Geceyi Mardin’de geçiriyoruz.

Erken kalkıp sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında “GAZİ” unvanı alan Gaziantep`e doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahı üzerinde yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. İsteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi Halfeti`de aldıktan sonra hareket edip Gaziantep’e varıyoruz. Gaziantep gezimize Dünyanın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun doğudaki en önemli kentlerinden biri olan Zeugma’dan çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kale’yi, Mutfak Kültürü Müzesi’ni, Pek çok Tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Alışveriş için serbest zamanımızı veriyoruz. Serbest zamanın ardından Gaziantep’teki otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrası serbest zaman. Geceyi gaziantep’te geçiriyoruz.

Erken kalkıp sabah otelde alınan kahvaltı sonrası dinlerin ve dillerin kardeş gibi bir arada yaşadığı, hoşgörünün ve farklı kimliklere saygının başkenti, Roma döneminde olimpiyatlar şehri olarak ünlenmiş Hatay ili merkezi Antakya’ya doğur yola çıkıyoruz. Antakya’da Dünyanın 2.büyük Mozaik Müzesi olan Hatay Müzesini geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında dünyanın ilk mağara kilisesi olan St. Pierre Kilisesi’ni görüp gezdikten sonra isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi Antakya mutfağının birbirinden değişik ve lezzetli mezelerinin tatlandırdığı bir menüyle alıyoruz Künefenin bu şehre ait olduğunu da şimdiden hatırlatalım! Sonrasında Anadolu’da yapılan ilk camii olan ve içerisinde Hz İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem’un-ı Sefa ve Yasin Süresi hikayesinin anlatıldığına inanılan Habib–i Neccar’ ın da kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camiini ziyaret ediyoruz. Zenginler Mahallesi’nde bulunan Eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyor ve fotoğraf çekiyoruz. Katolik Kilise’si ziyareti sonrası hareket edip ni ziyaret ediyoruz. (Ziyarete açık olduğu takdirde kiliseleri görebiliriz) Bu gezilerimizden sonra Otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Geceyi Antakya’da geçiriyoruz.

Erken kalkıp sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Otel den çıkışımızı yapıp Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşı’ya giriyoruz. Aracımıza binip hareket ederek eski dönemlerde Antakyalı zenginlerin yazlık mevkii olan ve çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Defne/Harbiye’yi geziyoruz. Harbiye’deki gezimizden sonra isteğe bağlı olarak ögle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Ankara ya doğru yola çıkıyoruz. Aynı yol üzerinden yolumuza devam edip yolda vereceğimiz molalar sonrası gece’nin ilerleyen saatlerinde Ankara’ya varıyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vdalaşıp ayrılıyoruz.

** Lüks Otobüsler ile Ulaşım,

** 3-4 Yıldızlı Otellerimizde Yarım Pansiyon Konaklama,

** Programda belirtilen Tüm Çevre Gezileri,

** Şanlıurfa da Yemekli ve Kebaplı  Sıra Gecesi Programı,

** İlk gün Şanlıurfa da Yöresel Sabah Kahvaltısı,

** Halfeti de Tekne Turu,

** Prorfesyonel Rehberlik Hizmetleri,

** kafka Tur refakat hizmetleri,

** Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası.

** Tüm Öğle Yemekleri,

** Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri,

** Kişisel harcamalar ve son gün akşam yemeği.

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yedek çamaşır/giysi, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

 • Konaklama
 • Rezervasyon
 • Rehberlik Hizmeti
 • Yemek
 • Ulaşım

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by