Ege Yeleşimleri Turu 30 Nisan-03 Mayıs ⋆ Kafkatur

ŞİRİNCE-SIĞACIK-URLA-İZMİR-ÇEŞME-ALAÇATI TURU
KÜLTÜR VE DOĞA GEZİSİ

Ege Bölgesi

745 ₺

Ankara’dan sıklıkla yapılmayan bu destinasyonu biraz değiştirerek sizlerin beğenisine sunuyoruz. Eski adı Kirkince/Çirkince olan eski bir Rum yerleşimi olan Şirince gezisi ilginizi çekecek. Tabi güzel ve farklı yerler Şirince ile sınırlı değil. Seferihisar’a bağlı Sığacık, Urla’ya bağlı Bademler Köyü de bir o kadar ilginizi çekecektir. İkinci gün; Çeşme ve Alaçatı önemli gezi alanlarımız olacak, sonrasında İzmir’in önemli kültürel ve tarihi gezi alanlarını görüp gezebileceğiz. İkinci ve üçüncü günler ise; İzmir’in tarihi ve kültürel alanları, yapıları ve müzeleri gezi duraklarımız arasında yer alacaktır. Farklı bir içerikte hazırladığımız Ege Yerleşimleri’ni içine aşan bu gezimize katılmaya bekliyoruz.

Çocuk Gezgin Fiyatı; çocuk yaşı ve çocuk sayısına göre değişkenlik gösterdiği için lütfen bizimle irtibata geçin.

0 312 425 85 25

Bilgileri Kontrol Edin

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 2 Gece 3 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: İzmir, Çeşme, Şirince, Sığacık, Urla, Alaçatı, Afyon, Uşak
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Perşembe
  30/04/2020
  Pazar
  03/05/2020
 • Yetişkin
 • 745 ₺

Trenle Gidiş Uçakla Dönüş Doğu Ekspresi

Uçakla Gidiş Trenle Dönüş Doğu Ekspresi

Kayak Turları

Tur Detayları

30 Nisan-03 Mayıs 2020

2 Gece 3 Gün Yarım Pansiyon

Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz. 

30 Nisan 2020 Perşembe gecesi saat 23.00’te Ankara Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminden hareket ediyoruz.

• Özel araçla ulaşım, yerel araç ve yayla transferleri,
• Araç içinde kek ve soğuk-sıcak içecek ikramları,
• 2 gece yarım pansiyon, otelde konaklama,
• 3 Kahvaltı,
• 2 Akşam Yemeği,
• Tüm çevre gezileri
• TURSAB Seyahat Sigortası
• Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati
• Rehberlik Hizmetleri

• Kişisel harcamalar,
• Alkollü içecekler,
• Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
• Son gün akşam yemeği.

23.00 – İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi
23.05 – Milli Kütüphane Önü
23.10 – Armada Önü
23.15 – Cepa/Kentpark arası
23.20 – Bilkent Köprü Altı
23.25 – Hacettepe/Beytepe Köprü Altı
23.30 – Ümitköy Köprü Altı
23.35 Gordion Yan Yol
23.40 Korukent Otobüs Durağı
23.45 Yaşamkent/BP Önü

Katılımcılarımızın T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 70.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.

17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.

• Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
• Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
• Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
• Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.

• Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı,
• Yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka,
• Kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi,
• Terlik, mayo, havlu, yedek ayakkabı,
• Fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel ilaçlar ve malzemeler.

Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.

Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

Tur Detayları

      Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Uşak-Kula-Salihli-Turgutlu-Kemalpaşa üzerinden yolumuza devam edip sabahın erken saatlerinde Şirince’ye gidiyoruz.
Bir restoranda serpme kahvaltı menüsü ile yapacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceksiniz. Evleri, sokakları, insanları ile sizleri kendine çeken Şirince’yi görüp gezdikten sonra hareket edip İzmir yönünde yolumuza devam ederek Sivrihisar’a bağlı Sığacık Köyü’ne gidiyoruz.
Kale ve Kale içi evlerinin bulunduğu dar sokaklarında gezerek fotoğraf çekiyoruz. Yöresel lezzetler ile isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra serbest alışveriş molası veriyoruz.
Yapılan etkinlikler sonrası Sığacık’tan hareket edip Urla’ya bağlı Bademler Köyü’ne (Bademler Köyü: İsmini bir köyde ilk kez kurulan tiyatro ile duyurmuştur. Halk kütüphanesi ve Çocuk Oyuncakları Müzesi’ne sahip farklı ve çağdaş bir köydür) gidiyoruz.
Bademler Köyü içinde yapacağımız kısa süreli gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası Urla’ya gidiyoruz. Urla’da yapacağımız panoramik tur sonrası Karantina Adası’nı göreceğiz. Urla aynı zamanda M.Ö 6.yy’dan kalan ve dünyanın ilk zeytinyağı atölyesinin de kurulduğu yer olma özelliğine sahiptir. Serbest zaman ve yapılan etkinlikler sonrası İzmir’deki otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi İzmir’de geçiriyoruz.

      Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Çeşme’ye (100 km) gidiyoruz. Şehir gezisi kapsamında; Çeşme Kalesi ve 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı görüp gezdikten sonra Marina’da serbest zaman geçiriyoruz.
Dalyan’a gidip Hasanpaşa Heykeli’ni görüp fotoğraf çektikten sonra serbest zaman geçiriyoruz. Yapılan etkinlikler sonrasında Alaçatı’ya gidiyoruz. Ege’ye özgü Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin bir arada olduğu sivil mimari ev örneklerinin bulunduğu dar sokaklarda gezinti yaparak isteğe bağlı olarak alışveriş yapıyoruz.
Serbest öğle yemeğinden sonra, 80 km süren yolculukla İzmir’e gidiyoruz. Narlıdere’de Kültürevi/Cemevi’ni görüp gezdikten sonra açıkhava kahvesinde çay molası veriyoruz. Mola sonrası Göztepe’ye giderek Tarihi Asansör’ü görüp gezdikten sonra aracımıza binerek otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Yemek sonrası isteğe bağlı olarak Kordon’a gidip İzmir’de olmanın keyfini çıkarıyoruz. Geceyi İzmir’de geçiriyoruz.

      Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Pasaport İskelesi’ne gidiyoruz. Şehir Hatları vapuruna binerek Karşıyaka’ya gidip Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın Kabrini ziyaret ettikten sonra hemen yakındaki Latife Hanım Köşkü Anıevi’ni görüp geziyoruz.
Vapur İskelesi’ne gelip vapurla geçiş yapıp Cumhuriyet Meydanı’na geliyoruz. Kısa süreli gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası yürüyerek Konak Meydanı’na gidiyoruz. Konak Meydanı, Saat Kulesi, İlk kurşun Anıtı ve Hükümet Meydanı’nı görüp gezdikten sonra İzmir Agora’sına gidiyoruz. Agora gezisi sonrası yürüyerek Kemeraltı’ndan geçerek Kızlarağasıhan’a gidiyoruz. Bu tarihi yapıda yapacağımız serbest gezi ve alışveriş turu sonrası isteğe bağlı öğle yemeğimizi yedikten sonra saat 15.00’te Ankara için hareket ediyoruz. Turgutlu-Salihli-Kula-Uşak-Afyon-Sivrihisar-Polatlı üzerinden yolumuza devam edip toplamda 591 km yol gittikten sonra saat 23.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle…

Sabah güzel bir kahvaltı sonrası Pasaport İskelesi’ne gidiyoruz. Şehir Hatları vapuru ile Karşıyaka’da Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın Kabrini ziyaret ediyoruz. Latife Hanım Köşkü Anı Evi’ni de gördükten sonra vapurla Cumhuriyet Meydanı’na geliyoruz. Fotoğraf çekerek gezdikten sonra Konak Meydanı’na gidiyoruz.Konak Meydanı, Saat Kulesi, İlk Kurşun Anıtı’nı da görüp gezdikten sonra İzmir Agora’sına gidiyoruz. Agora gezisi sonrası yürüyerek Kemeraltı’ndan geçerek Kızlarağası Han’a gidiyoruz. Bu kültür turu, gezi ve alışveriş turu sonrası öğle yemeğimizi yiyotuz.

Saat 15.00’te Ankara’ya (591 km) Turgutlu-Salihli-Kula-Uşak-Afyon-Sivrihisar-Polatlı üzerinden saat 23.30’da geliyoruz.
Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle…

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

 • Konaklama
 • Rezervasyon
 • Rehberlik Hizmeti
 • Yemek
 • Ulaşım

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by