• Facebook
 • 0 312 425 85 25
 • admin@kafkatur.com.tr

Kızlarsivrisi

895 ₺

Doğayı ve yürümeyi seviyor olmalısınız. Peki ya yükseklerde yürümeyi seviyormusunuz? Ülkemizde Alp-Himalaya sisteminin güney kıvrımları olan Toros Dağları’nın Antalya bölümü olan ve bey Dağları olarak tanımlanan dağ silsilesini,n en yüksek zirvesi olan 3086 Metre yüksekliğindeki Kızlarsivrisi’ne çıkış etkinliğini sizlerin katılımı ile gerçekleştirmek istiyoruz.
Ankara’dan gece çıkışlı olarak başlayacak etkinliğimizde sabah saatlerinde Antalya’nın Elmalı İlçesine ulaşıp bu ilçeye bağlı Büyüksöğle Köyü’ne ulaşacağız. Köy ortamında yapacağımı güzel bir kahvltı ile güne başladıktan sonra etkinliğimiz başlayacaktır.
Dağ doğa seviyorsanız, yüksekler ilginizi çekiyorsa, Akdeniz Bölgesi’nin sıcak olmayan döneminde yapacağımız Kızlar Sivrisi çıkış etkinliğe katılımlarınızı bekliyoruz. Davetlisiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:


Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;
1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

3-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize yemek etkinliği yapılmayacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 2 Gece 3 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Antalya
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Cuma
  16/10/2020
  Pazar
  18/10/2020
 • Yetişkin
 • 895 ₺

Antalya, Kızlarsivrisi/3086 Metre Zirve Çıkışı Etkinliği

16-18 Ekim 2020

2 Gece 3 Gün

Tam Pansiyon

Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Sandıklı-Burdur-Korkuteli üzerinden yolumuza devam edip toplamda 581 Km yol ve 9 saat süreli yolculuk sonrası sabahın erken saatlerinde Antalya’nın Elmalı İlçesine gidiyoruz. Dağ için eksik kamp için gerekli malzemeleri ve kişisel ihtiyaçlarımızı aldıktan sonra hareket edip Kocapınar Köyü üzüerinden yolumuza devam edip toplamda 13 Km yol aldıktan sonra Büyüksöğle Köyü’ne gidiyoruz. İbarhim Amcanın evine ya da kahvehanesine misafire olarak köy koşullarında güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası son hazırlıklarımızı tamamlayarak ve eşyalarımızı traktöre yükleyrek romörk üzerinden toplamda 11 Km uzaklıkta olan ve bir Dağevi bulunan İkizcekuyular Kampyeri’ne gidiyoruz. Etrafa şöyle bir göz gezdirip ortama alıştıktan sonra hep birlikte kampımızı kuruyoruz. Bir süre çadırlarımızda dinlendikten sonra kumanyalarımızı alarak belirlediğimiz bir rotada kendimizi fazla yormadan uyum tırmanışı yapıyoruz. Uygun bir yerde kumanyaralımızla öğle yemeğini afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası farklı bir rotadan yürüyüşümüze devam edip kampımıza geliyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeği hazırlıklarına başlayark dağ koşullarında çorba ve besleyici bir menü ile akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası rota ve çıkış hakkında bilgilendirme, zirve için sırt çantası hazırlığı sonrası erkenden yatıyoruz. Geceyi İkizcekuyular Kampyeri’nde geçiriyoruz.
GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ: Ankara-Elmalı-Büyüksöğle Köyü yaklaşık 600 Km, yolculuk süresi yaklaşık 9 saat, Büyüksöğle Köyü-Kampyeri arası traktör ile 11 Km/yaklaşık 30 dakika. Uyum tırmanışı yürüyerek 5-6 Km, süresi 2-3 saat olacaktır.
YEMEKLER: Büyüksöğle Köyü’nde yöresel kahvaltı, kumanya öğle yemeği ve kampta çorbalı, besleyici akşam yemeği servisi.
YÜKSEKLİK: İkizcekuyular Kampyeri: 1950 Metre, Uyum Tırmanışı yüksekliği: 2250 Metre

Sabah saat: 03.15’ta kalıkıyoruz. Kısa süreli kahvaltı sonrası saat: 04.00’de zirve çıkışı için hareket ediyoruz. Yavaş adımlarla dağın kuzeyinden yükselmeye başlayarak çarşak hattının solunda kalan sert zemninden geçtikten sonra kaya bloklarından oluşnan ve yükselen bir koridor gibi önümüzde duran belirgin baca hattına girip yükselmeye devam ediyoruz. Baca etabı bitmek üzereyken sola hamle yaparak bir üst noktaya çıkıyoruz. Artık zirveye çok yakınız. Şöyle geldiğimiz eteba ve etrafa bakarak kısa süreeli dinlenip fotoğraf çekiyoruz. Kalan bölümü yavaş adımlarla tırnanarak yükselip 3086 Metre yüksekliğindeki Kızlarsvirisi Zirvesine ulaşıyoruz. TEBRİKLER.
Etrafı seyredip fotoğraf çektikten sonra zirve defterine duygu düşüncelerimizi yaztıktan sonra güneyde bulunan güneşin bize gönderiği sıcaklığı hissederek bir süre dinleniyoruz. Önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra artık inişe geçebiliriz. Zirveye çıkmış olsak bile etkinliğin bitmediğini unutmadan yavaş adımlarla aynı parkur üzerinden inişimize başlıyoruz. “ sabahtan biz buradan mı geçtik “ söylenmeleriyle inişimize devam edip bacaya giriyoruz. Dikkatli bir şekilde taş düşürmeden baca inişimizi bitirip çarşak hattının sağındaki sırt hattından inmeye devam ederek saat: 15.30’da Kamp Alanıımıza geliyoruz.
Kutlamalar sonrası hızlı bir çay servisi sonrası bir süre dinleniyoruz. Dinlenme ve akşam yemeği hazırlığı sonrası dağ ortamında güzle bir akşam yemeği yedikten sonra kamp ateşimizi yakıyoruz. Özel içeceklerimiz eşliğinde Beydağları Korosu kendiliğinden oluşacaktır. Işık kirliliğinin omadığı bir ortamda, Dağlarda ve Bey dağları’nda olmanın keyfini çıkarıyoruz. Geceyi İkizcekuyular Kampyeri’nde geçiriyoruz.
GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ: İkizcekuyular Kampyeri-Zirve arası yaklaşık 6-8 Km, etkinlik süresi 5-6 saat, dönüş aynı etap üzerinden 6 saat, iniş süresi 4-5 saat arası olacaktır.
YEMEKLER: Kampyeri’nde kahvaltı, kumanya öğle yemeği ve kampta çorbalı, besleyici akşam yemeği servisi.
YÜKSEKLİK: İkizcekuyular Kampyeri: 1950 Metre, Kızlarsivrisi Yüksekliği: 3086 Metre.

Sabah: erken olmadan kalkıyoruz. Kahvaltı hazırlığı sonrası güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kampımızı söküp toplayarak hazır hale getiriyoruz. Traktörün gelmesiyle eşyalarımızı yükleyip Beydağları’na ve Kızlarsivrisi’ne veda edip hareket ederek 11 Km yolaldıktan sonra Büyüksöğle Köyü’ne geliyoruz. Önceden haber vermek ve rezervasyon yapmak koşulu ile isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Köylülerle sohbet edip çay keyfi yapıyoruz. Yapılan etkinlikler ve fotoğraf çekimleri sonrası İbrahim Amca’ya ve köy hakına veda ederek saat: 14.30’da ayrılıyoruz. 13 Km yol aldıktan sonra Elmalı’ya gelip vereceğmiz mola sonrası Ankara için hareket ediyoruz. Aynı yol üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası saat: 22.30’da Ankara’ya geliyoruz.
GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ: İkizcekuyular Kampyeri-Büyüksöğle Köyü arası 11 Km, Büyüksöğle Köyü-Elmalı-Ankara arası aracımız ile 600 Km, yolculuk sürersi 9 saat olacaktır.
YEMEKLER: Kampyeri’nde kahvaltı, Büyüksöğle Köyü’nde isteğe bağlı öğle yemeği ve yolculuk sırasında isteğe bağlı akşam yemeği.

HAREKET NOKTAMIZ

15 Ekim 2020 Çarşamba, Kumrular/İzmir Caddesi Köşesi, Saat: 22.00

— Katılımcı sayısına ve sosyal mesafe kuralına uyun olarak tek kişi oturmalı özel tur aracı,

— Araç içinde kek sıcak-soğuk içecek ikramları,

— 3 Kahvaltı,

— 2 Kumanya Öğle Yemeği,

— 2 Akşam Yemeği,

— 2 Gece İkicekuyular Kampyeri’nde çadırda konaklama,

— Tüm çevre gezileri ve yürüyüş etapları,

— TURSAB Seyahat Sigortası,

— Millipark Giriş Ücretleri,

— Kişisel ve ana kamp malzemesinin araç ve traktör ile taşınması,

— Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

— Rehberlik Hizmetleri.

– Verilecek kahvaltı ve yemek menüleri dışında kalan her türlü yiyecek ve içecekler,

– Son gün öğle ve akşam yemeği,

Kişisel harcamalar.

 • • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir,
  • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız,
  • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz,
  • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
  • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.

Doğada ve yükseklerde yapılacak yürüyüş ve tırmanış etkinlikleri riskli etkinlikler olup katılımcıların bu durumu bildikleri varsayılarak etkinliklere katıldıkları kabul edilir. Akut sağlık sorunları olan, kalp-damar sistemleri ile  solunum sistemlerinde sorunları olan katılımcıların bu tür etkinliklere katılmamaları önerilmektedir. Bu etkinliğe katılan bütün katılımcıların bu uyarıyı görmüş, okumuş ve olası etkinlik sırasında yaşanacak kaza ve yaralanmaları kabul etmiş oldukları varsayılacaktır.

Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi 23:55
Milli Kütüphane 00:00
Armada 00:10
Cepa 00.15
Ufuk Üniversitesi Önü 00:20
Taurus AVM Önü 00.25
Konya Yolu Dikmen Kavşağı 00.30
Oran/İncek Kavşağı 00.35

Uygun bir sırt çantası, iyi bir yürüyüş ayakkabısı, kalın çorap, mevsime ve etkinliğe uygun rahat  giysiler, koruyucu giysi, iyi bir uyku tulumu, bere, eldiven, baton(isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, şapka, bandana vs, kişisel malzeme ve ilaçlar, fotoğraf  makinası ve aksesuarları, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

— İkicekuyular Kampyeri’nde 2 şerli olarak çadırlarda konaklama yapılacaktır. Yemek ve kahvaltı malzemeleri tarafımızdan temin edilecek olup hazırlanması ve servis edilmesi tüm grup üyeleri ile birlikte yapılacaktır.

— Çadır ve matı omayan arkadaşlarımıza malzeme desteği sağlanacaktır. Kendi malzemesi olanlar getirebilirler.

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

 • Konaklama
 • Rezervasyon
 • Rehberlik Hizmeti
 • Yemek
 • Ulaşım

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by