loading

Yusufeli, Kaçkar Zirve Kısa Program

30 Temmuz-07 Ağustos 2021 | Kesin Kalkış

Yusufeli, Kaçkar Zirve Kısa Program

Son 10 Kişi
2.750,00
2.350,00 / Kişi Başı
30 Temmuz-07 Ağustos 2021
7. Gece, 8 Gün. Tam Pansiyon
Ankara Çıkışlı
Otobüs İle Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

Yusufeli-Kaçkar Zirve/3937 m-Kavron-Ayder Geçişi Gezisi Kısa Program.

 

30 Temmuz-07 Ağustos 2021. 7. Gece, 8 Gün. Tam Pansiyon

 

“ Doğayı ve dağları seviyormusunuz? Peki ya yükseklerde yürümeyi seviyormusunuz? Ülkemizde Alp-Himalaya sisteminin kuzey kıvrımları olan sıradağlar içinde yer alan Kaçkar Dağlarının en yüksek zirvesi olan 3937 metre yüksekliğindeki Kaçkar zirveye birlikte çıkmaya ne dersiniz? Üstelik size önerilen sadece zirveye çıkmak değil. Tortum Gölü ve Şelalesi, Çoruh Nehri, Barhal Vadisindeki orman dokusu, Ayı Hamamı, Gürcü Krallığı döneminde yapılan Barhal Kilisesi/Camii, Yaylalar/Olgunlar Mahallesi, 2885 Metre yükseklikte bulunan Dilberdüzü Kampyeri, Buzul Gölleri, Kaçkar zirve, Lanetleme Geçidi, Mezovit Gölleri ve Doğru Karadeniz doğasının muhteşem bitki örtüsü, sis, Laz kültürü, yöresel yemekler, Tulum ve Horon, Ayder, Kemerli Köprü ve Kale gibi kültürel zenginlikler ile birbirinden farklı  onbeş-onaltı ögeyi içine alan muhteşem bir geziye birlikte gitmeye ne dersiniz?

İddaa ediyoruz bu geziyi bir sene boyunca konuşacak, bir yaş gençleşecek ve kesin olarak güzellik ve yakışıklılık katsayınız artacaktır. Bizden söylemesi.

Yıllardır yapılan bu etkinliğimize, Kafka Tur güvencesi ve tecrübesiyle katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.

 

HATIRLATMA: Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

 

PROGRAMIMIZ


30 Temmuz 2021 Cuma Günü, saat: 19.00’da ESADAŞ Otobüsü ile Ankara AŞTİ’den Erzurum’a hareket ediyoruz.

 

1.GÜN(31 TEMMUZ 2021 CUMARTESİ):   ANKARA-TORTUM-YUSUFELİ-YAYLALAR

 

Kırıkkale-Yozgat-Sivas-Erzincan üzerinden yolumuza devam edip yaklaşık 12.5 saat süreli yolculuk sonrası saat: 07.30’da Sabahın erken saatlerde Erzurum'a gidiyoruz. Yerel aracımıza binerek bir otelde yapacağımız kahvaltı sonrası kamp içine gerekli malzemelerin bir bölümünü aldıktan sonra kısa süreli Erzurum şehir gezisi turu yapıyoruz. Tur sonrası hareket edip Tortum Gölü Seyir Terası’nda  vereceğimiz kısa süreli fotoğraf molası sonrası Tortum Şelalesine gidiyoruz. Gezi, fotoğraf ve tur sonrası yolumuza devam edip Yusufeli’ne gidiyoruz. Öğle yemeğimizi cağ kebabı menüsü ile afiyetle yedikten sonra eksik kalan malzemelerimizi alıp yerel aracımızla Barhal’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Ayı Hamamı jakuzisinde isteğe bağlı suya girmeyi denedikten sonra Barhal’a gidiyoruz. 950 li yıllarda Gürcü Krallığı hakimiyetinde kalan bölgede, dönemin en güzel inanç yapıları arasında  yer alan Barhal Kilisesi/Camii’sini görüp gezdikten sonra hareket edip muhteşem bir vadi ve orman dokusu içinden yükselmeye devam edip Heveg/Yaylalar Köyü üzerinden Olgunlar/Meredet Mahallesi’ne gidip pansiyonumuza yerleşiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Çay-kahve molası ve yapılacak dağ sohbetlerinin ardından  katırlara yüklenecek malzemeleri ayırıp erkenden yatıyoruz.  Geceyi Olgunlar’da geçiriyoruz.

 

2.GÜN(01 AĞUSTOS 2021 PAZAR):   OLGUNLAR-NASTAF YAYLASI-DİBERDÜZÜ

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı sonrası güne başlayarak kamp eşyalarının katırlara yüklenmesiyle  7.5 Km mesafeli ve 4.5 saat sürecek yürüyüş etkinliğimize başlıyoruz. Barhal Çayı boyunca Osmanlı döneminden kalma sağlı sollu Pag/Eski yerleşim kalıntılarından geçerek Hastaf/Haristav Yaylası’na geliyoruz. Burada bir süre dinlenip mis gibi soğuk sudan içtikten sonra yürümeye devam edip Gaymovitin Deresi’nden geçerek  2885 metre yükseklikteki Uluslararası Kampyeri olan Dilberdüzü’ne çıkıyoruz. Kampın kurulması  ve yerleşme sonrası öğle yemeğimizin hazırlanması ile afiyetle yiyoruz. Bütün arkadaşlarımızın katılımıyla  yüksek irtifaya uyum için kampın güneyindeki tepe altlarına kadar tırmanıp  fotoğraf çekiyoruz.  Dağ etkinlikleri ve zirve çıkışı hakkında verilecek bilgiler sonrası akşam yemeğimizi yedikten sonra erkenden yatıyoruz. Geceyi Dilberdüzü’nde geçiriyoruz.

 

3.GÜN(02 AĞUSTOS 2021 2020 PAZARTESİ):  DİLBERDÜZÜ-KAÇKAR ZİRVE-DİLBERDÜZÜ

 

Sabah saat: 02.30’da kalkıp hazır kek ve çay içerek  18 Km mesafeli ve toplamda 14 saat süreli etkinliğimizde zirve rotası üzerinde saat: 03.00’te  hareket ederek tırmanmaya başlıyoruz. Deniz gölü yakınlarında getirdiğimiz malzemelerle güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra Deniz Gölü üzerinden geçerek klasik zirve rotasından inişli çıkışlı setlerden yürüyerek saat: 10.30’da 3937 Metre yüksekliğindeki Kaçkar Ana Zirveye ulaşıyoruz. Zirvede doyumsuz manzara eşliğinde etrafı seyredip fotoğraf çekiyoruz. Deftere duyguların yazılması ve grup anısı fotoğraf çekimleri sonrası aynı rota üzerinden inişe geçip. Teras olarak bilinen yerde öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Deniz Gölü Plajında suya girme molası verip daha sonra kampımıza dönüyoruz. Esnetme hareketleri ve çay-kahve keyfi sonrası zirve tırmanışı hakkında yapılan hoş sohbetlerle birlikte akşam yemeğimizi yedikten sonra yatıyoruz. Geceyi Dilberdüzü’nde geçiriyoruz.

 

4.GÜN(03 AĞUSTOS 2021 SALI):  DİLBERDÜZÜ-ADSIZGÖL-DİLBERDÜZÜ

 

Dileyen katılımcılarımız bugünü dinlenerek geçirebilirler. Kendini dinç ve iyi hisseden katılımcılarımız için erkenden kalkıyoruz. Güzel bir kahvaltı sonrası güne başlayarak 11 Km mesafeli ve toplamda 7 saat süreli etkinliğimizde Kaçkar zirve rotası üzerinde yükselerek 3100 metre civarında sola dönüp Kafka/Kızılsırt olarak adlandırdığımız sırt hattına çıkıyoruz. Küçük adımlarla yükselip basit kaya tırmanışları ile yan geçiş yaparak Adsızgöl’ü göreceğimiz başka bir sırt hattına ulaşıyoruz. Etrafı seyredip fotoğraf çektikten sonra gölün sol yanındaki kar kulvarından yürüyerek Adsızgöl’e gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak Adsızgöl’de suya girmeyi denedikten sonra kumanya olarak hazırlanan öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası bir süre siesta yapıyoruz. Daha sonra kuzey doğu yönünde tırmanıp 3365 metre ve 65 metre derinlikte, muhteşem bir göl olan Denizgölü’ne gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak yusuf yusuf yusuf sesleri eşliğinde Denizgölü!nde suya girmeyi denedikten sonra inişe geçip kampımıza dönüyoruz. Esnetme hareketleri ve çay-kahve keyfi sonrası bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi afiyetle yedikten sonra milyonlarca yıldız ve gezegenin altında kamp ateşi etrafında özel içeceklerimiz eşliğinde, Kaçkar Korusu eşliğinde şarkılar söyleyerek doğada ve dağlarda olmanın keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Dilberdüzü’nde geçiriyoruz.

 

5.GÜN(04 AĞUSTOS 2021 ÇARŞAMBA):   DİLBERDÜZÜ-NASTAF-OLGUNLAR

 

Saat: 07.00’de kalkıyoruz. Güzel bir kahvaltı sonrası güne başladıktan sonra eşyalarımızı toplayıp katırlara yüklüyoruz. Bugün için sakin bir gün, hiç acelemiz yok. Bir süre daha kampta kalıp çay-kahve keyfi sonrası orada bulunanlarla vedalaştıktan sonra zirve yapmış olmanın keyfiyle ve belki bir daha buraları görme düşüncesiyle inişe geçiyoruz. 7.5 Km mesafeli ve 3.5 saat süreli etkinliğimizde fotoğraf çekerek  ve yavaş yavaş yürüyerek, Gaymovitin Deresi ve Hastaf Yaylası’ndan geçerek  öğleden sonra Olgunlar Mahallesi’ne geliyoruz. Yöresel bir menü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra pansiyonumuza yerleşiyoruz. Bugünün geri kalanını serbest zaman olarak geçiriyoruz. Dileyenler dere kenarında ayaklarını suya sokabilir, dileyenler odasında dinlenebilir, kitap okuyabilir ve etrafta küçük gezintiler yapabilir. Akşam yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Akşam tavla, okey oyunları oynayarak ve dağ/zirve sohbetleri yaparak zaman geçiriyoruz. Geceyi Olgunlar’da geçiriyoruz.

 

6.GÜN(05 AĞUSTOS 2021 PERŞEMBE):   OLGUNLAR-YUSUFELİ-ERZURUM/ARTVİN

 

 

Sabah saat: 05.00’te kalkıyoruz. Güzel bir kahvaltı sonrası güne başlayıp eşyaarımızı Yusufeli dolmuşuna yerleştirerek Olgunlar’dan ayrılıyoruz. Toplamda 65 Km yol aldıktan sonra Yusufeli’ne gidip gideceğimiz şehirlere göre tercih yaparak etkinliğimizi sonlandırıyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliliğinde birlikte olabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

HAREKET NOKTAMIZ

 

30 Temmuz 2021 Cuma, Ankara Aşti Terminali, Saat: 19.00

 

 

ÜCRET:

                         Yetişkin                       7-12 yaş

Nakit               2.350.00 TL               2.150.00 TL

Kredi kartı      

Tek çekim       2.350.00 TL              2.2.150.00 TL

Kredi kartı            

Beş taksit       2.500.00 TL               2.250.00 TL

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 

 

Yerel araç transferleri, yayla transferleri, kamp yükünün katırlar  veya araçlarla taşınması, tüm konaklamalar(7), kahvaltı(8), öğle yemekleri(7), akşam yemekleri(7), TÜRSAB seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri gezi ücretine dahil edilmiştir.

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 

 

Ankara-Erzurum, Pazar-Ankara arası tarifeli seferler ile otobüs gidiş-dönüş veya uçak bileti, pansiyon ve otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler, tüm alkollü içecek ücretleri, rehber ve ahçı bahşişleri,  kişisel harcamalar ve Ayder’de yenilecek öğle yemeği, son gün akşam yemeği gezi ücretine dahil edilmemiştir.

 

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER: Yürüyüş ayakkabısı, rahat bir yürüyüş giysisi, sırt çantası,   şapka, bere, yağmurluk,  yedek ayakkabı, yedek giysi, uyku tulumu, mat, çadır, mayo, ıslanabilir tişört ve kıyafetler, suya girme ayakkabısı, hafif ince havlu, güneş gözlüğü ve kremi, polar veya kazak, su kabı, kişisel malzemeler, fotoğraf makinası ve aksesuarları.

 

NOTLAR:

 

1- Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.     

2- Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, kültürel ve arkeolojik değerlerimiz ile

    bitki  örtüsünü ve  yabanıl yaşamı korumaya her zaman özen gösteriyoruz.

3- Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.

4- Kask acentamızdan kiralanabilecek olup etkinlik boyunca kiralama ücreti 50.00 TL olacaktır.

5- Konaklama; Yaylalar köyünde pansiyonda konaklama(2), Dilberdüzü kampyeri’nde çadır

    konaklama(3), şeklinde olacaktır.

 

KONAKLAMA TESİSLERİ:

 

1-Olgunlar/Meredet Mahallesi                      : 1. ve 5. Geceler Kaçkar Pansiyon

2-Dilberdüzü Kampyeri                                : 2.3.4 Geceler. Çadırda konaklama

 

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA:

 

 

Doğada ve yükseklerde yapılacak yürüyüş ve tırmanış etkinlikleri riskli etkinlikler olup katılımcıların bu durumu bildikleri varsayılarak etkinliklere katıldıkları kabul edilir. Bu etkinlik boyunca toplamda 75 Km yükseklerde yürüyüş yapılacağı düşünülmelidir. Bu nedenle bu etkinliği yapabilecek ve etapları yürüyebilecek kondisyona sahip, deneyimli ve donanımlı kişilerin bu etkinliğe katılması önerilmektedir. Bunun yanı sıra; akut sağlık sorunları olan, kalp-damar sistemleri ile  solunum sistemlerinde sorunları olan kişilerin bu tür etkinliklere katılmamalarını öneriyoruz. Bu etkinliğe katılan bütün katılımcıların bu uyarıyı görmüş, okumuş ve olası etkinlik sırasında yaşanacak kaza ve yaralanmaları kabul etmiş oldukları varsayılacaktır. 

 

UÇUŞ BİLGİLERİ

GİDİŞ: ANKARA / ERZURUM ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI.

ANADOLU JET İLE. SEFER SAYISI: TK7072

HAREKET TARİHİ: 30 TEMMUZ 2021 CUMA, HAREKET ZAMANI: 17.45

 

HATIRLATMA: Farklı illerden Ankara veya Erzuruma’a ulaşım, dönüşte Trabzon’dan farklı şehirlere gidecek katılımcılarımızın acentamızı arayarak iletişime geçmelerini öneriyoruz.

REZERVASYON DETAYLARI

Yusufeli, Kaçkar Zirve Kısa Program

7. Gece, 8 Gün. Tam Pansiyon, Otobüs İle Ulaşım

Tur Tarihi :

30.07.2021

Konaklama :

Otel

Ulaşım :

Otobüs İle Ulaşım

Otel
1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

2750 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar