loading

Kayseri Erciyes Dağı Zirvesi

Haziran - Eylül

Kayseri Erciyes Dağı Zirvesi

Son 10 Kişi
1.250,00
895,00 / Kişi Başı
Haziran - Eylül
2 Gece, 3 Gün
Ankara Çıkışlı
Otobüs İle Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

Kayseri Erciyes Dağı Zirvesi/3917 Metre Çıkışı Gezisi.

 

 

11-13 Haziran 2021. 2 Gece, 3 Gün. Tam Pansiyon

 

04-06 Eylül 2021. 2 Gece, 3 Gün. Tam Pansiyon

 

Ülkemizde, Alp-Himalaya sisteminin orta kesimlerinde yer alan Erciyes Dağı, ovaların yanından birdenbire yükselen büyük kütleli bir strato volkan olup 3917 metre yüksekliği ile İç Anadolu’nun en yüksek dağı konumundadır. Kayseri’nin 25 Km güneybatısında konik/pramidal bir şekilde yükselen Erciyes Dağı Kapadokya topoğrafyasının oluşumunda önemli bir etken olmuş en son faaliyetini M.Ö. 253 yıllarında göstermiş ve ondan sonra derin bir sessizliğe bürünmüştür. Güney eteklerinde önemli bir sulak alan olan Sultan Sazlığı’nda filamingolar başta olmak üzere değişik kuş türlerinin yuvalanma ve üreme alanını oluşturmaktadır. Son yıllarda yapılan yatırımlarla ülkemizin en önemli kayak merkezi konuma gelen Erciyes Dağı, dağ ve yürüyüş tutkunlarının da ilgi odağı konumundadır. Bizde sizlere erken yaz döneminde, Erciyes Dağı Şeytan parkuru alt bölgesinde bulunan ve çok sınırlı su olanağına sahip Çobanini Kampyeri’nde 2 gece, 3 gün süreli çadır kamplı bir çıkış etkinliği planladık. Perşembe gecesi Ankara’dan başlayacağımız etkinliğimizde, Kayseri’de güzel bir kahvaltı ile güne başlayarak aracımızla Erciyes Dağı Evi telesiyej sistemi ile Kampyeri’ne ulaşacağız. İlk günümüz dağın doğu yüzünde deneme çıkışı ve uyum tırmanışı ile geçecek. Ertesi gün gece saat: 03.00’te başlayacağımız zirve çıkışında saat: 11.00’de Erciyes Zirvesinde olabilmeyi düşünüyoruz. Dönüşte akşam yemeğinde kamp ateşi, güzel bir yemek, özel içecekler ve milyonlarca yıldız olacak.

Sabah kahvaltı sonrası kampın toplanması ve telesiyej sistemiyle Dağevi’ne gelip aracımıza binerek Kayseri’ye geleceğiz. Yöresel ürün alış verişi sonrası öğle yemeğimizi yedikten sonra yola çıkarak 4.5 saat süreli yolculuk sonrası Ankara’ya geleceğiz. Doğada yürümeyi seviyorsanız, yüksekler sizi çağırıyorsa, bulutların üzerinde olmak sizin için bir tutkuysa,  bizde sizleri bu etkinliğimize katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.

 

Ülkemizde, Alp-Himalaya sisteminin orta kesimlerinde yer alan Erciyes Dağı, ovaların yanından birdenbire yükselen büyük kütleli bir strato volkan olup 3917 metre yüksekliği ile İç Anadolu’nun en yüksek dağı konumundadır. Kayseri’nin 25 Km güneybatısında konik/pramidal bir şekilde yükselen Erciyes Dağı Kapadokya topoğrafyasının oluşumunda önemli bir etken olmuş en son faaliyetini M.Ö. 253 yıllarında göstermiş ve ondan sonra derin bir sessizliğe bürünmüştür. Güney eteklerinde önemli bir sulak alan olan Sultan Sazlığı’nda filamingolar başta olmak üzere değişik kuş türlerinin yuvalanma ve üreme alanını oluşturmaktadır. Son yıllarda yapılan yatırımlarla ülkemizin en önemli kayak merkezi konuma gelen Erciyes Dağı, dağ ve yürüyüş tutkunlarının da ilgi odağı konumundadır. Bizde sizlere yılın ikinci en iyi dönem olan sonbahar mevsiminde, Erciyes Dağı Şeytan parkuru alt bölgesinde bulunan ve çok sınırlı su olanağına sahip Çobanini Kampyeri’nde 2 gece, 3 gün süreli çadır kamplı bir çıkış etkinliği planladık. Perşembe gecesi Ankara’dan başlayacağımız etkinliğimizde, Kayseri’de güzel bir kahvaltı ile güne başlayarak aracımızla Erciyes Dağı Evi telesiyej sistemi ile Kampyeri’ne ulaşacağız. İlk günümüz dağın doğu yüzünde deneme çıkışı ve uyum tırmanışı ile geçecek. Ertesi gün gece saat: 03.00’te başlayacağımız zirve çıkışında saat: 11.00’de Erciyes Zirvesinde olabilmeyi düşünüyoruz. Dönüşte akşam yemeğinde kamp ateşi, güzel bir yemek, özel içecekler ve milyonlarca yıldız olacak.

Sabah kahvaltı sonrası kampın toplanması ve telesiyej sistemiyle Dağevi’ne gelip aracımıza binerek Kayseri’ye geleceğiz. Yöresel ürün alış verişi sonrası öğle yemeğimizi yedikten sonra yola çıkarak 4.5 saat süreli yolculuk sonrası Ankara’ya geleceğiz. Doğada yürümeyi seviyorsanız, yüksekler sizi çağırıyorsa, bulutların üzerinde olmak sizin için bir tutkuysa,  bizde sizleri bu etkinliğimize katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.

 

HATIRLATMA: Bu etkinliğimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

 

PROGRAMIMIZ


Saat: 23.55’te İzmir/Kumrular Caddesi köşesinde buluşup hareket ediyoruz.

 

 

1.GÜN ANKARA-KAYSERİ-ERCİYES-ÇOBANİNİ KAMP YERİ

 

Elmadağ-Kırıkkale-Kırşehir üzerinden yolumuza devam edip sabahın erken saatlerinde Kayseri’ye gidip bir restoranda veya bir otelde güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kamp ve tırmanış için eksik olan malzemelerimizi aldıktan sonra saat: 10.00’da Erciyes’e hareket ediyoruz. 30 dakika süreli yolculuk sonrası Kayak Merkezi’ne ulaşıp teleferik hareket saatine göre Kampyeri’ne giden telesiyeje binerek 2 ayrı etap halinde mekanik sisteme binerek eski teleferik sisteminin harap halindeki idari binasına ulaşıyoruz. Bir süre dinlendikten sonra 1.5 saat kamp yükü ile yürüyerek 3100 metre yükseklikteki Çobanini Kampyeri’ne gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme, kampın kurulması ve yerleşme sonrası kumanya menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası kampımızda bir süre dinlendikten sonra rehberimizin belirlediği saatte hareket ederek zirve rotası üzerinde kendimizi yormadan 2550 metreye kadar yükselip uyum tırmanışı yapıyoruz. Tırmanış sonrası kampımıza dönüp akşam yemeği hazırlığına başlayıp dağ koşullarına güzel bir akşam yemeği yiyoruz. Yemek sonrası sırt çantalarımızı hazırlayıp erkenden yatıyoruz. Geceyi Erciyes’te Çobanini Kampyeri’nde geçiriyoruz.

 

2.GÜN KAMPYERİ-ERCİYES ZİRVE-KAMPYERİ

 

Saat: 03.00’te kalkıyoruz. 1 saat süreli kahvaltı ve son hazırlıklar sonrası saat: 16.00’da zirve tırmanışına başlıyoruz. Rehberimizin direktiflerine uyarak tek sıra halinde ve belirli aralıklarla taş düşmesine karşı dikkatli bir şekilde yavaş adımlarla Nesrin Topkapı Rotasına girip yükselmeye devam ediyoruz. Çarşaklı etapları taş düşmesine karşı dikkatli ve sessizce geçip Hörgüçkaya solda kalacak şekilde tırmanıp önce küçük zirveye ardından saat: 11.00 civarında 3917 metre yüksekliğindeki Erciyes Ana Zirve’ye ulaşıyoruz. Zirvede etrafı seyredip fotoğraf çekip öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra zirve defterine duygu ve düşüncelerimizi yazıyoruz. Toplamda 1 saat süreli zirvede kaldıktan sonra inişe geçip Şeytan Rotasından dikkatlice inerek saat:

16.00 civarında kampımıza geliyoruz. Çadırlarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeği için hazırlık yapıyoruz. Dağ ve zirvenin yorgunluğunu güzle bir akşam yemeği yiyerek atıyoruz. Yemek sonrası kamp ateşimiz etrafında ve milyonlarca yıldızların altında özel içeceklerimiz eşliğinde sohbet ve şarkılar söyleyerek geçiriyoruz. Geceyi Çobanini’nde geçiriyoruz.

 

3.GÜN ÇOBANİNİ KAMP YERİ-KAYSERİ-ANKARA

 

Geç kalkıp birlikte hazırlayacağımız güzel bir kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp hareket ediyoruz. Teleferik İstasyonuna gelip Dağevi’ne inerek bizi bekleyen aracımıza binerek Kayseri’ye gidiyoruz. Serbest zaman ve yöresel alış veriş sonrası isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi yedikten sonra saat: 14.30’da Ankara’ya hareket ediyoruz. aynı yol üzerinden yolumuza devam ederek4.5 saat süreli yolculuk sonrası saat: 19.00’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

HAREKET NOKTAMIZ

 

İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, Saat: 23.55

 

ÜCRET:  895.00 TL peşin veya 995.00 TL 5 taksitle. Bu ücret çidt kişilik çadırda kişi başı olan fiyattır.

 

NELER DAHİL

 

- Özel araçla ulaşım

- Araç içinde kek sıcak-soğuk içecek ikramları

- 3 Kahvaltı

- 2 Kumanya Öğle Yemeği

- 2 Akşam Yemeği

- 2 Gece Çobandüzü Kampyeri’nde Konaklama

- Tüm çevre gezileri ve zirve çıkışları

- TURSAB Seyahat Sigortası

- Zorunlu kask temini

- Millipark Giriş Ücretleri

- Kişisel ve ana kamp malzemesinin araç ile taşınması

- Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati

- Rehberlik Hizmetleri 

 

NELER HARİÇ

 

- Verilecek kahvaltı ve Yemek Menüleri dışında kalan her türlü yiyecek ve içecekler

- Son gün öğle ve akşam yemeği

- Kişisel harcamalar 

 

YANINIZA ALIN 

 

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, kalın çorap, mevsime ve etkinliğe uygun rahat  giysiler, koruyucu giysi, kamp eşyaları, baton(isteğe bağlı), tozluk, bere, eldiven, karbonhidratlı yiyecekler, şapka, bandana vs, kişisel malzeme ve ilaçlar, fotoğraf  makinası ve aksesuarları, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

 

 

ETKİNLİK NOTLARI

 

  • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
  • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
  • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
  • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
  • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

 

KONAKLAMA:

 

 

Erciyes Dağı Çobanini Kampyeri’nde 2 şerli olarak çadırlarda konaklama yapılacaktır. Yemek ve kahvaltı malzemeleri tarafımızdan temin edilecek olup hazırlanması ve servis edilmesi tüm grup üyeleri ile birlikte yapılacaktır.

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA:

 

Doğada ve yükseklerde yapılacak yürüyüş ve tırmanış etkinlikleri riskli etkinlikler olup katılımcıların bu durumu bildikleri varsayılarak etkinliklere katıldıkları kabul edilir. Akut sağlık sorunları olan, kalp-damar sistemleri ile  solunum sistemlerinde sorunları olan katılımcıların bu tür etkinliklere katılmamaları önerilmektedir. Bu etkinliğe katılan bütün katılımcıların bu uyarıyı görmüş, okumuş ve olası etkinlik sırasında yaşanacak kaza ve yaralanmaları kabul etmiş oldukları varsayılacaktır

 

REZERVASYON DETAYLARI

Kayseri Erciyes Dağı Zirvesi

2 Gece, 3 Gün, Otobüs İle Ulaşım

Tur Tarihi :

11.06.2021

Konaklama :

Otel

Ulaşım :

Otobüs İle Ulaşım

Otel
1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

895 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar