loading

Ilgaz, Mülayim ve Kırkpınar Yaylası Doğa Yürüyüşü Gezisi.

29-30 Mayıs 2021.
Yarım Pansiyon.

Ilgaz, Mülayim ve Kırkpınar Yaylası Doğa Yürüyüşü Gezisi.

Son 10 Kişi
TL 425,00
TL 395,00 / Kişi Başı
29-30 Mayıs 2021.
1 Gece, 2 Gün
Ankara
otobüs
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Bu etkinliklere katılmak, bilgi almak ve kayıt yapmak için acentamızı arayarak iletişime geçmenizi öneriyoruz.

 

Pandemi sürecinin ve kısıtlamanın hala yürürlükte olduğu bu günlerde Çankırı İli Ilgaz İlçesi sınırları içinde yer alan Kadınçayırı, Yıldıztepe Kayak Merkezi Mülayim Yaylası doğal alanları ile Kırkpınar Yaylası ve Gölü doğal alanlarında doğa yürüyüşü yapmak istiyoruz.

Karadeniz iklimi ile Orta Anadolu iklimi birbirinden ayıran ve ülkemizde Alp-Himalaya silsilesinin bir bölümümünü oluşturan Ilgaz Dağları ve ormanları ülkemizin sahip olduğu doğal değerler arasında yer alır. Ve bu değerler içinde önemli ölçüde flora ve fauna zengiliğinide bünyesinde barındırır. Henüz yaz sıcaklarının başlamadığı bu dönemde değişik bitki türlerini, çiçekleri ve orman dokusunu görüp fotoğraf çekebileceğimiz farklı bir etkinlik sizleri bekliyor.

Pandemi döneminde konaklama yaparak gerçekleştireceğimiz bu etkinliğimize katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.

 

HAREKET YERİMİZ:  29 Mayıs 2021 Cumartesi saat: 07.30 Kumrular/İzmir Caddesi Köşesi.

 

PROGRAMIMIZ:
1.GÜN(29 MAYIS 2021 CUMARTESİ):  ANKARA-ILGAZ-MÜLAYİM YAYLASI-ILGAZ

Saat: 07.30 Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminden hareket ile başlayacak etkinliğimiz yol üzerinde vereceğimiz mola sonrası Aktyurt-Çankırı üzerinden yolumuza devam ederek Kadınçayırı-Yıldıztepe Kayak Bölgesine gidiyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası yürüyüş etkinliğimize başlıyoruz. Kayak Mekezi’nin sağdaki pistini kullanarak ormaniçinden yükselerek Zirve Kafe’nin bulunduğu alana geliyoruz. Etrafı ve Küçükhacet zirvesini doyasıya seyredip fotoğraf çektikten sonra doğu yönünde açık alanlardan ve orman içinden yürümeye devam ediyoruz. Mülyim Yaylası hizasını geçip doğru yönünde sırt hattından yürümeye devam edip yağmur suyu ve çığ aşındırmasına maruz kalmış erozyon alanını tepeden görüp fotoğraf çektikten sonra orman içi patika yollardan ve açık alanlardan inişe geçip erozyona maruz kalmış alandan geçiş yaparak Mülayim Yaylası’na geliyoruz. Kısa süreli dinlenme ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip yayla yolu ve orman içi patikalardan yürüyerek 12-14 Km uzunlşuğundaki parkurumuzu tamamlayarak Yıldıztepe Kayak Merkezi’ne geliyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek 30 km yol aldıktan sonra Ilgaz girişindeki Olgassys Otele gelip odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Ilgaz’da geçiriyoruz.

2.GÜN(30 MAYIS 2021 PAZAR):  ILGAZ-KIRKPINAR YAYLASI-ILGAZ-ANKARA

Erken kalkıp kahvaltımızı yaptıktan sonra saat: 08.30’da hareket ediyoruz. Kısa süreli yolculuk sonrası Kastamonu yolu üzerinden Kırıkpınar yoluna gidip 10 Km köy ve orman ve köy yolundan yükselerek Kırıkpınar Yaylası ve Gölü’ne gidiyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası dairsel bir rota belirleyerek Krıkpınar Yaylasından yürümeye başlıyoruz. Önümüzdeki dik etabı çaprazlama yükselerek geçip sırt hattına varıyoruz. Sırt hattından etrafı seyredip fotoğraf çekip kuzey/Kayak Bölgesi yönünde yürümeye devam ediyoruz. Önceden hazırlanan kumanya menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra belirlediğimiz yerden inişe geçip göl kenarına gelerek 10-12 Km uzunluğundaki parkurumuzu tamamlıyoruz. İsteğe bağlı olarak suya girmeyi denedikten sonra yanımızda getirdiğimiz malzelerle ekmek arası sucuk yeşil biber ve hellim peyniri menüsü ile akşam üstü yemeğimizi afiyetle yedikten sonra saat: 17.00’de hareket ediyoruz. Kısa süreli yolculuk sonrası Ilgaz’da mola verip hareket ediyoruz. Çankırı-Akyurt üzerinden yolumuza devam edip saat: 20.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde bulaşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz

HAREKET NOKTAMIZ:
29 Mayıs 2021 Cumartesi, Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi, 07.30

GEZİ ÜCRETİ: 395.00.00 TL peşin veya  425.00 TL 3 taksitle.

TEK KİŞİ KONAKLAMALI GEZİ ÜCRETİ: 485.00 TL peşin veya 545.00 TL 3 taksitle.

 

NELER DÂHİL

-- Katılımcı sayısına ve sosyal mesafe kuralına uyun oturmalı özel tur aracı,

– Tüm çevre gezileri,

--Olgassys Otelde konaklama(1),

--Akşam yemeği(1),

--Kahvaltı(1),

--Türsab seyahat sigortası,

-- Kafka Turizm ve Seyahat Acentesi refakati,
– Rehberlik Hizmetleri.

 

NELER HARİÇ

– Kumanya öğle yemeği(2),

--Sucuk ve hellim peyniri temini,

– Kişisel harcamalar ve 2. gün akşam yemeği.

 

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, mevsim ve hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, öğle yemeği için kumanya, karbonhidratlı yiyecekler, mayo, havlu, bone, su ayakkabısı, kullanılan malzeme ve kişisel ilaçlar, fotoğraf makinesi ve aksesuarları, en az 1.5 litre su.

 

ETKİNLİK NOTLARI

Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli, Ankara yürüyüş rotalarını çok iyi bilen rehberlerimiz refakat etmektedir. Yürüyüş lideri hava ve parkur koşullarına göre belirlenen parkur ve etap üzerinde değişiklik yapabilir. Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste sosyal mesafe kuralını denetleyerek 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 40-50  dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz

 

SİZİ NEREDEN ALALIM

  Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi         : 07.30

  Milli Kütüphane Önü                            : 07.35

  Armada Önü                                       : 07.40

  Kentpark/Cepa                                               : 07.45

  Beşevler Kavşağı                                 : 07.50

  AnkaMall Karşısı/Ana Yol                   : 07.55

  Ana Tamir/1011 Karşısı Ana yol          : 08.00

  Aydınlıkevler Kavşağı                          : 08.05

  Altınpark önü                                       : 08.10

 

256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar