loading

Likya Yolu Yürüyüşü

22-25 Nisan 2021

Likya Yolu Yürüyüşü

Son 10 Kişi
1.250,00
1.150,00 / Kişi Başı
22-25 Nisan 2021
4 Gece, 5 Gün. Tam Pansiyon
Ankara Çıkışlı
Otobüs İle Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

Ulupınar-Çıralı-Olimpos-Karaöz- Geledonya Feneri-Musa Dağı Adrasan Likya Yolu Yürüyüşü

 

22-25 Nisan 2021. 4 Gece, 5 Gün. Tam Pansiyon

 

Likya Yolu, Türkiye’nin uzun mesafeli yürüyüş parkurları arasında ilk sırada olup, dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotalarından biri arasında yer almaktadır.  Işık ülkesi anlamına gelen Likya’nın batı sınırı olan Fethiye’den başlayarak, Pamfilya’nın sınırları içerisinde yer alan  Antalya’ya kadar uzanan ve Teke Yarımadası’ndaki patikaları İngiliz asıllı Kate Clow öncülüğünde 1999 yılında işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuştur. Yeni ilave edilen parkurlarla beraber toplamda yaklaşık 550 Km uzunluğa sahip olan bu parkurlar Akdeniz'in güzelliğini ve Antik Likya döneminin gizemini günümüze ulaştırmakta ve bizlere yaşatmaktadır. Likya Yolu rotaları üzerinde;  Sdyma, Pyndai, Phellos, Apelia, Theimussa, Letoon, Xanthos, Patara, Antiphellos, Apollonia, İdyros, Simena, Myra, Limyra ve  Phaselis gibi Likya Birliği’ne ait önemli antik şehir ve yerleşimler bulunmaktadır. Sizleri  Olimpos-Geledonya Feneri-Musa Dağı-Adrasan bölümünü yürüyeceğimiz, antik Likya Uygarlığı rotalarında yapacağımız bu etkinliğimize katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.

 

PROGRAMIMIZ


21 Nisan 2021 Çarşamba günü, saat: 21.30’da Kumrular/İzmir Caddesinde buluşup hareket ediyoruz.

 

1.GÜN ANKARA-ANTALYA-KEMER-ADRASAN

 

Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Burdur-Antalya-Kemer üzerinden yolumuza devam edip sabahın erken saatlerinde Adrasan’a gidip Pansiyonumuzdaki gidip odalarımıza yerleşerek güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası odalarımızda bir süre dinlendikten sonra saat: 11.45’te hareket edip Ulupınar’a gidiyoruz. Yörede bulunan restoranlarda gürül gürül akan suların eşliğinde isteğe bağlı olarak güzel bir öğle yemeği yedikten sonra Ulupınar-Çıralı etabı başlangıcına gidip yürüyüşümüze başlıyoruz. Toplamda 13 Km ve 5 saat süreli etabımızda deniz yönünde dere boyunca yürüyüp sonra doğuya yöneliyoruz. Bir vadiye girip doğal orman dokusu içinde yanal tırmanış yaparak sırt hattına çıkıp mitolojik kahraman Bellarophontes’in Chimera’yı yenerek onu yedi kat yerin altına gönderip, ağzından çıkan ateşler olduğuna inanılan, yüzyıllardır sönmeyen ilk ateş kümelerini görüp Akdeniz manzaralı fotoğraf çekiyoruz. Deniz manzarasıyla inişe geçip ziyaret edilen,  yüzyıllardır yanan ve kutsal olduğuna inanılan ateş kümelerini görüp fotoğraf çektikten sonra ziyaretçi giriş yerine/gişelere geliyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası isteğe bağlı olarak araçla veya Olimpos sahilinden yürüyerek Olimpos Antik Kenti ziyaretçi girişine geliyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binip kısa süreli yolculuk sonrası Adrasan’daki pansiyonumzua gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi tesislerde yiyoruz. Geceyi Adrasan’da geçriyoruz.

 

2.GÜN ADRASAN-KARAÖZ-GELEDONYA-ADRASAN

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip Karaöz Köyü’ne gidiyoruz. Korsan Koyu’nu geçip aracın gidebildiği son noktaya kadar gidip toplamda 24 Km ve 9 saat süreli parkurumuzda ünlü Geledonya Feneri, Adalar ve Toros Dağları’nın denizle buluştuğu yoğun orman dokusu içinde kızıl çam ormanı arasında yürüyüşümüze devam ediyoruz. Uygun bir yerde kumanya olarak hazırlanan öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra yürüyüşümüze devam edip Adrasan Limanı’nda etkinliğimizi bitiriyoruz. İsteğe bağlı kısa süreli deniz molası verdikten sonra Pansiyonumuza gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Geceyi Adrasan’da geçiriyoruz. 

 

3.GÜN ADRASAN-OLİMPOS-MUSA DAĞI-ADRASAN

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip aracımıza binerek Olimpos’a, parkur başlangıcına geliyoruz. Bugün 12 Km lik ve 5 saat süreli Olimpos-Musa Dağı-Adrasan etabını yürüyeceğiz. Etabın ilk 8 Km si oldukça  dik ve tırmanıştan oluşuyor. Dağ Çileği ve kızıl çam ormanları arasından tırmanarak öğle üzeri Musa Dağı’nın zirvesine çıkıyoruz. Akdeniz manzarası eşliğinde kumanya olarak hazırlanan öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra batı yönünde inişe geçip Adrasan’da etkinliğimizi bitiriyoruz.  İsteğe bağlı kısa süreli deniz molası verdikten sonra bizi bekleyen aracımıza binip Pansiyonumuza gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Geceyi Adrasan’da geçiriyoruz. 

 

4.GÜN ADRASAN-TAHTALI-ANTALYA-ANKARA

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltısonrası Pansiyon’umuzdan ve Adrasan’dan ayrılıp hareket ediyoruz. İsteğe bağlı olarak Tahtalı Dağı Teleferik İstasyonu’na gidip ayrı bir ücret ödeyerek 12 dakikada 2365 metrelik Tahtalı Dağı’nın zirvesine çıkıyoruz. Akdeniz sahilini doyasıya seyredip uzaklardaki Beydağları’nın en yüksek zirvesi olan 3070 Metrelik Kızlarsivrisi’ne merhaba dedikten sonra çay-kahve molası veriyoruz. Mola ve fotoğraf çekimleri sonrası teleferikle inip aracımıza binerek Ankara için yola çıkıyoruz. Antalya-Burdur-Afyon-Sivrihisar-Polatlı üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası akşam saat: 21.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

HAREKET NOKTAMIZ

 

  21 Nisan 2021 Çarşamba, Kumrular/İzmir Caddesi Köşesi, Saat: 21.30

 

GEZİ ÜCRETİ: 

 

 

1.150.00 TL peşin veya 1.250.00 TL 5 taksitle, çift kişilik oda da kişi başı fiyatıdır.

 

 

TEK KİŞİ KONAKLAMALI GEZİ ÜCRETİ: 1.450.00 TL peşin veya 1.600.00 TL 5 taksitle.

 

NELER DAHİL

 

-- Özel araçla ulaşım,

-- Araç içi kek, sıcak-soğuk içecek ikramları,

-- 3 Kumanya Öğle Yemeği

-- 3 Akşam Yemeği,

-- Adrasan’da pansiyonda 3 gece konaklama,

-- 4 Kahvaltı,

-- Tüm çevre gezileri,

–  Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

-- Türsab Seyahat Sigortası,

–  Rehberlik Hizmetleri 

 

NELER HARİÇ

 

-- Son gün Öğle ve Akşam Yemeği,

-- Akşam yemeklerinde  su ve verilen içecekler dışında kalan içecek ücretleri, 

– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.

 

YANINIZA ALIN 

 

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yedek ayakkabı, çamaşır/giysi, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, baton(isteğe bağlı), karbonhidratlı yiyecekler, mayo, deniz havlusu, terlik, bone, deniz ayakkabısı, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel ilaç ve malzemeler, çöp torbası, en az su.

 

ETKİNLİK NOTLARI:

  • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
  • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
  • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
  • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
  • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

 

HATIRLATMA:

 

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücreti giriş   yapabilmeleri için 60.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş  üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri  ücretsiz gezebilmektedirler.

REZERVASYON DETAYLARI

Likya Yolu Yürüyüşü

4 Gece, 5 Gün. Tam Pansiyon, Otobüs İle Ulaşım

Tur Tarihi :

22.04.2021

Konaklama :

Otel

Ulaşım :

Otobüs İle Ulaşım

Otel
1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

1150 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar