loading

Dalyan, Deniz, Kano ve Eco Trail Doğa Yürüyüşü

12-16 Mayıs 2021 | Kesin Kalkış

Dalyan, Deniz, Kano ve Eco Trail Doğa Yürüyüşü

Son 10 Kişi
1.900,00
1.690,00 / Kişi Başı
12-16 Mayıs 2021
4 Gece, 5 Gün. Yarım Pansiyon Her Şey Dahil.
Ankara Çıkışlı
Otobüs İle Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

Ankara’dan bir ilki gerçekleştiriyoruz.

 

FARKLI, ÇOOK FARKLI BİR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ GEZİSİ.

 

Dalyan, Deniz, Kano ve Eco Trail Doğa Yürüyüşü gezisi.

 

12-16 Mayıs 2021. 4 Gece, 5 Gün. Yarım Pansiyon. Her Şey Dahil.

 

The ECO Trails, Muğla, Köyceğiz-Ortaca-Dalaman İlçeleri sınırları içinde eko turizm odaklı ve içerikli, sponsör kuruluşlar tarafından başlangıç ve bitiş noktaları belirlenmiş ve işaretlenmiş, uzun mesafeli yürüyüş ve bisiklet parkurlarının olduğu doğanın korunarak,  gelecek nesillere aktarılmasını amaçlayan, bunu tüm etap ve parkurlarında öne çıkaran bir özelliğe sahiptir.

Parkur güzergahları, yaşamın kaynağı olan “ su ” yu izler. İzlerken ondan hayat bulan oldukça zengin, bir kısmı endemik ve tehdit altındaki türlerin tanınmasına yönelik olmasıyla benzerlerinden farklılık yaratır. İnsanın henüz doğaya zarar veremediği zamanlardan kalan eski yolları, patikaları kullanır ve geçmişin izlerini gösterir. The Eko Trails parkurları aynı zamanda, Likya-Karia yürüyüş parkurlarını birbirine bağlar.

The ECO Trails yürüyüş parkurları, sizleri geçmişe ve bölge değerlerine götürecek, görsel güzellikleri ve değerleri ile tarihin derinliklerine götüren bir yolculuğa çıkaracak, denizle ormanın iç içe olduğu, çeşitli kuş  türleri ve su altı yaşamının/balıkların, hatta Caretta Caretta’ların yaşama ve üreme alanlarını görerek, Kaya Mezarları ile nehir kıyısındaki bu muhteşem bölgede doğa yürüyüşü yapmanın keyfine varacaksınız.

Bizde sizlere bir ilki başlatarak Kafka Tur ve Özgür Rota Seyahat Acentalarının ortak organizasyonu ile farklı ve oldukça güzel bir etkinliği sizlerle paylaşmak istedik. Ülkemizin en uzun, en temiz sahil bandı olan İztuzu’nda denize girmek, antik kentlerini ve  kaya-kral mezarlarını  görmek, kano etkinliğini de içine alan etkinlikle birlikte The Eco Trails parkurularında keyifinize ve isteğinize göre doğa yürüyüşleri yapmak istiyorsanız sizleri bu etkinliğimize katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.

 

 

HATIRLATMA: Bu etkinliğe ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

 

HAREKET YERİMİZ: 11 Mayıs 2021 Salı gecesi saat: 21.30’da İzmir/Kumrular Caddesi köşesinde buluşup hareket ediyoruz.

 

ETKİNLİK PROĞRAMI:

 

1.GÜN(12 MAYIS 2021 ÇARŞAMBA): ANKARA-AFYON-DENİZLİ-DALYAN

 

HATIRLATMA: Denize girmek istiyorsanız lütfen gerekli malzemeleri yanınıza alınız.

 

Başlangıç yerinden saat: 21.00’de hareket etmemiz sonrası ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek ve meyve suyu ikramı ile Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Sandıklı-Dinar-Denizli-Tavas-Kale-Muğla üzerinden yolumuza devam edip sabahın erken saatlerinde Dalyan’daki otelimize gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme ve hazırlık sonrası güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası The Eco Trails parkurlarının mimarı ve oluşumuna önemli katkı sağlayan sayın Murat DEMİRCİ ile tanışma ve kısa süreli sohbet sonrası gün boyu sürecek etkinliğimiz için hareket ediyoruz. Dalyan Kanalını kayıkla geçerek yürüyüşümüze başlayıp ilk olarak Kaunos Antik Kentine gidiyoruz. Bir zamanlar bir liman kenti olan ancak alüviyonlarla dolması nedeniyle bu özelliğini kaybeden dağlık Karya’nın önemli kentlerinden olan Kaunos Antik Kenti’ni gezmeye başlıyoruz. Yukarışehir/Akrapolis’e çıkıp muhteşem manzarayı seyredip fotoğraf çektikten sonra Çandır, Dalyan Kanalı ve İztuzu’nu daha iyi görebilmek ve fotoğraf çekebilmek için İztuzu Seyir Terası’na çıkıyoruz. Seyir ve fotoğraf çekimleri sonrası teknemize binip dünyada eşi benzeri olmayan Dalyan Kanalı’ndan geçerek İztuzu Sahiline gidiyoruz. Ülkemizin Patara’dan sonra 2. Büyük sahil bandı olan İztuzu aynı zamnda Caretta Caretta Kaplumbağaların yumurtlama alanı olma özelliğine sahiptir. Günün geriye kalan kısmını denize girerek geçiriyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası teknemize binerek muhteşem Dalyan manzaraları ve kaya-kral mezarlarını seyrederek Dalyan’a geliyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek otelimize gidiyoruz. Odalarımıza yerleşip bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Dalyan’da geçiriyoruz.

 

2.GÜN(13 MAYIS 2021 PERŞEMBE): DALYAN-SARSALA-KAPIDAĞ-DALYAN

 

HATIRLATMA: Denize girmek istiyorsanız lütfen gerekli malzemeleri yanınıza alınız.

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yürüyüş ve malzeme hazırlıklarımızı tamamlayarak hareket edip, araç ile Sarsala Koyuna gidiyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası deniz ve ada manzarası eşliğinde Göcek Koylarında doğa yürüyüşü yapıyoruz. Hafif inişli çıkışlı, keyifli bir etap ile Hamam Koyu’na, dileyen katılımcılarımızla Kapıdağ Yarımadası’na geçip, bölgedeki antik yerleşimleri göreceğiz. Hiç yürümek istemeyen misafirlerimizi Sarsala Koyu’nda, 8 Km yürümek isteyen  misafirlerimizi Hamam Koyu’nda kalarak yüzme keyfi yapabilirler. Hayır ben 20 Km yürürüm diyen misafirlerimizle Kapıdağ Yarımadası’nın içlerine doğru yürüyeceğiz. Yapılan etkinlikler sonrası koylarda/yarı yolda bıraktığımız misafirleri alarak aracımıza biniyor ve otelimize geliyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Dalyan’da geçiriyoruz.

 

3.GÜN(14 MAYIS 2021 CUMA): GÖKBEL-KIŞLA-KARGICAK KOYU

 

HATIRLATMA: Denize girmek istiyorsanız lütfen gerekli malzemeleri yanınıza alınız.

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yürüyüş ve malzeme hazırlıklarımızı tamamlayarak hareket edip Gökbel-Kışla’ya gidiyoruz. Kısa süreli hazırlık sonrası  yürüyüşümüze başlıyoruz. Dileyen misafirlerimizi hiç yürümeden doğrudan Kargacık Koyuna gidip, orada bulunan tesis olanaklarından yararlanarak grup gelinceye kadar denizin keyfini çıkarabilir. Genel olarak inişli, bazen tırmanışlı, deniz manzaralı 10 Km lik bir etap ile koydan koya geçip, Kargıcak Koyu’na gelerek yürüyüş etabımızı tamamlıyoruz. Deniz ve yüzme keyfi sonrası  burada bulunan Organik Tarım Çiftliği’ne gidip isteğe bağlı olarak alış veriş yapabiliriz. Dönüş yolunda bir süre yürüyerek, gün batımını Radar Tepesi’nde izleyip fotoğraf çekiyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası aracımıza binerek otelimize geliyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Dalyan’da geçiriyoruz.

 

4.GÜN(15 MAYIS 2021 CUMARTESİ): GÜNLÜKLÜ-İNLİCE

 

HATIRLATMA: Denize girmek istiyorsanız lütfen gerekli malzemeleri yanınıza alınız.

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yürüyüş ve malzeme hazırlıklarımızı tamalayarak hareket edip Günlüklü’ye gidip kısa süreli hazırlık sonrası  yürüyüşümüze başlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz hiç yürümeden doğrudan İnlice Koyu’na gidip, oradan bulunan tesis olanaklarından yararlanarak grup gelinceye kadar denizin keyfini çıkarabilir. Genel olarak inişli, bazen tırmanışlı, deniz manzaralı 10 Km lik bir etap ile koydan koya geçip, İnlice Koyunda doğa yürüyüşü etkinliğimizi tamamlıyoruz. Yüzme ve deniz keyfi sonrası aracımıza binerek hareket edip Dalyan’a geliyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Dalyan’da geçiriyoruz

 

5.GÜN(16 MAYIS 2021 PAZAR): DALYAN-TOPARLAR-MUĞLA-AFYON-ANKARA

 

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası dönüş hazırlıklarımızı tamamlayarak hareket edip Toparlar Şelalesi’nde gidiyoruz. Toparlar’da isteğe bağlı olarak vereceğimiz yüzme molası ve fotoğraf çekimleri sonrası Ankara’ya hareket edip aynı yol üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası saat:  22.30’da ulaşmayı planlıyoruz. Bir başka Kafta Tur-Özgür Rota etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

GEZİ ÜCRETİ: 1345.00 TL peşin veya veya 1.495.00 TL  5 taksitle olup bu fiyat çift kişilik odada kişi başı fiyatıdır.

TEK KİŞİ KONAKLAMALI GEZİ ÜCRTETİ: Tek kişi konaklamalı fiyatı 1.690.00 TL dir.

 

HAREKET NOKTAMIZ

 

11 Mayıs 2021 Salı, Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi, Saat: 21.30

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 

-- Özel araçla ulaşım,

-- Araçta kek ve meyve suyu ikramı,

-- Kahvaltı(5),

-- Akşam yemeği(4),

-- Özel Statülü Otelde konaklama(4),

-- Dalyan’da tekne turu(1),

-- TÜRSAB Seyahat Sigortası,

-- Tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri gezi ücretine dahil edilmiştir.

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

-- Tüm Öğle Yemekleri,

-- Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri,

   -- Denize girmek için plaj kullanımı vs,

  -- Kano ücreti,

 --  Kişisel harcamalar.

 

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, denize girmek için gerekli malzemeler, mayo, plaj havlusu, bone, terlik, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar ve malzemeler, en az 1,5 litre su,

 

ETKİNLİK NOTLARI:

 

  • Doğa yürüyüşü etkinliği grup halinde yapılan bir doğa sporudur. Grubun bütünlüğünü ve güvenliğini riske atacak davranışlardan kaçınılmalıdır.
  • Hava koşullarının durumuna göre yürüyüş parkurumuz değişkenlik gösterebilir.
  • Katılımcılarımızın varsa, sürekli kullandıkları ilaçları ve kronik rahatsızlıklarını ekip liderine bildirmesi zorunludur.

 

HATIRLATMA: Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsiz giriş yapabilmeleri için 60.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı öğrenciler  ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.

REZERVASYON DETAYLARI

Dalyan, Deniz, Kano ve Eco Trail Doğa Yürüyüşü

4 Gece, 5 Gün. Yarım Pansiyon Her Şey Dahil., Otobüs İle Ulaşım

Tur Tarihi :

12.05.2021

Konaklama :

Otel

Ulaşım :

Otobüs İle Ulaşım

Otel
1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

1690 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar