• Facebook
 • 0 312 425 85 25
 • admin@kafkatur.com.tr
 • Whatshapp Grubumuza Katılın!

535 ₺

Bodrum Mutfağı’nın eşsiz yöresel lezzetlerini keşfetme fırsatı yakalayacağınız Bodrum Ot Festivali Turu’muzu Kafka Tur farkıyla yaşamaya davet ediyoruz. Festival süresince Ortakent Köy içinde yer alan iki ana meydan ve ana cadde trafiğe kapatılarak yerli üreticilerin toplayacakları doğal otlar(Acı Ot, Baldıran, Deli Kenker, Turpotu, Tilkişen, Ada marulu vb.) ve yöresel ürünlerin yanı sıra, Bodrum’a özel birçok gizli kalmış yöresel tatlar da ziyaretçiler ile buluşacak. Festival süresince Bodrum yarımadasında yerli üreticilerin ürettikleri sütten, çökelek peynirine, zeytinyağından sabuna kadar özenle seçilen tüm doğal ürünler de ziyaretçiler tarafından temin edilebilecek. Tüm gün boyunca açık olacak festival alanına çeşitli yöresel eğlence ve şovlar da eşlik edecektir. Farklı bir içeriği ve atmosferi olan bu turumuza katılımlarınızı bekliyoruz. Davetlisiniz. .
Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 1 Gece 2 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon:
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Cumartesi
  14/03/2020
  Pazar
  15/03/2020
 • Yetişkin
 • 535 ₺

Tur Programı

Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

  Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Polatlı, Sivrihisar, Afyon, Dinar, Denizli, Tavas, Kale, Muğla, Milas üzerinden yolumuza devam edip sabahın erken saatlerinde saat 07:00’de Bodrum’a varmış olacağız. Güzel bir kahvaltıdan sonra bir süre serbest zaman tanınacak. Bu zaman zarfı içerisinde isteğe bağlı olarak Bodrum Kalesi gezilecek. (Giriş ücreti:48 TL. Kale restorasyonda olduğu için sadece belirli bir kısmı ziyarete açık). Daha sonra 20 dakika yol gidildikten sonra Bodrum Acı Ot Festivali’ne ulaşıyoruz. Yaklaşık 3 saat vakit geçirdikten sonra Turgut Reis’e doğru güzel bir gezintiye başlayacağız. İsteğe bağlı cumartesi günü kurulan büyük pazarda gezme şansı bulacağız. Çay, kahve molasından sonra otelimize doğru yola çıkacağız. Akşam yemeğimizi güzel bir restoranda yedikten sonra otelimize geri dönüş sağlayacağız.

Sabah güzel bir kahvaltıdan sonra Bodrum merkeze doğru yola çıkacağız. Bodrum merkez ve Zeki Müren Müzesi’ni gezdikten sonra Yarımada Turu gerçekleştireceğiz. Bu güzel gezimizden sonra Türkbükü, Yalıkavak ve Gümüşlük’e doğru muhteşem bir geziye çıkacağız. Turun gidişatına ve isteğe bağlı Festival alanına tekrar dönüş sağlayacağız. Saat 17:00 civarında Ankara’ya doğru yola çıkacağız. Aynı yol üzerinden yolumuza devam ederek sabahın erken saatlerinde Ankara’da olabilmeyi planlıyoruz. Bir başka Kafka etkinliğinde birlikte olabilmeyi dileyerek vedalaşıp ayrılıyoruz.

13 Mart 2020 Cuma, saat 20:00, Kumrular/İzmir Caddesi köşesi.

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi – 20.00
Milli Kütüphane Önü – 20.05
Armada Önü – 20.15
Cepa/Kentpark arası – 20.20
Bilkent Köprü Altı – 20.25
Hacettepe/Beytepe Köprü Altı – 20.25
Ümitköy Köprü Altı – 20.30
Gordion Yan Yol – 20.35
Korukent Otobüs Durağı – 20.40
Yaşamkent/BP Önü – 20.45

-Kahvaltı (2)
-Akşam Yemeği (1),
-TURSAB Seyahat Sigortası Poliçesi,
-Tüm çevre gezileri,
-Kafka Turizm ve Seyahat Acentası Refakati,
-Rehberlik Hizmetleri.

– Kişisel harcamalar,
– Öğle yemekleri,
– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yedek çamaşır/giysi, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel malzeme ve ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.
• Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
• Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
• Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
• Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.

     Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsi giriş yapabilmeleri için MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.

17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

 • Konaklama
 • Rezervasyon
 • Rehberlik Hizmeti
 • Yemek
 • Ulaşım

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by