• Facebook
 • 0 312 425 85 25
 • admin@kafkatur.com.tr

Aladağlar

745 ₺

Aladağların en güneyi olan zirvesine keyifli bir çıkış
Aladağlar, Alaca/Lorut Zirvesi/3588 metre Çıkışı Gezisi.
02-04 Ekim 2020. 2 Gece, 3 Gün.
Tam Pansiyon(+)


Ülkemizde, Alp-Himalaya sisteminin güney kıvrımları içinde orta Toros Dağları’nın içinde yer olan Adana-Kayseri-Niğde illeri üçgeninde ve 1000 Km lik alanı kapsayan Aladağlar; bünyesinde barındırdığı; 3000 metrenin üzerinde yüksek dağ zirveleri, vadi sistemleri, boğaz, geçitler ve kamp yerleri ile biz dağcı ve yürüyüşçüler için adeta bir okul niteliğindedir. Bölgeye yapılacak etkinlikler doğru zamanda iyi planlama yapılırsa birbirinden keyifli çıkışların yapılabilmesi mümkün olabilmektedir. Bu değerlendirmeden yola çıkarak bizde sizler için; Aladağlar’ın en güney zirveleri arasında yer alan 3588 metre yüksekliğindeki Alaca/lorut zirvesine ikinci en iyi dönem olan sonbahar mevsiminde, Aladağlar’da sınırlı ormanlardan biri olan Emli Vadisi, Sarımehmetler’in Yurdunda 2 gece, 3 gün süreli çadır kamplı bir çıkış etkinliği planladık. Perşembe gecesi Ankara’dan başlayacağımız etkinliğimizde, Çukurbağ Köyü’nde güzel bir kahvaltı ile güne başlayarak aracımızla Kampyeri’ne ulaşacağız. İlk günümüz Emli Ormanları, Karadölek, Akşampınarı ve Parmakkaya’da uyum tırmanışı ile geçecek. Ertesi gün gece saat: 03.00’te başlayacağımız zirve çıkışında saat: 12.30’da Alaca Zirvesinde olabilmeyi düşünüyoruz. Dönüşte akşam yemeğinde kamp ateşi, güzel bir yemek, özel içecekler ve milyonlarca yıldız eşliğinde Aladağlar korosu kendiliğinden oluşacaktır.
Sabah kahvaltı sonrası kampın toplanmasıyla Çukurbağ Köyü’ne gelerek bal ve elma gibi yöresel ürün alış verişi yapabileceğiz. Bugün öğle yemeğimiz alabalık menüsü ile Ecemiş Çayında.
Doğada yürümeyi seviyorsanız, yüksekler sizi çağırıyorsa bizde sizleri bu etkinliğimize katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:


Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;
1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

3-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize yemek etkinliği yapılmayacaktır.

Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 2 Gece 3 Gün
Maksimum kapasite: Sınırsız
Lokasyon: Niğde
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Cuma
  02/10/2020
  Pazar
  04/10/2020
 • Yetişkin
 • 745 ₺

Aladağların en güneyi olan zirvesine keyifli bir çıkış

Aladağlar, Alaca/Lorut Zirvesi/3588 metre Çıkışı Gezisi

02-04 Ekim 2020

2 Gece, 3 Gün

Tam Pansiyon(+)

Gölbaşı-Şereflikoçhisar-Aksaray üzerinden yolumuza devam edip Aksaray’da vereceğimiz mola sonrası Altunhisar-Bor üzerinden yolumza devam edip sabahın erken saatlerinde Niğde’ye gidiyoruz. İsteğe bağlı işkembe çorbası ile güne başlıyoruz. Daha sonra yolumuza devam edip 60 Km yol aldıktan sonra Aladağlar silsilesinin önemli zirveleri olan Küçük-Büyükdemirkazık zirvelerine “ merhaba “ deyip fotoğraf çekiyoruz. Çukurbağ Köyü’nde yöresel ve ev ürünleriyle güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kendi aracımızla hareket edip tangır tungur yollardan geçerek kısa süreli yolculuk sonrası Sarımehmetlerin Yurdu Kampalanı’na gidiyoruz. Şöyle etrafa bakıp nerelere geldiğimizi algıladıktan sonra ortaklaşa çadırların kurulması sonrası öğleye kadar dinleniyoruz. Öğle yemeğimizi kumanya olarak afiyetle yedikten sonra çay-kahve molası veriyoruz. Mola ve kısa süreli hazırlık sonrası yüksek irtifaya alışmak ve aklimatize olmak için Aladağlar’da sınırlı ormandan biri olan Emli Vadisi’ne girip yürümeye başlıyoruz. Orman sınırından/zonundan çıkıp önümüzdeki düz alanı geçip Karadölek’i solda bırakarak Avcıbeli Vadisine yöneliyoruz. Akşam Pınarı Mevkii/Parmakkaya üstlerine kadar çıkıp fotoğraf çektikten sonra aynı yol üzerinden yürüyerek Kamp Alanı’na akşamüzeri Aladağlar’da oluşan gün batımı öncesi kırmızıya bürünen dağ ve yükseltilerin fotoğraflarını çekerek kampımıza dönüyoruz. Dinlenme ve akşam yemeği hazırlığı sonrası grubumuzla birlikte güzel bir akşam yemeği yiyoruz. Zirve çıkışı ile ilgili bilgilendirme sonrası erkenden yatıyoruz. Geceyi Sarımehmetlerin Yurdu Kampyeri’nde geçiriyoruz.

GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ:

Ankara-Çukurbağ Köyü arası 400 Km, yolculuk süresi yaklaşık Niğde’deki mola ile birlikte 7 saat, Çukurbağ Köyü-Kampyeri arası araç ile 10 Km/yaklaşık 30 dakika. Uyum tırmanışı yürüyerek 6-7 Km, süresi 5 saat olacaktır.

YEMEKLER:

Çukurbağ Köyü’nde yöresel kahvaltı, kumanya öğle yemeği ve kampta çorbalı, besleyici akşam yemeği servisi.

Yükseklik:

Sarımehmetler’in Yurdu 1876 Metre, Parmakkaya 2250 Metre, Uyum Tırmanışı yüksekliği: 2350 Metre

Gece saat: 02.30’de kalkıyoruz. Çay ve kek ikramı sonrası zirve çıkışı için hareket ediyoruz. Büyük Mangırcı Vadisi ve orman zonunu geçerek yükselmeye devam ediyoruz.  Vadi sonunda Alaca kuzey çanağının sağına yönelerek önümüze çıkan dik vadi yamacını geçtikten sonra çarşak oluşumundan geçerek basit kaya tırmanışıyla bir üst sete çıkıyoruz. Burada getirdiğimiz malzemelerle güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra Vadinin

Tabanından ilerleyerek vadi sonundaki sol yamacı kullanarak  sırt hattına çıkıyoruz. Kadrajımıza girmeye başlayan Aladağların önemli yükselti ve zirvelerini fotoğraflayarak sırt hattından yürüyerek Alaca Kütlesi’ne geliyoruz. Burada zirve için gerekli olmayan fazla malzemeleri bırakarak dağın klasik batı yüzünden 1 saat süreli çıkış sonrası 3588 metre yüksekliğindeki Alaca/Lorut Zirvesine ulaşıyoruz. Aladağlar’ın en güneyindeki Alaca Zirvesi’nden, Çukurova’yı, Adana seyhan baraj Gölünü, Hasan Dağını,  Aladağlar’ın diğer önemli zirvelerini seyredip fotoğraf çekip zirve defterine duygu ve düşüncelerin yazılması sonrası grup ve zirve anısı fotoğraf çekip önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Zirve etkinliği sonrası aynı rota üzerinden inişe geçip eşyalarımızı bıraktığımız yerden alarak aynı sırt hattından inişimize devam ediyoruz. Set inişi sonrası çarşaklı alandan geçip Mangırcı Vadisi ve orman dokusundan geçip saat: 18.30 civarında kampımıza geliyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası birlikte hazırlayacağımız akşam yemeğini afiyetle yiyoruz. Kamp ateşi etrafında zirve sohbetleri ve özel içeceklerimiz eşliğinde Aladağlar’da olmanın keyfini ve ayrıcalığını yaşıyoruz. Geceyi Sarımehmetlerin Yurdu’nda geçiriyoruz.

GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ:

Sarımehmetlerin Yurdu-Alaca Zirvesi gidiş dönüş yaklaşık 36 Km, etkinlik süresi yaklaşık 15-16 saat Süreli olacaktır.

YEMEKLER:

Başlangıçta çay, kek ve bisküvi, tırmanış sırasında paket kahvaltı, kumanya öğle yemeği ve kampta çorbalı, besleyici akşam yemeği servisi.

YÜKSEKLİK:

Sarımehmetler’in Yurdu 1876 Metre, Alaca/Lorut Zirvesi 3588 Metre.

Erken kalkıp birlikte hazırlayacağımız güzel bir kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp hareket ediyoruz. Çukurbağ Köyü’nde isteğe bağlı yöresel ürün alış verişi sonrası Ecemiş Vadisi’nde yer alan Dokuzgöz Alabalık Tesisleri’nde isteğe bağlı olarak alabalık menüsü ile güzel bir öğle yemeği yedikten sonra  saat: 15.00’te Ankara için hareket ediyoruz. Aksaray’da serbest akşam yemeği sonrası aynı yol üzerinden yolumuza devam edip saat: 21.30 ciavarında Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ:

Kampyeri-Çukurbağ Köyü arası araç ile 10 Km/yaklaşık 30 dakika. Çukurbağ-Ankara-Çukurbağ Köyü arası 400 Km, yolculuk süresi yaklaşık molalar ile birlikte 7 saat.

YEMEKLER:

Kampyeri’nde kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği servisi katılımcılar tarafından karşılanacaktır.

YÜKSEKLİK: Sarımehmetler’in Yurdu 1876 Metre..

HAREKET NOKTAMIZ

01 Ekim 2020 Perşembe, İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, Saat: 23.55

Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi 23:55
Milli Kütüphane 00:00
Armada 00:05
Cepa 00.10
Ufuk Üniversitesi Önü 00:15
Taurus AVM Önü 00.20
Konya Yolu Dikmen Kavşağı 00.25
Oran/İncek Kavşağı 00.30

— Özel araçla ulaşım,

— Araç içinde kek sıcak-soğuk içecek ikramları,

— 3 Kahvaltı,

— 2 Kumanya Öğle Yemeği,

— 2 Akşam Yemeği,

— 2 Gece Sarımehmetler Kampyeri’nde Konaklama,

— Tüm çevre gezileri ve zirve çıkışları,

— TURSAB Seyahat Sigortası,

— Millipark Giriş Ücretleri,

— Kişisel ve ana kamp malzemesinin araç ile taşınması,

— Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

— Rehberlik Hizmetleri.

– Verilecek kahvaltı ve Yemek Menüleri dışında kalan her türlü yiyecek ve içecekler,

– Son gün öğle ve akşam yemeği,

Kişisel harcamalar.

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, kalın çorap, mevsime ve etkinliğe uygun rahat  giysiler, koruyucu giysi, kamp eşyaları, uyku tulumu, baton(isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, şapka, bandana vs, kişisel malzeme ve ilaçlar, fotoğraf  makinası ve aksesuarları, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

Doğada ve yükseklerde yapılacak yürüyüş ve tırmanış etkinlikleri riskli etkinlikler olup katılımcıların bu durumu bildikleri varsayılarak etkinliklere katıldıkları kabul edilir. Akut sağlık sorunları olan, kalp-damar sistemleri ile  solunum sistemlerinde sorunları olan katılımcıların bu tür etkinliklere katılmamaları önerilmektedir. Bu etkinliğe katılan bütün katılımcıların bu uyarıyı görmüş, okumuş ve olası etkinlik sırasında yaşanacak kaza ve yaralanmaları kabul etmiş oldukları varsayılacaktır.

 • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
 • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
 • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
 • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
 • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

— Sarımehmetlerin Yurdu’nda 2 şerli olarak çadırlarda konaklama yapılacaktır. Yemek ve kahvaltı malzemeleri

tarafımızdan temin edilecek olup hazırlanması ve servis edilmesi tüm grup üyeleri ile birlikte yapılacaktır.

— Çadır ve matı omayan arkadaşlarımıza malzeme desteği sağlanacaktır. Kendi malzemesi olanlar getirebilirler.

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

 • Konaklama
 • Rezervasyon
 • Rehberlik Hizmeti
 • Yemek
 • Ulaşım

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by