loading

Marmaris, Karia Yolu Doğa Yürüyüşü

Haziran - Ekim

Marmaris, Karia Yolu Doğa Yürüyüşü

Son 10 Kişi
1.250,00
1.150,00 / Kişi Başı
Haziran - Ekim
3 Gece, 4 Gün. Her Şey Dahil.
Ankara Çıkışlı
Otobüs İle Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

HER ŞEY DAHİL İÇERİKTE MUHTEŞEM BİR GEZİ

 

Marmaris, Karia Yolu Etapları Doğa Yürüyüşü,

 

Hydas Antik Kenti, Turgut Şelalesi, Orhaniye Kızkumu ve Akyaka Gezisi. İçmeler-Turunç-Amos-Kumlubük-Bayır.

 

03-06 Haziran 2021. 3 Gece, 4 Gün. Her Şey Dahil.

 

21-24 Ekim 2021. 3 Gece, 4 Gün. Her Şey Dahil.

 

 

Antik çağda Anadolu’nun önemli bölge yerleşimlerinden biri olan Karya/Karia Bölgesi dağlık ülke/bölge anlamına gelir. Ülkemizin Likya Yolu ile birlikte önemli yürüyüş rotalarından biri olan Karia Yolu, doğal  güzelliklerinin yanı sıra Karia Medeniyetinin kalıntılarını barındıran, tarih ve kültürel dokusu ile de ön plana çıkan önemli bir yerleşimdir.

Karia Yolu Muğla ve Aydın illerini kapsayan 800 Km’lik bir trekking/yürüyüş rotasıdır. İsmini antik çağda bu bölgede yaşamış Karia Medeniyetinden alan yürüyüş rotası kendine özgü mimarisi ile çok sayıdaki köyden, el değmemiş koylardan, zeytin ve badem ağaçları ile dolu tepelerden ve irili ufaklı, kimisi sadece yürüyerek ulaşılabilen antik kentlerden geçmektedir.

Etkinlik kapsamında; 3 etaptan oluşan parkurumuzda hem yürüyüş yapacak hem de eşsiz tarihsel ve kültürel dokuya tanıklık edeceğiz. Karia Uygarlığının bıraktığı izlerin peşinde, bilindik turistik merkezlerinin arka bahçesinde, koyların mavisinden tepelerin yeşilliklerine, kıyıların turistik kasabalarından dağ köylerine, patikalardan taş döşeli kervan yollarına, Akdeniz’den Ege’ye, geçmişten günümüze uzanan kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerle dolu bir yolculuğa çıkacaksınız.

Karia Yolu’nda; İçmeler, Turunç, Amos, Kumlubük ve Bayırköyü’nü kapsayan, yaklaşık 30 km lik 3 etaplık bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Gökova Körfezinin, doğal dokusunu koruyabilmiş, harika bir panoramiğe sahip olan Karia Yolu, bölgeyi başka bir açıdan keşfetmek için eşsiz bir olanak sağlıyor.

Gezimizin 3. Gününde; Turgut Köyü, Hydas Antik Kenti, Turgut Şelalesi ve Orhaniye Kızkumu gezisi gezimizin diğer önemli durakları arasında yer alacaktır. 

4 Gün boyunca Karia Medeniyeti kalıntıları içerisinde gerçekleştireceğimiz yürüyüş parkurlarımız tamamen isteğe bağlı olacak. Zira konaklama yapacağımız tesisimizde zamanınızı denize girerekte geçirebilmek mümkün. Etkinliğimizin son gününde Akyaka’da kısa süreli bir gezi ve tekne turumuz olacak.  Her yönüyle değişik, burum buram tarih, mis gibi iyod kokusunun hissedildiği Karya Yolu gezimize katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

 

HAREKET NOKTAMIZ

 

03 Haziran 2021 Çarşamba günü, saat 21.30’da Kızılay’da İzmir/Kumrular Caddesinde buluşup hareket ediyoruz.

 

1.GÜN MARMARİS-TURUNÇ-AMOS ANTİK KENTİ-MARMARİS

Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek ve meyve suyu ikramıyla Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Dinar-Denizli-Muğla üzerinden yolumuza devam edip sabah saatlerinde Marmaris’e/otelimize gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Yürüyüşe katılmak istemeyen konuklarımız günü otelimizde dinlenerek veya denize girerek geçirebilirler. Kahvaltı sonrası yürüyüş hazırlıklarımızı tamamlayarak aracımıza binip kısa süreli yolculuk sonrası İçmeler’e gidiyoruz. Yürüyüş hazırlığı sonrası Karia yolunda öğleden önceki etabımız olan muhteşem doğasına hayran kalacağımız 8-10 Km lik İçmeler–Turunç arasını yürüyeceğiz. Akdeniz’e özgü bitki türlerinin ve sandal ağaçları ile bezenmiş orman dokusu içinde işaretlenmiş ve tanımlanmış yer yer deniz manzaralı Karia patikalarında keyifli yürüyüş sonrası Turunç’a gelerek önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra kısa süreli olarak aracımıza binip öğleden sonra yürüyeceğimiz etap başlangıcına gidip kısa süreli hazırlık sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz.  Akdeniz’e özgü bitkilerle bezenmiş parkurumuzda işaretli patikaları kullanarak yükselip yönümüzü Amos Antik Kenti’ne çeviriyoruz. Amos yönünde inişe geçerek yürümeye devam ediyoruz. Amos Antik

 Kenti’ne gelip 10-12 Km uzunluğundaki yürüyüş etabımızı tamamlıyoruz. Kısa süreli kent gezisi ve fotoğraf çekimleri sonrası bizi bekleyen aracımıza binip Turunç’ta mola veriyoruz. Çay-kahve içimi sonrası hareket ederek Marmaris’e/otelimize gidiyoruz. Dinlenme ve deniz keyfi sonrası akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Geceyi Marmaris’te geçiriyoruz.

 

2.GÜN MARMARİS-KUMLUBÜK-BAYIR KÖYÜ-MARMARİS

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kısa süreli hazırlık sonrası aracımıza binerek hareket edip Kumlubük’e gidip yürüyüş hazırlığı sonrası parkur başından yürüyüşümüze başlıyoruz. Bugünkü parkurumuz en uzun ve en güzel parkur olma özelliğine sahip. Akdeniz’e özgü bitiklerin oluşturduğu nefis orman dokusu içinde işaretli ve tanımlanmış patikalarda  yürümeye devam edip önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Bayır Köyü yönünde yürümeye devam edip saat: 16.30 civarında 14-15 Km uzunluğundaki parkurumuzu tamamlıyoruz. Kısa süreli dinlenme, çay-kahve ve alış veriş molası sonrası asırlık anıt ağaç olma özelliğine sahip Çınar Ağacı fotoğrafı çektikten sonra aracımıza binip hareket ediyoruz. Kısa sürerli yolculuk sonrası Marmaris’e/otelimize gidiyoruz. Dinlenme ve deniz keyfi sonrası akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Geceyi Marmaris’te geçiriyoruz.

 

3.GÜN MARMARİS-KUMLUBÜK-BAYIR KÖYÜ-MARMARİS

 

HATIRLATMA: Bugün için mayo, havlu ve terliğimizi yanımıza alıyoruz.

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası aracımızla hareket edip 40 Km yolculuk sonrası Turgut Köyü’ne gidiyoruz. Kısa süreli yürüyüş hazırlığı sonrası Antik Hydas Kenti kalıntılarını görmek için yürümeye başlıyoruz. Orman içi patika ve yolları kullanarak Hydas Kalesi’ne çıkıp muhteşem deniz manzarasını doyasıya seyredip fotoğraf çekiyoruz. Antik kenti kalıntılarını görüp gezdikten sonra aynı yoldan aracımızın bulunduğu yere gelip aracımıza binerek kısa süreli yolculuk sonrası Şelale yakınlarında aracımızdan iniyoruz. Günlik/Sığla ağaçları arasında adeta saklı cennet olan şelaleye, patika ve dere kenarından yaklaşık 45 dakikalık yürüyüşle ulaşıyoruz. Suyla ormanın birbirini sarıp sarmaladığı, adeta dans ettiği  bu cennet köşesinde fotoğraf çekip isteğe bağlı suya girdikten sonra aynı yolda aracımızın bulunduğu yere kadar yürüyüp aracımıza binerek Orhaniye’ye gidiyoruz. Buraya gelmişken Kızkumu’nu görmeden ve üzerinde yürümeden olmaz değilmi?.  Kızkumu'nda bir yandan Kızkumu ve deniz üstünde yürümeye tanıklık ederken, bir yandan da bu mucizevi oluşumun; kralın kızıyla, balıkçının aşkını kutsayan efsanesini rehberimizden dinliyoruz. Kızkumu'nda, yüzme molası sonrası aracımıza binerek kısa süreli yolculuk sonrası Marmaris’e/otelimize gidiyoruz. Dinlenme ve deniz keyfi sonrası akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Geceyi Marmaris’te geçiriyoruz.

 

4.GÜN MARMARİS-AKYAKA-MUĞLA-AFYON-ANKARA

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp araccımıza yükleyerek saat: 10.00'da Akyaka için hareket ediyoruz. 1 saat süreli yolculuk sonrası Gökova Körfezi’nin şirin sahil yerleşimi Akyaka’ya gidiyoruz. Azmak Çayı’nda küçük teknelere binip 1 saat süreli tekne keyifi yapıyoruz. Rehberimiz tarfından verilecek serbest zaman diliminde Akyaka’yı keşfedip isteğe bağlı bir şeyler yedikten sonra saat: 12.00’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Muğla-Kale-Tavas-Denizli-Dinar-Afyon-Sivrihisar-Polatlı üzerinden yolumuza devam edip saat: 21.30’da Ankara’ya geliyoruz.  Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğpiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

GEZİ ÜCRETİ: 1.150.00 TL peşin veya veya 1.300.00 TL  5 taksitle olup bu fiyat çift kişilik odada kişi başı fiyatıdır.

 

 

TEK KİŞİ KONAKLAMALI GEZİ ÜCRTETİ: Tek kişi konaklamalı fiyatı 1.450.00 TL dir.

 

HAREKET NOKTAMIZ

 

02 Haziran 2021 Çarşamba, Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi, Saat: 21.30

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 

-- Özel araçla ulaşım,

-- Kahvaltı(4),

-- Akşam yemeği(3),

-- Otelde HER ŞEY DAHİL konaklama(3),

-- Kumanya öğle yemeği(3),

-- Akyaka’da tekne turu(1),

-- TÜRSAB Seyahat Sigortası,

-- Tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri gezi ücretine dahil edilmiştir.

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

-- Son gün öğle yemeği,

-- Otelin müşterileri için sunduğu HER ŞEY DAHİL içeriği dışındaki zamanlarda alınan her türlü içecek

    ücretleri,

   -- Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,

   -- Denize girmek için plaj kullanımı vs,

   -- Kişisel harcamalar.

 

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, denize girmek için gerekli malzemeler, mayo, plaj havlusu, bone, terlik, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar ve malzemeler, en az 1,5 litre su,

 

ETKİNLİK NOTLARI:

  • Doğa yürüyüşü etkinliği grup halinde yapılan bir doğa sporudur. Grubun bütünlüğünü ve güvenliğini riske atacak davranışlardan kaçınılmalıdır.
  • Hava koşullarının durumuna göre yürüyüş parkurumuz değişkenlik gösterebilir.

Katılımcılarımızın varsa, sürekli kullandıkları ilaçları ve kronik rahatsızlıklarını ekip liderine bildirmesi zorunludur.

REZERVASYON DETAYLARI

Marmaris, Karia Yolu Doğa Yürüyüşü

3 Gece, 4 Gün. Her Şey Dahil., Otobüs İle Ulaşım

Tur Tarihi :

03.06.2021

Konaklama :

Otel

Ulaşım :

Otobüs İle Ulaşım

Otel
1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

1150 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar