loading

Günübirlik Yedigöller Gezisi

14 Haziran 2020 Pazar

Günübirlik Yedigöller Gezisi

Son 10 Kişi
TL 175,00
TL 145,00 / Kişi Başı
14 Haziran 2020 Pazar
Günübirlik
Ankara
otobüs
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

TURA GİDERKEN:

Corana, Covid 19 virüsüne karşı alınan önlemler doğrultusunda; 46 kişilik otobüste 23 kişi, 40 kişilik otobüslerde 20 kişi, 35 kişilik otobüslerde 17 kişi, 31 kişilik midibaslarda 15 kişi, 19-20 kişilik sprinter araçlarda 9 kişi/katılımcı ile etkinliklerimiz gerçekleştirilecektir. Etkinliklerin gerçekleşebilmesi için yeterli katılımın oluşması gerekli olduğundan bu durum kayıt yapan katılımcılarımıza bildirilecektir.

ÖNEMLİ HATIRLATMA:

Etkinliklerimiz Corona, Covid 19 tehlikesine karşı katılımcılarımızın enfekte olmaması için araç ve gezi alanlarında tüm önlemler alınacak ve sosyal mesafe kuralına göre etkinliklerimiz yapılacaktır.

Buna göre;

1-Bütün katılımcılarımızın araç içinde ve molalarda maske takmaları zorunlu olacaktır.

2-Tur aracına binilirken bütün katılımcılarımızın “Ateş ölçer” ile ateşi ölçülerek, normal değerlerden yüksek çıkanlar tura kabul edilmeyecektir.

3-Araçlarımız dezenfekte edilecek, araçta dezenkfektan bulunacak ve araçların koltuk kapasitesi yarıya düşürülerek bütün katılımcılarımız tek oturacaklardır.

4-Corana Virüs tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar hiçbir etkinliğimizde toplu ve organize

Tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan Corona, Covid 19 Virüsü ve bunun getirdiği olumsuz etkilerden uzaklaşmak amacıyla, yürürlüğe giren serbestlik, sosyal mesafe ve gezi yönetmeliklerine uygun olarak sizleri yaşanılan stres ve gerginliklerden uzaklaştırmak amacıyla ve sizlerin katılımı ile  günübirlik olarak Yedigöller’e gitmek istiyoruz.

Unutmayalım ki virüs şehirdedir ve bir birine yakın olmak durumunda kalan insanların virüs bulaştırma ve enfekte olma olasılığı daha yüksektir. Oysa ki doğa çıkan ve yürüyen insan bol oksijenli ortamda temiz hava soluması ve temiz su içmesi nedeniyle, metabolizması ve kan dolaşımı düzenli olacak  ve bu nedenle stresten arınmış ve bağışıklık sistemi güçlenmiş, moral motivasyonu artmış olarak şehre dönmüş olacaktır.

Gelin hep birlikte doğaya gidelim, tüm dünyaya ve ülkemize musallat olan Corna, Covid 19 virüsünü ve yarattığı olumsuz etkileri birlikte yenelim. Ülkemizin doğal değerleri arasında yer alıp1960 lı yıllarda  ilk kez Millipark ilan edilen Yedigöller şüphesiz ki her zaman görülmeye değer önemli bir orman ve göl ekosistemidir. Her mevisim güzel olan Yedigöller’i yaz aylarında da yemyeşil bir doku içinde görebilmekte güzeldir. Ankara’ya orta mesafede bulunan ve günübirlik olarak yapılacak etkinlikte Yedigöller sizleri hayran bıraktıracak görsel güzelliğe sahiptir. Eğer doğayı seviyorsanız, şehirden kaçıp kendinize güzel bir gün armağan etmek isterseniz sizleri bu gezimize bekliyoruz. Davetlisiniz.

 

HATIRLATMA: Bu etkinliğimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

PROGRAMIMIZ
14 Haziran 2020 Pazar günü saat: 07.00’de Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminden hareket ediyoruz. 

 

14 HAZİRAN 2020 PAZAR:  ANKARA-BOLU-YEDİGÖLLER-ANKARA

Sabah saat: 07.00’de Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramıyla, yolda vereceğimiz mola sonrası Bolu  üzerinden yolumuza devam edip Yedigöller yoluna giriyoruz. Kapankaya Seyirterası’ndan Büyükgöl ve Deringöl’ü seyrederek fotoğraf çekip etrafı seyrettikten sonra hareket edip

 

 

 

Anıtçam’a gidiyoruz. Ana yola  460 metre uzaklıkta, 500 yaşında bir bitki olan Pinus Nigra’yı/Anıtçam ziyaret ettikten sonra araç ile Millipark girişine gidiyoruz. İncegöl ve Sazlıgöl’de yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimi sonrası orman içi yollardan inerek Pisagor Ağacına gidiyoruz. İlginç oluşumlu kayın ağacını görüp fotoğraf çektikten sonra ormaniçi patikalardan yürüyerek Büyükgöl’e gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak barbekü menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra çay-kahve molası veriyoruz. Mola sonrası Büyükgöl Teraslarında yapacağımız gezinti ve  fotoğraf molaları sonrası Seringöl’ü görüp geziyoruz.  Geriye dönerek Deringöl’ün sol yanında bulunan patikaya girip yansıma fotoğrafları çekerek Gülenkayalar patikasına doğru keyifli bir gezinti/yürüyüş yapıyoruz. Şelale ve Dilek Çeşmesini gördükten sonra geriye dönüp Gülenkayalar patikasına girip Kaya blokunun alt tarafında bulunan patikayı takip ederek kuş sesleri eşliğinde Nazlıgöl’e kadar yürüyoruz. Kısa süreli ihtiyaç dinlenme ve fotoğraf çekimleri sonrası Kurugöl’ü de görüp aracımızın bulunduğu yere geliyoruz. Yedigöller’deki etkinliğimizi bitirip saat: 17.30’da hareket edip Yedigöller’den ayrılıyoruz. Aynı yol üzerinden yolumuza devam edip Dörtdivan’da vereceğimiz mola sonrası yolumuza devam edip saat: 21.45’te  Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde  buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.  

HAREKET NOKTAMIZ

14 Haziran 2020 Pazar, Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi, Saat: 07.00

 

ÜCRET:  150.00 TL peşin veya 165.00 TL 3 taksitle.  

 

NELER DAHİL

-- Özel araçla ulaşım,

-- Araç içi sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramları,

-- Millipark Giriş ücreti,

-- Tüm çevre gezileri

–  Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

-- Türsab Seyahat Sigortası,

–  Rehberlik Hizmetleri 

 

NELER HARİÇ

-- Kişisel harcamalar

-- Öğle yemeği(Dileyen katılımcılarımız kumanya getirebilirler)

-- Akşam yemeği,

 

YANINIZA ALIN 

Meysime uygun rahat giysiler, rahat bir yürüyüş ayakkabısı, uygun bir sırt çantası, koruyucu üst giysi,  yağmurluk/panço/şemsiye, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuarlar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel malzeme ve ilaçlar, çöp torbası, su ve su kabı.

 

ETKİNLİK NOTLARI;

  • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
  • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
  • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
  • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
  • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

SİZİ NEREDEN ALALIM

   İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, Saat                    : 07.00

  Milli Kütüphane Önü                                                 : 07.05

  Armada Önü                                                             : 07.10

  Cepa/Kentpark arası                                                : 07.15

  A City Önü                                                              : 07.25

  Batıkent/Jandarma Ana yol                                       : 07.30

  Giyim Dünyası                                              : 07.35

  Eryaman Anayol Köprü Üstü                                    : 07.40

  Göksu Göleti Önü                                                    : 07.45

 

REZERVASYON DETAYLARI

Günübirlik Yedigöller Gezisi

Günübirlik, otobüs

Tur Tarihi :

Ulaşım :

otobüs

2 Kişi
Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar