• Facebook
 • 0 312 425 85 25
 • admin@kafkatur.com.tr
 • Whatshapp Grubumuza Katılın!

465 ₺

Ülkemizin ve Çukurova’nın en önemli kentlerinden olan Adana’ya farklı bir yolculuğa ve kokuya ne dersiniz? Şüphesiz ki Adana nisan ayında bir başka güzel. Ve bu güzellik portakal çiçeği kokularıyla bir daha da bir güzel. Festivallerin, karnavalların insanları coşturduğu, kaynaştırdığı böyle bir gezi için Adana ve Çukurova’ya gidiyoruz. Adana Portakal Çiçeği Festivali, Eski Adana dokusunda yapacağımız kültür gezileri, yöreye özgü birinden değişik tat ve lezzetler ile güzelliklerin katsayısının aratacağını düşünüyoruz. 2. Gün Tarsus’ta değişik din ve anlayışlarının mekanlarına yolculukla başlayacak etkinliğimizde birbirinden farklı yerler görüp kültürel zenginliğin doruklarına çıkacağız. Yöresel tat ve lezzetler burada da peşimizi bırakmayacak. Berdan Çayı’nda bir nefes molası gezimizin son durağı olacak. Portakal çiçeği ile büyülenmek, ruhunuzu yıkamak, arınmak ve gençleşmek için, bir çok şeye yeniden başlama enerjisi yaratmak için; Koku, kültür ve inanç kombinasyonlu bu gezimize davetlisiniz.
Tur Türü: Konaklamalı Tur
Süre: 2 Gece 3 Gün
Maksimum kapasite: 45
Lokasyon:
Derece:
 • Başlangıç
  Bitiş
 • Cuma
  03/04/2020
  Pazar
  05/04/2020
 • Yetişkin
 • 465 ₺

Tur Programı

Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

     Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Gölbaşı-Aksaray üzerinden yolumuza devam edip sabah erken saatlerde Adana’ya/Seyhan Baraj Gölü’ne gidiyoruz. Bahar ayında Adana’nın bir başka güzel olduğu bir dönemde göl kenarında güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Panoromik baraj gölü turu sonrası Portakal Bahçesi’ne uğrayarak mis gibi kokuları ciğerlerimize çekip fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra hareket edip Seyhan Nehri kenarında 20.000 kişi kapasiteli olarak inşa edilen Orta Doğu’nun en büyük camisi olma özelliğine sahip Sabancı Merkez Camisi’ni ziyaret ediyoruz. Atatürk Evi ve Sinema Müzeleri gezisi sonrası Adana’nın simgesi olan ve Seyhan Nehri üzerinde kurulu, Roma Dönemi köprüsü olan Taş Köprü’yü görüp fotoğraf çekiyoruz.
     Ramazan Oğulları Külliyesi içinde yer alan Ulu Cami ziyareti sonrası eski bir Ermeni Kilisesi temelleri üzerine inşa edilmiş, önünde yağ pazarı olması ve satılması nedeniyle Yağ Camisi olarak adlandırılan bu tarihi camiyi ziyaret ettikten sonra isteğe bağlı olarak Adana kebap veya Ciğer ana menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Cezerye ve hediyelik ürün/eşya alışverişi sonrası Tepebağ Mahallesi’ne gidiyoruz. 1850’li yıllarda yapılan ve restore edilen sivil mimari ev örneklerinin bulunduğu sokaklardan birini görüp ev mimarisi fotoğrafları çektikten sonra Portakal Çiçeği Festival alanına kortej yürüyüşünü izlemek üzere serbest zaman veriyoruz. Kortejde dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve birçok kostümlü kişiler yer alıp, ayrıca ünlü müzisyenlerinde yer alacağı konser etkinlikleri olacak.
     Karnaval coşkusuyla herkesi sarıp sarmalayan, bir araya getiren, neşeli, sokak Karnavalı görüntüleri eşliğinde fotoğraf çekerek folklorik değerlerimizin farkına varabileceğiniz keyifli bir gün sonrası otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi Adana’ya özgü yerel lezzetler eşliğinde afiyetle yiyoruz. Yapılan etkinlikler ve akşam yemeği sonrası Tarsus çıkışındaki otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Geceyi Mersin’de geçiriyoruz.

      Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı yaparak başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Tarsus’a doğru yola çıkıyoruz. Kısa süreli yolculuk sonrası Tarsus’a gidip şehir gezisi kapsamında; Tarsus’un kuzeyinde yer alan Eshab¬ı Kehf/Yedi Uyurlar Mağarası’na gidiyoruz. Kuranı Kerim’de Kehf Suresi’nde geçen olaya benzetilen bu mağarayı görüp gezdikten sonra şehre gelip Tarsus Belediyesi öncülüğünde orijinalinden Müze haline getirilen Nusrat Mayın Gemi/Müze’yi görüp gezdikten sonra Kleopatra/Kancık kapısını görüp fotoğraf çekiyoruz.

Saint Piyer Kilisesi kalıntılarının üstüne yapılmış olan Tarsus Ulu Camii gezisi sonrası Roma dünyasına yolculuk için rotamızı değiştiriyoruz. Eski Roma kentinin üzerine kurulan Tarsus’ta gün ışığına çıkarılan Roma Yolu’na gidip tarihi yol üzerinde yürümenin ayrıcalığını yaşayacağız. Yol üzerinde yürürken ata arabası teker izleri, yağmur suyu ve kanalizasyon sisteminin sizleri büyüleyeceğini düşünüyoruz. Hristiyanlığın yayılmasında önemli bir kişi olan Tarsus’lu Saint Paul/Aziz Şaul’un Kuyusunu görüp fotoğraf çektikten sonra 1850 yıllarda yapılan sivil mimari seçkin ev örneklerinin bulunduğu sokaklardan birine girip fotoğraf çekiyoruz.

İsteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi yöreye özgü lezzetlerle afiyetle yedikten sonra cezerye ve yöreye özgü hediyelik ürün alış verişi için mola veriyoruz. Babil Kralı II. Nebukadnesar zamanında yaşamış, Musevileri Babil esaretinden ilmi ve kehanetleriyle kurtarmış bir peygamber olan Hz. Danyal Makamı’nı ziyaret ettikten sonra Saint Paul Kilise/Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezisi sonrası Kırkkaşık Bedeseten’e gidip isteğe bağlı alışveriş molası sonrası hareket edip Bac/Justinianus Köprüsü’nü gördükten sonra muhteşem görselliği, yüksek su debisi ile kulakları çınlatacak Berdan Şelalesi’nde çay-kahve ve fotoğraf molası veriyoruz.

Mola sonrası saat 17.30’da Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Pozantı-Ulukışla-Aksaray üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz mola sonrası gece saat 23.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

03 Nisan 2020 Cuma günü, saat 23.55’te Ankara Kumrular/İzmir Caddesinde buluşup hareket ediyoruz.

– Özel araçla ulaşım,
– Araç içi kek, sıcak-soğuk içecek ikramları,
– Kahvaltı (2),
– Akşam Yemeği (1),
– 4 Yıldızlı otelde konaklama (1),
– Tüm çevre gezileri,
– Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,
-Türsab Seyahat Sigortası,
– Rehberlik Hizmetleri.
– Kişisel harcamalar,
– Tüm öğle yemekleri,
– Yemekler su ve verilen içecekler dışında kalan içecek ücretleri,
– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.
Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yedek çamaşır/giysi, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.
• Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
• Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
• Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
• Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.

     Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsi giriş yapabilmeleri için MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz.

17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.

Kumrular – 23.55
Milli Kütüphane Önü – 00.00
Armada Önü – 00.05
Ufuk Üniversitesi Önü – 00.10
Taarus/Çırağan Restoran Önü – 00.15
Dikmen Atatürk Sitesi karşısı/Ego Durağı – 00.20
Oran/Turan Güneş Buları Köprü Altı/Sağ Yan yol – 00.25

Yorumlar

Yorum yok

Aktiviteyi değerlendirin

 • Konaklama
 • Rezervasyon
 • Rehberlik Hizmeti
 • Yemek
 • Ulaşım

Whatshapp'a geç
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by