loading

Eğe Turu

12-15 Mayıs 2021 | Kesin Kalkış

Eğe Turu

Son 10 Kişi
1.250,00
1.095,00 / Kişi Başı
12-15 Mayıs 2021
3 Gece, 4 Gün. Yarım Pansiyon
Ankara Çıkışlı
Otobüs İle Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

EGE YERLEŞİMLERİ TURU

 

ŞİRİNCE-SIĞACIK-URLA-İZMİR-AYVALIK-ÇEŞME-ALAÇATI TURU   KÜLTÜR VE DOĞA GEZİSİ

 

12-15 Mayıs 2021. 3 Gece, 4 Gün. Yarım Pansiyon

 

Farklı bir gezi için yüzümüzü Ege yerleşimlerine çeviriyoruz. Ankara’dan sıklıkla yapılmayan bu destinasyonu biraz değiştirerek sizlerin beğenisine sunuyoruz. Eski adı Kirkince/Çirkince olan eski bir Rum yerleşimi olan Şirince gezisi ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Tabi güzel ve farklı yerler Şirince ile sınırlı değil. Seferihisar’a bağlı Sığacık, Urla’ya bağlı Bademler Köyü de bir o kadar ilginizi çekecektir.

İkinci gün; yönümüzü kuzeye çevirip Ayvalık, Cunda Adası/Alibey ve Şeytan Sofrası gezi alanlarımızı oluşturacaktır. Üçüncü gün ise Çeşme ve Alaçatı Ege’nin diğer önemli incileri gezi duraklarımız olacaktır. Gezimizin son gününde; İzmir’in tarihi ve kültürel alanları, yapıları ve müzeleri gezi duraklarımız arasında yer alacaktır.

Farklı bir içerikte hazırladığımız Ege Yerleşimleri’ni içine aşan bu gezimize katılmaya bekliyoruz. Davetlisiniz.

 

HATIRLATMA: Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

 

PROGRAMIMIZ


11 Mayıs 2021 Salı gecesi saat: 22.00’de Ankara  Kumrular/İzmir  Caddesi kesişiminden hareket ediyoruz.  

 

1.GÜN ANKARA-AFYON-UŞAK-ŞİRİNCE-İZMİR

 

Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Uşak-Kula-Salihli-Turgutlu-Kemalpaşa üzerinden yolumuza devam edip  sabahın erken saatlerinde Şirince’ye gidiyoruz. Bir restoranda serpme menü ile yapacağımız güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'yi görüp gezdikten sonra hareket edip İzmir yönünde yolumuza devam edip Sivrihisar’a bağlı Sığacık Köyü’ne gidiyoruz. Kale ve Kaleiçi evlerinin bulunduğu dar sokakları yürüyerek görüp gezerek fotoğraf çekiyoruz. Yöresel lezzetler ile isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra serbest alış veriş molası veriyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası Sığacık’tan hareket edip Urla’ya bağlı ve ismini bir köyde ilk kez kurulan tiyatro ile duyuran, halk kütüphanesi ve çocuk oyuncakları müzesine sahip farklı ve çağdaş bir köy olan Bademler Köyüne gidiyoruz. Köy içinde yapacağımız kısa süreli gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip Urla’ya gidiyoruz.  Urla’da yapacağımız panoramik tur sonrası Karantina Adasını göreceğiz. Urla aynı zamanda M.Ö 6.yy’dan kalan ve dünyanın ilk zeytinyağı atölyesininde kurulduğu yer olma özelliğine sahiptir. Serbest zaman, alış veriş molası ve yapılan etkinlikler sonrası hareket edip İzmir’e/otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi İzmir’de geçiriyoruz.

 

2.GÜN İZMİR-AYVALIK-CUNDA ADASI-İZMİR

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp hareket ederek Menemen-Aliağa-Dikili üzerinden yolumuza devam edip toplamda 151 Km yol kat ederek Ayvalık’a gidiyoruz. Cunda/Ali Bey Adasına giderken; Âşıklar Yolu ve ülkemizin ilk Boğaz Köprüsü olan Cunda’yı anakaraya bağlayan Cunda Köprüsünü görüyoruz. Cunda Adası’nda aracımızdan inerek  tarih kokan, güzel sokaklarda yürüyerek ilk olarak Thaksiyarhis Kilise/Müzesi’ne gidiyoruz. Koç Grubu/Ailesi tarafından restore edilerek müzeye dönüştürülen bu yapıyı görüp gezdikten sonra sokaklardan yürüyerek Âşıklar Tepesine çıkıyoruz. Yine Koç Ailesi tarafından restore edilen Tarihi Şapel/Küçük Kilise ve Yel Değirmeninin olduğu yere çıkıp buradan tüm Moshinos Adalarını görme olanağı buluyoruz. Muhteşem manzarayı doyasıya seyredip fotoğraf çektikten sonra sahile inip isteğe bağlı olarak öğle yemeği molası veriyoruz. Ege’ye özgü mezeler ve balıkların tadına bakmanızı öneriyoruz. Yemek sonrası kahvelerimizi Taş Kahve’ye giderek kahvemizi afiyetle içiyoruz. Serbest gezi ve alış veriş molası sonrası hareket edip Ayvalık’a gidip gezimize taş döşeli yolları, birbirinden güzel taş evleri ve kilise kalıntıları ile Ayvalık Sokaklarını gezerek başlıyoruz. Macaron Mahallesinden başlayıp Ayvalık’ın Neo Klasik dönem mimarisine ve sarımsak taşının bu mimari ile uyumuna doyamayacaksınız. Durup durup fotoğraf çekmek isteyeceksiniz, bizden söylemesi. Ayazma Kilisesi, Şeytan’ın Kahvesi, Çınarlı Camii ve Saatli Camii gezileri sonrası yönümüzü sokaklarda birbirinden güzel antikacılar, sanat atölyelerine çeviriyoruz.. Arabacılar Meydanı’ndan aşağı doğru inerek İmren Pastanesi’nde meşhur Lor Tatlısının tadına bakma olanağı buluyoruz. Kurabiyeler ve diğer lezzetleri de unutmamanızı öneriyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası aracımıza binerek, Şeytan Sofrası’na çıkıyoruz. Burada Hekatos-Apollon Adaları ve Midilli/Lesbos Adası manzarasına karşı kahvelerimizi yudumladıktan sonra Cennetten kovulan Şeytanın yeryüzüne ilk ayak bastığı yer olduğuna inanılan Ayakizi’ni görüp fotoğraf çektikten sonra İzmir için hareket ediyoruz. Dikili-Aliağa-Menemen üzerinden yolumuza devam edip İzmir’e/otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi İzmir’de geçiriyoruz. RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.

 

3.GÜN İZMİR-ÇEŞME-ALAÇATI-İZMİR

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp toplamda 100 Km yol kat ederek Çeşme'ye gidiyoruz. Şehir gezisi kapsamında; Çeşme Kalesi ve 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray'ı görüp gezdikten sonra Marina’da serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Dalyan’a gidip sonrası Hasanpaşa Heykeli’ni görüp fotoğraf çektikten sonra serbest zaman veriyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip  kısa süreli yolculuk sonrası Alaçatı'ya gidiyoruz.  Ege’ye özgü Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin bir arada olduğu sivil mimari ev örneklerinin bulunduğu dar sokaklarda gezinti yaparak isteğe bağlı olarak alış veriş yapıyoruz.  Serbest öğle yemeği sonrası hareket edip 80 Km  süreli yolculuk sonrası İzmir’e gidip Narlıdere’de Kültürevi/Cemevi’ni görüp gezdikten sonra açıkhava kahvesinde çay molası veriyoruz. Mola sonrası hareket edip Göztepe’ye giderek Tarihi Asansör’ü görüp gezdikten sonra aracımıza binerek otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi  otelimizde yiyoruz. Yemek sonrası isteğe bağlı olarak Kordon’a gidip İzmir’de olmanın keyfini çıkarıyoruz. Geceyi İzmir’de geçiriyoruz.

 

3.GÜN İZMİR-KARŞIYAKA-UŞAK-AFYON-ANKARA

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp hareket ederek Pasaport İskelesi’ne gidiyoruz. Şehir Hatları vapuruna binerek Karşıyaka’ya gidip Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın Kabrini ziyaret ettikten sonra hemen yakındaki Latife Hanım Köşkü Anıevi’ni görüp geziyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası Vapur İskelesi’ne gelip vapurla geçiş yapıp Cumhuriyet Meydanı’na geliyoruz. Kısa süreli gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası yürüyerek Konak Meydanı’na gidiyoruz. Konak Meydanı, Saat Kulesi, İlkkurşun Anıtı ve Hükümet Meydanı’nı görüp gezdikten sonra İzmir Agora’sına gidiyoruz. Agora gezisi sonrası yürüyerek Kemeraltı’ndan geçerek Kızlarağasıhan’a gidiyoruz. Bu tarihi yapıda yapacağımız serbest gezi ve alış veriş turu sonrası isteğe bağlı öğle yemeğimizi yedikten sonra saat: 15.00’te Ankara için hareket ediyoruz. Turgutlu-Salihli-Kula-Uşak-Afyon-Sivrihisar-Polatlı üzerinden yolumuza devam edip toplamda 591 Km  yol kat ettikten sonra saat: 23.45’te Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

HAREKET NOKTAMIZ

 

11 Mayıs 2021 Salı gecesi Ankara Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminden saat: 22.00

 

ÜCRET:  1.095.00 TL / Triple/Double oda kişi başı peşin, 1.195.00 TL 5 taksitle.

 

NELER DAHİL

 

-- Özel araçla ulaşım,

-- Araç içinde kek ve soğuk-sıcak içecek ikramları,

-- 3 Kahvaltı,

-- 2 Akşam Yemeği,

-- 2 gece yarım pansiyon, otelde konaklama,

–  Tüm çevre gezileri,

-- TURSAB Seyahat Sigortası,

–  Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

–  Rehberlik Hizmetleri.

 

NELER HARİÇ

-- Tüm öğle yemekleri,

– Kişisel harcamalar, 

– Alkollü içecekler,

– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,

-- Son gün akşam yemeği.

 

YANINIZA ALIN 

 

Uygun bir sırt çantası, rahat gezi giysileri ve ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, terlik, yedek ayakkabı, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel ilaçlar ve malzemeler, su.

 

ETKİNLİK NOTLARI;

 

  • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
  • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
  • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
  • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
  • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

 

HATIRLATMA:

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsi giriş   yapabilmeleri için 60.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş  üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri  ücretsiz gezebilmektedirler.

REZERVASYON DETAYLARI

Eğe Turu

3 Gece, 4 Gün. Yarım Pansiyon, Otobüs İle Ulaşım

Tur Tarihi :

12.05.2021

Konaklama :

Otel

Ulaşım :

Otobüs İle Ulaşım

Otel
1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

1095 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar