loading

Eğe Turu

Haziran - Temmuz - Ağustos - Eylül | Kesin Kalkış

Eğe Turu

Son 10 Kişi
1.150,00
945,00 / Kişi Başı
Haziran - Temmuz - Ağustos - Eylül
2 Gece, 3 Gün. Yarım Pansiyon
Ankara Çıkışlı
Otobüs İle Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

EGE YERLEŞİMLERİ TURU

 

ŞİRİNCE-SIĞACIK-URLA-İZMİR-ÇEŞME-ALAÇATI-ESKİFOÇA TURU   KÜLTÜR VE DOĞA GEZİSİ

 

18-20 Haziran 2021. 2 Gece, 3 Gün. Yarım Pansiyon

 

15-18 Temmuz 2021. 2 Gece, 3 Gün. Yarım Pansiyon

 

28-30 Ağustos 2021. 2 Gece, 3 Gün. Yarım Pansiyon

 

17-19 Eylül 2021. 2 Gece, 3 Gün. Yarım Pansiyon

 

Farklı bir gezi için yüzümüzü Ege yerleşimlerine çeviriyoruz. Ankara’dan sıklıkla yapılmayan bu destinasyonu biraz değiştirerek sizlerin beğenisine sunuyoruz. Eski adı Kirkince/Çirkince olan eski bir Rum yerleşimi olan Şirince gezisi ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Tabi güzel ve farklı yerler Şirince ile sınırlı değil. Seferihisar’a bağı Sığacık, Urla’ya bağlı bademler Köyü de bir o kadar ilginizi çekecektir. İkinci gün ise Eski Foça’da Akdeniz’e özgü fok balıkların yaşam alanları içinde tam gün yemekli tekne turu yer alacaktır. Gezimizin üçüncü gününde; Çeşme ve Alaçatı Ege’nin diğer önemli incileri gezi duraklarımız olacaktır.

Bir birinden değişik Ege köyleri ve yerleşimleri, dantel gibi işlenmiş Ege kıyılarında doğa ve denizin keyfini çıkarmak istiyorsanız sizleri bu gezimize bekliyoruz. Davetlisiniz.

 

HATIRLATMA: Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

 

PROGRAMIMIZ


17 Haziran 2021 Perşembe gecesi saat: 22.00’de Ankara  Kumrular/İzmir  Caddesi kesişiminden hareket ediyoruz.  

 

1.GÜN ANKARA-AFYON-UŞAK-ŞİRİNCE-İZMİR

 

Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Uşak-Kula-Salihli-Turgutlu-Kemalpaşa üzerinden yolumuza devam edip  sabahın erken saatlerinde Şirince’ye gidiyoruz. Bir restoranda serpme menü ile yapacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'yi görüp gezdikten sonra hareket edip İzmir yönünde yolumuza devam edip Sivrihisar’a bağlı Sığacık Köyü’ne gidiyoruz. Kale ve Kaleiçi evlerinin bulunduğu dar sokakları yürüyerek görüp gezerek fotoğraf çekiyoruz. Yöresel lezzetler ile isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra serbest alış veriş molası veriyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası Sığacık’tan hareket edip Urla’ya bağlı ve ismini bir köyde ilk kez kurulan tiyatro ile duyuran, halk kütüphanesi ve çocuk oyuncakları müzesine sahip farklı ve çağdaş bir köy olan Bademler Köyüne gidiyoruz. Köy içinde yapacağımız kısa süreli gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip Urla’ya gidiyoruz.  Urla’da yapacağımız panoramik tur sonrası Karantina Adasını göreceğiz. Urla aynı zamanda M.Ö 6.yy’dan kalan ve dünyanın ilk zeytinyağı atölyesinin de kurulduğu yer olma özelliğine sahiptir. Serbest zaman ve yapılan etkinlikler sonrası hareket edip İzmir Alsancak’taki otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi İzmir’de geçiriyoruz.

 

2.GÜN İZMİR-MENEMEN-ESKİFOÇA-İZMİR

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp hareket ederek İzmir-Menemen üzerinden yolumuza devam ederek toplamda 65 Km yol kat ederek Eski Foça’ya gidiyoruz. Akdeniz fokları ve siren kayalıkları ile ünlü beldemizde yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası gün boyu sürecek olan  öğle yemekli tekne turuna katılıyoruz.  Foça’nın birbirinden güzel koylarını görüp gün boyu  Ege Koylarında denize girip tatilde ve Ege’de olmanın keyfini çıkarıyoruz. Tekne turu sonrası hareket edip Aliağa-Menemen üzerinden yolumuza devam edip İzmir’e/Otelimize geliyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Yemek sonrası isteğe bağlı olarak Kordon’a gidip İzmir’de olmanın keyfini çıkarıyoruz. Geceyi İzmir’de geçiriyoruz.

3.GÜN(20 HAZİRAN 2021 PAZAR):  İZMİR-ÇEŞME-ALAÇATI-UŞAK-AFYON-ANKARA

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp toplamda 100 Km yol kat ederek Çeşme'ye gidiyoruz. Şehir gezisi kapsamında; Çeşme Kalesi ve 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray'ı görüp gezdikten sonra Marina’da serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Dalyan’a gidip sonrası Hasanpaşa Heykeli’ni görüp fotoğraf çektikten sonra serbest zaman veriyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip  kısa süreli yolculuk sonrası Alaçatı'ya gidiyoruz.  Ege’ye özgü Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin bir arada olduğu sivil mimari ev örneklerinin bulunduğu dar sokaklarda gezinti yaparak isteğe bağlı olarak alış veriş yapıyoruz.  Serbest öğle yemeği sonrası saat: 15.00’te hareket edip İzmir-Turgutlu-Salihli-Uşak-Afyon-Sivrihisar-Polatlı üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası toplamda 691 Km yol kat ederek gece saat: 23.45’te Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

HAREKET NOKTAMIZ

 

17 Haziran 2021 Perşembe gecesi Ankara İzmir/Kumrular Caddesi kesişiminden saat: 23.00

 

ÜCRET:  945.00 TL / Triple/Double oda kişi başı peşin, 1.045.00 TL 5 taksitle.

 

NELER DAHİL

 

-- Özel araçla ulaşım,

-- Araç içinde kek ve soğuk-sıcak içecek ikramları,

-- 3 Kahvaltı,

-- 2 Akşam Yemeği,

-- 2 gece yarım pansiyon, otelde konaklama, 

-- Öğle yemekli tekne turu.

–  Tüm çevre gezileri,

-- TURSAB Seyahat Sigortası,

–  Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

–  Rehberlik Hizmetleri. 

 

NELER HARİÇ

 

– Kişisel harcamalar, 

--Tekne turu dışında kalan tüm öğle yemekleri,

– Alkollü içecekler

– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,

-- Son gün akşam yemeği.

 

YANINIZA ALIN 

 

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, terlik, mayo, havlu, yedek ayakkabı, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel ilaçlar ve malzemeler.

 

ETKİNLİK NOTLARI;

 

  • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
  • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
  • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
  • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
  • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

 

HATIRLATMA:

 

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsi giriş   yapabilmeleri için 60.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş  üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı  sahipleri bu müzeleri  ücretsiz gezebilmektedirler.

REZERVASYON DETAYLARI

Eğe Turu

2 Gece, 3 Gün. Yarım Pansiyon, Otobüs İle Ulaşım

Tur Tarihi :

18.06.2021

Konaklama :

Otel

Ulaşım :

Otobüs İle Ulaşım

Otel
1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

945 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar