loading

Kaş Likya Yolu Etapları

27 Mayıs
Phellos-Limanağzı-Üzümlü-Kekova Etabı.

Kaş Likya Yolu Etapları

Son 10 Kişi
1.349,00
1.195,00 / Kişi Başı
27 Mayıs
3 Gece 4 Gün
Ankara Çıkışlı
Otobüs ile Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

Phellos-Limanağzı-Üzümlü-Kekova Etabı.

 27-30 Mayıs 2021. 3 Gec

Kaş Likya Yolu Etapları

Doğa Yürüyüşü Gezisi.

 

e, 4 Gün. Oda+Kahvaltı

 

Likya Yolu, Türkiye’nin uzun mesafeli yürüyüş parkurları arasında ilk sırada yer almakta olup, Dünya!nın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotalarından biri olma özelliğine sahiptir. Işık Ülkesi anlamına gelen Likya’nın batı sınırı olan Fethiye’den başlayarak, Pamfilya’nın sınırları içerisinde yer alan Antalya’ya kadar uzanan ve Teke Yarımadası’ndaki patikaların 1999 yılında İngiliz asıllı Kate Clow öncülüğünde işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuştur. Yeni ilave edilen parkurlarla beraber toplamda yaklaşık toplamda 550 Km uzunluğa sahip olan bu parkurlar Akdeniz'in güzelliğini ve Antik Likya döneminin gizemini günümze ulaştırmakta ve bizlere yaşatmaktadır. Likya Yolu rotaları üzerinde;  Sdyma, Pyndai, Phellos, Apelia, Theimussa, Letoon, Xanthos, Patara, Antiphellos, Apollonia, İdyros, Simena, Myra, Limyra ve Phaselis gibi Likya Birliği’ne ait önemli antik şehir ve yerleşimler bulunmaktadır. Sizleri Kaş, Kalkan, Saklıkent, Kekova Patara arasında yapacağımız bu etkinliğimize katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.

 

HAREKET NOKTAMIZ

26 Mayıs 2021 Çarşamba günü, saat 21.30’da Kızılay’da İzmir/Kumrular Caddesinde buluşup hareket ediyoruz.

 

1.GÜN(27 MAYIS 2021 PERŞEMBE):  ANKARA-BURDUR-TEFENNİ-ÇAVDIR-KAŞ

Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Burdur-Korkuteli-Elmalı-Finike-Demre üzerinden yolumuza devam edip sabah erken saatlerde Kaş’a gidip güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yürüyüş hazırlıklarımızı tamamlayıp aracımıza binerek Gökdere Köyü’ne gidiyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası Phellos’tan başlayarak; toplamda 8 Km’lik 3 saat süreli Antik Likya Yolu’nun Phellos-Antiphellos-Kaş Etabı’nı yürüyoruz. Muhteşem Akdeniz ve Kaş manzarası eşliğinde sürekli inerek yürümeye devam edip Kaş’ta etkinliğimizi bitirerek otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra isteğe bağlı olarak akşam yemeğimizi bir restoranda serbest olarak yiyoruz. Geceyi Kaş’ta geçiriyoruz.

2.GÜN(28 MAYIS 2021 CUMA): KAŞ-LİMANAĞZI-ÜZÜMLÜ İSKELESİ

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı ve kısa süreli hazırlık sonrası  kumanyalarımızı aldıktan sonra yürüyüşümüze başlıyoruz.  Bugün Likya yolu etabımızda 5-6 saat süreli olarak yaklaşık 14-15 Km yürüyeceğiz. Muhteşem Akdeniz manzarası eşliğinde Kaş-Limanağzı’nı yürüdükten sonra Çetikli’den geçip Üzümlü’ye gidiyoruz.  Bir süre dinlendikten sonra bizi bekleyen aracımıza binerek Kaş’a/otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra isteğe bağlı olarak akşam yemeğimizi bir restoranda serbest yiyoruz. Geceyi Kaş’ta geçiriyoruz.

3.GÜN(29 MAYIS 2021 CUMARTESİ): KAŞ-APOLLINA-APERLAI-KEKOVA-KAŞ

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip Sahilkılıç Köyü’ne giderek yaklaşık 10 Km ve 3 saat süreli Likya Yolu etabımızda Sahilkılıç Köyü’nden yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüşün sonuna doğru Likya Mezarları/Lahitleri size başka bir dünyada olduğunuzu hissettirecektir. Yürüyüşümüze devam edip Aperlai’de yürüyüşümüz tamamladıktan sonra isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi Ramazan Abi’nin Restoran’ında balık ana menüsü ile afiyetle yiyoruz. Yemek ve çay molası sonrası teknemize binip batık şehir Kekova’ya gidiyoruz. Akvaryum ve Tersane Koyları’nda yüzme molası verdikten sonra batık şehir Simena’ya gidip seyir ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip Kaleköy’e gidiyoruz. Kale gezisi ve fotoğraf çekimleri sonrası teknemizle Jeimiussa/Üçağız Limanı’na gidip bizi bekleyen aracımıza binerek otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra isteğe bağlı olarak akşam yemeğimizi bir restoranda serbest olarak yiyoruz. Geceyi Kaş’ta geçiriyoruz.

 

 

4.GÜN(39 MAYIS 2021 PAZAR): KAŞ-BURDUR-AFYONKARAHİSAR-POLATLI-ANKARA

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp otelimizden ayrılıyoruz. Kaş İlçe merkezinde yapacağımız kısa süreli gezinti ve serbest zaman sonrası saat: 10.30’da Ankara için hareket ediyoruz. Kaş-Demre-Finike-Elmalı-Korkuteli-Burdur-Afyonkarahisar üzerinden yolumuza devam edip akşam saat: 21.30 civarında Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

ODA+KAHVALTI İLE GEZİ ÜCRET: 1.195.00 TL peşin veya veya 1.350.00 TL  5 taksitle olup bu fiyat çift kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Tek kişi konaklamalı fiyatı 1.350.00 TL dir.

 

TEK KİŞİ KONAKLAMALI GEZİ ÜCRTETİ: Tek kişi konaklamalı fiyatı 1.495.00 TL dir.

 

  HAREKET NOKTAMIZ

26 Mayıs 2021 Çarşamba, Kumrular/İzmir Caddesi Köşesi, Saat: 21.30

 

NELER DAHİL

-- 4 Kahvaltı,

-- Kaş’ta Otelde 3 gece konaklama

-- 2 Kumanya öğle yemeği,

-- Tekne Turu,

–  Tüm çevre gezileri,

–  Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

-- Türsab Seyahat Sigortası,

–  Rehberlik Hizmetleri 

-- İki kişilik odalarda konaklama.

 

NELER HARİÇ

-- Tekne turu günü ve son gün öğle yemeği,

-- Tüm akşam yemekleri,

   -- Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,

-- Kişisel harcamalar,

 

YANINIZA ALIN 

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yedek ayakkabı, çamaşır/giysi, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, baton(isteğe bağlı), karbonhidratlı yiyecekler, mayo, deniz havlusu, terlik, bone, deniz ayakkabısı, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

 

ETKİNLİK NOTLARI

  • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
  • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
  • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
  • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabani yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

 

HATIRLATMA:

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 70 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş  üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri  ücretsiz gezebilmektedirler.

 

 

 

 

 

 

SİZİ NEREDEN ALALIM

  İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi,                         : 21.30

  Milli Kütüphane Önü                                              : 21.35

  Armada Önü                                                            : 21.40

  Cepa/Kentpark arası                                                : 21.45

  Bilkent Köprü Altı                                                  : 21.45

  Hacettepe/Beytepe Köprü Altı                               : 21.50

  Ümitköy Köprü Altı                                                : 21.55

  Gordion Yan Yol                                                    : 22.00

  Korukent Otobüs Durağı                                        : 22.05

  Yaşamkent/BP Önü                                                : 22.10

REZERVASYON VE KAYIT İÇİN:

KAFKA TURİZM VE SEYAHAT ACENTASI

Adres: Kocatepe Mahallesi, Yüksel Caddesi 8/17 Çankaya/Ankara 

Tel: 0312 425 85 25

Fax: 0312 425 85 24

Gsm (Ofis): 0555 894 15 94 ( 09:00 – 18:00 ) 

Web: www.alternatiftrekking.com – www.kafkatur.com.tr

 

 

REZERVASYON DETAYLARI

Kaş Likya Yolu Etapları

3 Gece 4 Gün, Otobüs ile Ulaşım

Tur Tarihi :

26.05.2021

Konaklama :

Ulaşım :

Otobüs ile Ulaşım

1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

1195 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar