loading

Doğu Anadolu Gezisi.

Haziran - Ağustos | Kesin Kalkış

Doğu Anadolu Gezisi.

Son 10 Kişi
2.150,00
1.850,00 / Kişi Başı
Haziran - Ağustos
7 gece, 8 Gün. Yarım Pansiyon(+)
Ankara Çıkışlı
Otobüs İle Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

Doğu Anadolu Gezisi.

 

 

Erzincan, Erzurum, Sarıkamış, Kars, Ani, Iğdır, Doğubeyazıt, Van, Ahdamar Tatvan, Ahlat, Nemrut Gölü, Bitlis, Muş, Solhan, Malatya, Aslantepe, Darande.

 

19-26 Haziran 2021. 7 gece, 8 Gün. Yarım Pansiyon(+)

 

28 Ağustos-04 Eylül 2021. 7 gece, 8 Gün. Yarım Pansiyon(+)

 

İşte size masalsı bir gezi programı daha!... Bugüne kadar belki Gap gezisine gittiniz. Oysa Doğu Anadolu yerleşimleri de Gap Bölgesinden aşağı değildir. Bakın bu gezide neler göreceğiz. Erzincan Girlevik Şelalesi, Ekşisu-Horhor, Mama Hatun Kervansarayı ve Türbesi, Erzurum’daki önemli İlhanlı-Selçuklu yapıları, Kongre Binası ve Nene Hatun Tabyaları, Çobandede Köprüsü ve Sarıkamış, Kars’a kadar uğrayacağımız gezi alanları olacaktır. Kars’ta 2 gece konaklayarak; Ani harabeleri ve Rus işgal yıllarında yeniden yapılan Kars’ı yakından tanıma olanağı bulabileceksiniz. Iğdır üzerinden Doğubeyazıt’a giderken Ağrı dağı size “Hoşgeldiniz“ diyecektir. İshak Paşa Sarayı, Tendürek Çeçiti, Çaldıran Ovası ve muhteşem güzellikteki Muradiye Şelalesi mutlak görülmesi gereken gezi duraklarımız olacaktır. Van şehir merkezi, Ahdamar Adası,Tatvan, Ahlat ve ünlü Nemrut Krater/Dip Beslenme Gölleri gezimizin olmazsa olmazları arasında yer alacaktır. Elaman Kervansarayı, Bitlis’te Beş Minare ve Muş bu gezimizin durakları arasında yer alıp; Bingöl, Solhan yakınlarındaki Yüzenadacıklar, Keban Barajı, Malatya ve eski Malatya olarak bilinen Battalgazi Geç Hititler’e ait önemli bir höyük olan Aslantepe bu tür geziler kapsamında belki de ilk kez görülen yerler olacaktır. Ve ilk kez göreceğimiz Darende yakınlarındaki Günpınar Şelalesi gezimizin son tatları arasında yer alacaktır.

7 gece, 8 Gün süreli olarak yapacağımız bu masalsı gezimize katılmanızı bekliyoruz. Davetlisiniz.

 

HATIRLATMA: Bu geziye ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

 

PROGRAMIMIZ


18 Haziran 2021 Cuma günü, saat: 21.30’da Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminde buluşup hareket ediyoruz.

 

1.GÜN( ANKARA-SİVAS-ERZİNCAN-ERZURUM

 

Araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Elmadağ-Kırıkkale-Ballışeyh-Yozgat-Sorgun-Yıldızeli-Sivas-Hafik-Zara-İmranlı-Refahiye üzerinden yolumuza devam edip yol üzerinde belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası sabah saatlerinde Erzincan üzerinden, Erzincan’ın 20 Km güney doğusunda yer alan Çağlayan Beldesine gidiyoruz. Muhteşem bir doğal güzelliğe sahip Girlevik Şelalesinde bir restoranda güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası  şelalede fotoğraf molası verdikten sonra hareket edip Erzincan yakınlarındaki Ekşisu ve Horhor'u geziyoruz. Daha sonra hareket edip Tercan’a doğru yola çıkıp 100 Km yol aldıktan sonra Tercan’a giderek Tercan’da;  Mama Hatun Türbesi ve Kervansaray gezisi sonrası Erzurum’a doğru yola çıkıyoruz. Aşkale üzerinden yolumuza devam edip 90 Km yol aldıktan sonra Dadaşlar diyarı Erzurum’a gidip Kurtuluşumuza tanıklık eden Kongre Binası gezisi sonrası isteğe bağlı olarak Cağ kebabı menüsü ile güzel bir öğle yemeği yiyoruz. Yemek sonrası  Atatürk Konağı, Yakutiye Medresesi, İlhanlı-Selçuklu eserleri arasında önemli bir işleve sahip Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler’i görüp fotoğraf çekiyoruz. Erzurum Kalesini ve Saat Kulesini görüp gezdikten sonra tarihi erzurum Evleri’nde çay-kahve molası veriyoruz. Yakutiye Medresesi’ni görüp gezdikten sonra Oltu taşından yapılan ürün ve aksesuarların satıldığı Rüstem Paşa Bedesteni/Taşhan’a gidip isteğe bağlı olarak yapacağımız alış veriş sonrası Palandöken’deki otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Erzurum’da geçiriyoruz.

 

2.GÜN ERZURUM-HORASAN-SARIKAMIŞ-ANİ-KARS

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp otelimizden ayrılarak Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Mecidiye ve Aziziye Tabyalarının görüp gezdikten sonra Hasankale/Pasinler üzerinden yolumuza devam edip Köprüköy’de, Emir Çoban SALDIZ tarafından yaptırılan  Çobandede Köprüsü’nü görüp fotoğraf çekiyoruz. Horasan üzerinden yolumuza devam edip Sarıkamış’a gidiyoruz. Katerina Av köşküne gidiyoruz. Rus işgal yıllarında yapılan harap durumdaki köşkü gezdikten sonra yine aynı durumdaki Cer Atölyesi kalıntılarını görüp gezdikten sonra isteğe bağlı olarak Obsidiyen taşından yapılan hediyelik eşya alış verişi yapıyoruz. İisteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra  Yanık Kilise/Kazım karabekir Camii’sini görüp geziyoruz. Daha sonra hareket edip savaşamadan ölen 90 Bin şehidimizin anısına yapılan Sarıkamış Allahuekber Dağı Şehitler Anıtı’nın görüp fotoğraf çektikten sonra yolumuza devam edip 50 Km yol aldıktan sonra Serhad kentimiz Kars’a gidiyoruz. Kafkas/Kanlı Tabya Müzesi, Aleksandır Nevski Kilisesi/Fethiye Camii’ni gezileri sonrası Arkeoloji Müzesini görüp geziyoruz. Daha sonra Kale Mahallesi’ne gidip; Havariler Kilisesi/Kümbet Camii, Evliya Camii, Ebul Hasan Harakani Türbesi ziyareti sonrası isteğe bağlı olarak Kale’ye çıkıyoruz. Gezi ve fotoğraf çekimleri sonrası aşağıya inip Namık Kemal Evi ve Mazlum Ağa Hamamı Karahanoğlu Köprüsü’nü görüp fotoğraf çekiyoruz. Muradiye ve Topçuoğlu Hamamlarını dışarıdan gördükten Kars Çayı boyunca yapacağımız panoromik gezi sonrası otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Kars’ta geçiriyoruz.

 

3.GÜN KARS-ANİ HARABELERİ-KARS

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hareket edip 50 Km doğu yönünde yol aldıktan sonra Ocaklı Köyü ve Ermenistan sınırında bulunan ve ilk kuruluşu M.S. 5. yy la tarihlenen Ani Harabeleri'ne gidiyoruz. M.S. 7/8 yy a tarihlenen Bağratlı Krallığı döneminde eski bir Ermeni yerleşimi olan ve Selçuklular döneminde yerleşimin olduğu Ani Harabeleri gezisi kapsamında; Aziz PRKTICH/Halashar Kilisesi, Hamam kalıntıları, Tigran Honents/Resimli Kilisesi, Büyük Katedral/Fethiye Camii, Selçuklular’ın Anadolu’da yaptıkları ilk Camii olan Ebul Menucehr Camii’si, Aziz KRIKOR Şapeli/Küçük Kilise, Havariler Kilisesi/Selçuklu Kervansarayı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi gezileri sonrası çıkışta vereceğimiz kısa süreli çay-kahve ve alış-veriş molası sonrası hareket edip aynı yol üzerinden yolumuza devam ederek Kars’a geliyoruz. İsteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Tahtdüz olarak adlandırlan bölgede yürüyerek yapacağımız gezi kapsamında; Rus’ların 40 yıl süren işgal yıllarında ızgara planlı olarak,  Baltık mimari tarzı yapılarla donattığı yapılar arasında yer alan; Cheltikov Otel/Hekim Evi/Opera Binası, İsmet İNÖNÜ İlk Öğretim Okulu, Kar’S Otel, Sağlık Müdürlüğü ve Azerbeycan Konsolosluğu Binaları, Valilik ve Deftardarlık Binalarını görüp fotoğraf çektikten sonra Gazi Ahmet Muhtar Paşa Evi’ni görüp geziyoruz. Bir Kafe’de vereceğimiz serbest zaman ve çay-kahve molası sonrası  isteğe bağlı olarak yöresel ürün ve peynir alış verişi sonrası otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. İsteğe bağlı olarak canlı müzik çalınan bir yere gidip gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Kars’ta geçiriyoruz.

 

4.GÜN KARS-DİGOR-TUZLUCA-IĞDIR-DOĞUBEYAZIT-VAN

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ve Kars’tan ayrılıp Doğubeyazıt’a doğru yola çıkıyoruz. Digor-Tuzluca-Iğdır üzerinden yolumuza devam edip Büyük ve Küçük Ağrı Dağı manzarası eşliğinde toplamda 180 Km ve 3 saat süreli yolculuk sonrası Doğubeyazıt’a gidiyoruz. Doğubeyzıt gezimiz kapsamında; İshak Paşa Sarayı’na gidiyoruz. İnşası 100 yıl sürüp günümüzde restore edilen sarayı gezip fotoğraf çektikten sonra hemen yakınındaki Kürt yazının ve İslami düşününün en önemli ismi olarak kabul edilen, bir aşk romanı olan ve ilk Kürt romanı olma özelliğini de taşıyan  " Mem ile Zin/Mem-u Zin "in yazarı olan Ahmed-i Hani'nin Türbesini ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası ilçe merkezine gidip elektronik eşyaların satıldığı çarşıya gidip isteğe bağlı olarak alış veriş yaptıktan sonra isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası yola çıkıp Büyük Ağrı Dağı manzaraları eşliğinde Tendürek Geçitine geliyoruz. Tendürek Dağlarının sönmüş volkan kalıntılarını 2644 metreden geçerken fotoğraf çektikten sonra yolumuza devam edip Çaldıran Ovasını geçip Muradiye’ye gidiyoruz. Bendi Mahi Çayı üzerinde muhteşem güzellikteki Muradiye Şelalesini görüp fotoğraf çektikten sonra yolumuza devam edip Van’a gidiyoruz.  Yeni oluşturulan Urartu Arkeoloji müzesini görüp gezdikten sonra eski Van şehrini ve Urartu Uygarlığının başkenti antik Tuşba Kenti kalıntılarını görüp gezdikten sonra Van Kalesinde gün batımını izliyoruz. Daha sonra Urartu Güverse gümüş işçiliği ve Ermeni Savatlı gümüşleri hakkında bilgi alıp isteğe bağlı alış veriş yaptıktan sonra hareket ederek otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Van’da geçiriyoruz.

 

5.GÜN VAN-AHDAMAR-TATVAN-AHLAT

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp yöresel ürün alış verişi sonrası hareket edip Edremit’e doğru yola çıkıyoruz. Gevaş İlçesinde Halime Hatun Kümbetini gördükten sonra keyifli bir tekne yolculuğu ile Akdamar/Ahtamara Adası’na gidiyoruz. Ortaçağ’ın en önemli dini yapılarından, bir Ermeni Kilisesi olan, günümüzde müze olarak düzenlenen  yapının dış cephelerinde; Tevrat, İncil ve Kuran’dan alınan konuları içeren muhteşem duvar kabartmalarını görüp fotoğraf çekiyoruz. Tur sonrası tekne ile Ada’dan ayrılıp kısa süreli tekne yolculuğu sonrası göl kıyısındaki Restoranımıza gidip isteğe bağlı balık/inci kefali menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. 140 Km süreli yolculuk ile Reşadiye-Tatvan üzerinden yolumuza devam edip Ahlat’a gidiyoruz. Ahlat’ta; yürüyerek yapacağmız Selçuklu Mezarlığı ziyareti sonrası  Selçuklular’ın önemli devlet adamlarının defnedildiği;  Emir BAYINDIR Kümbeti gezisi sonrası eski Ahlat dokusunda yer alan mağara yerleşimleri, eski ev kalıntıları ve Emir Bayındır Köprüsünü görüp fotoğraf çekiyoruz. Ulu Kümbet ve Çifte Kümbet’i dışarıdan gördükten sonra bir baston atölyesine gidip isteğe bağlı olarak alış veriş yapıyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip aynı yo üzerinden yolumuza devam edierek  Tavan’a/otelimize gidip odalarımıza yerleşip bir süre odalarımızda dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Tatvan’da geçiriyoruz. 

 

6.GÜN TATVAN-NEMRUT-BİTLİS-MUŞ

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp otelimizden ayrılarak hareket ediyoruz. Yerel araçlarımıza binip kısa süreli bir yolculuk sonrası  1441/1443 yılları arasında faaliyete geçip artık sönmüş bir volkan haline gelen Nemrut Dağı’na gidiyoruz. Volkanik bir taş olan opsidiyen taşının oldukça fazla görüldüğü bu doğa harikası krater/dip beslenme çökelti içindeki göl ve gölcükleri gördükten sonra kendi aracımıza binerek  Anadolu’nun en büyük kervansaraylarından biri olan El Aman/Rahva Kervansarayı’nı görüp geziyoruz. Daha sonra hareket ederek Bitlis’e gidip İhlasiye Medresesi gezisi sonrası yürüyerek yapacağımız gezi kapsamında Bitlis Kalesi’ni dışarıdan görüp fotoğraf çekiyoruz. İsteğe bağlı olarak Büryan Kebabı menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra serbest alış veriş molası veriyoruz. Ulu Camii gezisi sonrası yürüyerek aracımızın bulunduğu yere gelip Muş için hareket edip 80 Km yol aldıktan sonra, Muş’a/otelimize gidiyoruz.  Odalarımıza yerleşip bir süre odalarımızda dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Muş’ta geçiriyoruz.

 

7.GÜN MUŞ-BİNGÖL-SOLHAN-ELAZIĞ-MALATYA

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Muş’ta yapacağımız kısa süreli panoromik gezi sonrası yolumuza devam edip Bingöl’ün Solhan İlçesine bağlı Hazarşah Köyü’ndeki Turnalar Gölü’nde bulunan Yüzeradalar’ı görüp fotoğraf çekiyoruz. Kovancılar üzerinden yolumuza devam edip Keban Barajı’ndan geçerek Elazığ’a gidiyoruz. Harput Turu kapsamında; Harput/Süt Kalesi, Ala Mescid, Kurşunlu Camii, Eski Hamam, Ulu Cami, Arap Baba Türbesi, Balak Gazi Heykeli’ni görüp gezdikten sonra isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası yola çıkıp 1 saat süreli yolculuk sonrası Karakaya Barajı ve Kömürhan Köprüsünde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası kayısı cenneti Malatya/Battalgazi İlçesine gidiyoruz.  Eski Malatya olarak bilinen İlçe’de; Ulu Camii ve Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı gezileri sonrası eski evlerin olduğu sokaklarda yapacağımız kısa süreli gezinti sonrası Malatya’ya/Otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Malatya’da geçiriyoruz.

 

8.GÜN MALATYA-DARENDE-KAYSERİ-ANKARA

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Kanal Boyu Caddesi’nde aracımızla yapacağımız panoramik tur sonrası Kent Tarihi Müzesi ve Beşkonaklar Etnoğrafya Müzelerini görüp geziyoruz.  Kernek Meydanı ve Şire Pazarını görüp isteğe bağlı olarak alış veriş yaptıktan sonra Malatya’nın 7 Km kuzeydoğusunda Orduzu Beldesinde yer alan Hitit ve Geç Hitit Dönemine ait kültür katmanlarının bulunduğu Aslantepe Höyüğünü görüp gezdikten sonra hareket edip İnönü Üniversitesi Yerleşkesi içinde yer alan İnönü Özel Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra yola çıkıp 110 Km yol aldıktan sonra Malatya’nın Darende İlçesine gidiyoruz. Yusuf Ziya Paşa Bedesten’ini görüp gezdikten sonra Elbistan yolu üzerinde, İlçe’ye 11 Km uzaklıkta, bir doğa harikası olan Günpınar Şelalesi’ne gidiyoruz. Şelale gezisi, fotoğraf çekimleri sonrası ve çay-kahve molası sonrası saat: 16.00’da Ankara’ya hareket ediyoruz. Gürün-Pınarbaşı-Kayseri-Kırıkkale üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası gece saat: 23.45’te Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

 HAREKET NOKTAMIZ

 

 18 Haziran 2021 Cuma,  Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi, Saat: 21.30

 

 ÜCRET:  1.850.00 TL peşin veya 1.950.00 TL 5 taksitle, çift kişilik oda da kişi başı fiyatıdır.

 

NELER DAHİL

 

-- Özel araçla ulaşım,

-- Araç içi kek, sıcak-soğuk içecek ikramları,

-- 8 Kahvaltı,

-- 7 Akşam Yemeği,

-- 7 Gece 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama,

-- Ahdamar Adası Tekne Turu,

-- Nemrut Dağı Çıkışı,

-- Yerel Araç Transferleri,

–  Tüm çevre gezileri,

–  Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

-- Türsab Seyahat Sigortası,

–  Rehberlik Hizmetleri 

 

NELER HARİÇ

 

– Kişisel harcamalar,

--Tüm öğle yemekleri,

--Yemekler su ve verilen içecekler dışında kalan içecek ücretleri, 

– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.

 

YANINIZA ALIN 

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yedek çamaşır/giysi, yağmurluk, mevsim ve hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan gezi giysileri, mayo, bone, terlik, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası ve aksesuarları, kişisel ilaçlar ve malzemeler.

 

ETKİNLİK NOTLARI:

 

  • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
  • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
  • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
  • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
  • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

 

HATIRLATMA:

Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı    müzelere ücretsiz giriş   yapabilmeleri için 60.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş  üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı  sahipleri bu müzeleri  ücretsiz gezebilmektedirler.

REZERVASYON DETAYLARI

Doğu Anadolu Gezisi.

7 gece, 8 Gün. Yarım Pansiyon(+), Otobüs İle Ulaşım

Tur Tarihi :

19.06.2021

Konaklama :

Otel

Ulaşım :

Otobüs İle Ulaşım

Otel
1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

1850 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar