loading

Büyük Ağrı Dağı Zirve Çıkışı

Haziran Temmuz Ağustos Eylül | Kesin Kalkış

Büyük Ağrı Dağı Zirve Çıkışı

Son 10 Kişi
1.450,00
1.250,00 / Kişi Başı
Haziran Temmuz Ağustos Eylül
5. Gece, 6 Gün. Tam Pansiyon
Ankara Çıkışlı
Uçak İle Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

Büyük Ağrı Dağı Zirve Çıkışı. 5137 Metre

 

10-15 Haziran 2021. 5. Gece, 6 Gün. Tam Pansiyon

 

26-31 Temmuz 2021. 5. Gece, 6 Gün. Tam Pansiyon

 

22-27 Ağustos 2021. 5. Gece, 6 Gün. Tam Pansiyon

 

12-17 Eylül 2021. 5. Gece, 6 Gün. Tam Pansiyon

 

 

“ Doğayı ve dağları seviyormusunuz? Peki ya yükseklerde, daha da yükseklerde  yürümeyi seviyormusunuz? Ülkemizin ve Avrupa’nın en yüksek zirvesi olan muhteşem bir strato volkanik dağ olan Ağrı Dağı zirvesine çıkmaya ne dersiniz? Batılılar’ın Ararat olarak adlandırdıkları Ağrı Dağı, dağcıların, tırmanışçıların ve biz yürüyüşler için bir tutkudur adeta. Hele Batılar için Nuh’un Gemisini görmek bir başka tutkuyu da beraberinde getirmektedir. Doğubeyazıt’tan Ağrı Dağı zirvesine başlayacak tırmanış yolculuğumuzda gidişte ve dönüşte Doğubeyazıt’ta konaklama yaparak zirve çıkışı yanı sıra, kültürel değerlerimizi de görüp gezme olanağımız olacak. İshak Paşa Sarayı, Ahmedi Hani Türbesi, Nuh’un Gemisi olduğu düşünülen doğal Gemi oluşumu görüp gezeceğimiz kültürel değerlerimiz arasında yer alacaktır. Şüphesiz ki Ağrı Dağı’na çıkabilmek belli bir deneyimi gerektirecektir. Bu anlamda Ağrı’yı hedef alarak fiziksel ve psikolojik anlamda hazırlanmak düzenli olarak doğa yürüyüşlerine katılıp kondisyonu artırmak bu etkinlik için  yeterli olacaktır.

Sizleri her dağcı ve yürüyüşünün büyülü bir düşü olan Ağrı Dağı çıkış etkinliğimize katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.

 

HATIRLATMA: Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

 

PROGRAMIMIZ


12 Eylül 2021 Pazar günü saat: 10.30’da Ankara Esenboğa Havaalanı İçhatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz.

 

PROGRAMIMIZ


1.GÜN TÜM ŞEHİRLER-ANKARA-IĞDIR-DOĞUBEYAZIT

 

Saat: 10.30’da Ankara Esenboğa Havaalanı İçhatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Bilet, check-in ve bagaj teslimi sonrası saat: 12.00’de Anadolujet’in TK 7098 sefer sayılı uçuşu ile Iğdır için havalanıyoruz. 1 saat 35 dakika süreli uçuş sonrası saat: 13.35’te Iğdır Şehit Bülent AYDIN Havaalanı’na iniyoruz. Bagajlarımızı aldıktan sonra önceden ve farklı şekillerde gelen arkadaşlarımızla buluşarak bizi bekleyen transfer aracımıza binip toplamda 50 Km ve 1 saat süreli yolculuk sonrası Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubeyazıt’a/otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz.  Yemek sonrası dağ ve tırmanış için gerekli olabilecek eksik malzemelerimiz için serbest alış veriş yapıyoruz. Otelimize gelip rehberimiz tarafından Ağrı Dağı çıkışı hakkında ön bilgiler alıyoruz. Birifing ve bilgilendirme sonrası akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Aldığımız bilgilendirme doğrultusunda dağ için gerekli olmayan, dönüşte kullanacağımız malzemeleri ayırıp dağ için gerekli olanları yerleştiriyoruz. Yol yorgunu bedenimizi dinlendirmek ve uyumak için erkenden yatıyoruz. Geceyi Doğubeyazıt’ta geçiriyoruz.

 

2.GÜN DOĞUBEYAZIT-ÇEVİRME KÖYÜ-3200 M KAMPI

Erken kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp otelimizden ayrılarak transfer aracımız olan kamyona binerek hareket ediyoruz. Ağrı Dağı manzarası eşliğinde yolumuza devam edip tozlu ve tangur tungur yollardan geçerek 2800 m yüksekliğindeki Çevirme Köyü’nün üst taraflarında aracımızdan iniyoruz. Köy üstünde bizi bekleyen katırlara yüklenmesi için eşyalarımızı bıraktıktan sonra 3200 Metre Kampı’na kadar hafif bir eğimde tırmanarak çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saat süreli bu yürüyüşümüzde bol su bulundurmanızı öneriyoruz. Çadır evlerden oluşan birkaç yayladan geçip şirin çocukların meraklı bakışları arasında 3200 m Kampalanı’na varıp zaman kaybetmeden çadırlarımızın kurulmasına yardımcı oluyoruz. Çadır Restoran’ımızda Kamp sorumlumuz ve aşçımız tarafından bizim için hazırlanan atıştırmalıkları çay eşliğinde afiyetle yedikten sonra bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeğine kadar serbest zaman geçirdikten sonra çorba ile başlayan besleyici akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Çay servisi ile devam eden dağ sohbetleri sonrası çadırlarımıza geçip ertesi gün için sart çantalarımızı hazırlayıp erkenden yatıyoruz. Geceyi 3200 m Kampı’nda geçiriyoruz.

 

3.GÜN 3200 M-4200 M KAMPI

 

Güne biraz daha dinlenmiş olarak başlıyoruz. Erken kalkıp dağ ortamında yapacağımız 8-10 çeşit ürün ile güzel bir kahvaltı sonrası hazırlıklarımızı tamamlayarak 4200 m  Kampı için tırmanmaya başlıyoruz. 4200 m’ye fazla belirgin olmayan bir patikadan  çoğunlukla taş ve kaya olan zeminden tırmanarak yükselmeye devam ediyoruz.

Yaklaşık 3 saat süreli tırmanma sonrası 4200 Metre Kampı’na çıkıyoruz. Burası çadır kurmak için oldukça kısıtlı bir alana sahip. Genelde taşların temizlenmesi veya düzeltilmesi sonucu açılmış alanlara kamp kurulabiliyor. Fazla kalabalık değilse uygun yerler bulup kampımızın kurulmasına yardımcı oluyoruz.  Kumanya olarak yenilecek öğle yemeği sonrası bir süre dinleniyoruz. Burada bünyeye ve insan fizyolojisine bağlı olarak baş ağrısı olabilir. Dinlendikten sonra etrafta neler var neler yok kısa keşifler yapabilir ve burada bulunduğumuz anları ölümsüzleştirebiliriz. Bu yükseklik manzara ve fotoğraf açısından oldukça iyi bir konumda. Havanın açık olması durumunda  Doğubeyazıt’ı, Küçük Ağrı’yı ve İran’ı görebilmek mümkün. Yapılan etkinlikler sonrası aşçımızın bizler için hazırladığı akşam yemeğini afiyetle yiyoruz. Ertesi gün zirve için sırt çantası hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra çaylarımızı afiyetle içip zirve için verilen son bilgileri alıp erkenden yatıyoruz. Geceyi 4200 metre Kampı’nda geçiriyoruz.

 

4.GÜN 4200 M KAMPI-AĞRI DAĞI ZİRVESİ/5137Metre

 

 

HATIRLATMA: Zirve çıkışı yapmak istemeyenler günü serbest zaman olarak geçirebilirler. Bu durumda erken kalkmalarına gerek yoktur.

 

ZİRVE ETKİNLİĞİ:

Gece saat: 02.00’de kalkıyoruz. Rehberimizin iyi hava için uygunluk vermesi  ve kahvaltının hazırlanmasıyla güzel bir kahvaltı yaparak Zirve tırmanışına başlıyoruz. Zirve yolunun oldukça dik ve hissedilen oksijen azlığı nedeniyle yavaş bir tempoda tırmanarak yükselmeye devam ediyoruz. Havanın açık olması halinde Ağrı Dağı’nın görüntüsü Iğdır Ovası’na düşüp ayaklarınız altında hissedip gölgesini gördüğünüz dağa çıkarken ayrı bir heyecan duyabilirsiniz. 4900 Metre civarında kalıcı buzul örtüsüne girip rehberimizin vereceği direktiflere uyarak kramponlarımızı takıp tek sıra halinde buz külahından geçerek yükselmeye devam ediyoruz. Son etabı çıkarken doruk noktasına ulaşan heyecanla, ülkemizin ve Avrupa’nın en yüksek dağı olan 5137 Metre yüksekliğindeki Büyük Ağrı Dağı’nın zirvesine ulaşıyoruz. Havanın açık olması durumunda Ermenistan, Nahçivan, İran ve Van Gölü’nü  görebilmek mümkün olabilecektir. Havanın rüzgarlı olma ihtimaline karşı,  kısa süreli fotoğraf çekimleri sonrası aynı noktadan tek sıra halinde inişe geçip kalıcı buzul örtüsünden çıkıp oldukça kısa süren iniş sonrası 4200 m Kampı’na geliyoruz. Sıcak çorba ve çay ikramı sonrası 1 saat süreli çadırlarımızda dinlenip hep birlikte kampımızı toplayarak inişe geçiyoruz. Dikkatli şekilde yürüyerek 3200 m Kampı’na iniyoruz. Kampımızın kurulmasına yardım ederek bizim için hazırlanan akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Çay servisi ile keyifle yapılan dağ ve zirve sohbetleri sonrası erkenden yatıyoruz. Geceyi 3200 Metre Kampı’na geçiriyoruz.

 

5.GÜN 3200 M KAMPI-ÇEVİRME KÖYÜ-DOĞUBEYAZIT

 

Havanın aydınlanmasıyla kalkıp güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Artık bugün Ağrı’ya veda edeceğiz. Zirve yapmış olmanın keyfi ve dağdan ayrılmanın hüznü ile kampımızı toplayıp katırlara vererek inişe geçiyoruz. Yaklaşık 4 saat süreli iniş sonrası Çevirme Köyü’ne varıyoruz. Bizi bekleyen transfer aracımıza binip yine tozlu ve tangur tungur yollardan geçerek Doğubeyazıt’a/otelimize gidip odalarımıza yerleşiyoruz.  Bir süre dinlendikten sonra  isteğe bağlı olarak öğle yemeği için dışarı çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra ağırlıklı olarak elektronik ürünlerin satıldığı çarşıya gidip isteğe bağlı olarak alış veriş yapıyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası otelimize gidip dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi hep birlikte afiyetle yiyerek çay servisi eşliğinde dağ sohbetlerine devam ediyoruz. Geceyi Doğubeyazıt’ta geçiriyoruz.

 

6.GÜN  DOĞUBEYAZIT-İSHAKPAŞA-AĞRI-ANKARA

 

Sabah geç kalkıp dağın ve gezinin tüm yorgunluğunu üstümüzden atmış olmanın rahatlığı ile güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoıruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı düzenleyip dönüş için hazırlıklarımızı tamamladıktan sonra isteğe bağlı olarak yapacağımız kültür turu kapsamında İshak Paşa Sarayı için aracımıza binip hareket ediyoruz. Doğubeyazıt’ın 5 Km doğusunda, dağın yamacındaki tepe üzerine kurulan İshak Paşa Sarayı, Osmanlı’nın  Lale Devri’ndeki son büyük anıt yapısı konumundadır. Yapımı tam 100 yıl süren 18. yy. Osmanlı mimarisinin en belirgin ve seçkin örneklerinden olduğu kadar, sanat tarihi yönünden de değeri oldukça büyük olan bu muhteşem sarayı görüp gezdikten sonra hemen yakınındaki Kürt yazının ve İslami düşünüşünün en önemli ismi olarak kabul edilen, bir aşk romanı olan ve ilk Kürt romanı olma özelliğini de taşıyan  " Mem ile Zin/Mem-u Zin "in yazarı olan Ahmed-i Hani'nin Türbesini ziyaret ettikten sonra hareket edip Büyük  ve Küçük Ağrı Dağı manzaraları eşliğinde yolumuza devam edip Telçeker-Üzengili Köyleri arasında doğal bir gemi kalıntısı görüntüsünde olan ve  Nuh’un Gemisi olduğuna inanılan Gemi’ye benzer  oluşumu çok yakından görüp fotoğraf çekiyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası İlçe merkezine gelip isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra saat: 15.00’de Ağrı için hareket ediyoruz. Toplamda 100 Km ve 1 saat 35 dakika süreli yolculuk sonrası Ağrı Ahmedi Hani Havaalanı İçhatlar Gidiş Terminali’ne gidiyoruz. Bilet, check-in ve bagaj teslimi sonrası saat: 18.00’de Anadolujet’in TK 7097 sefer sayılı uçuşu ile uçağı ile Ankara için havalanıp 1.45 dakika süreli uçuş sonrası saat: 19.45’te Esenboğa Havaalanı’na iniyoruz. Bagaj alımı sonrası bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayılıyoruz.

 

HAREKET NOKTAMIZ

 

12 Eylül 2021 Pazar, saat: 10.30, Ankara Esenboğa Havaalanı İçhatlar Gidiş Terminali.

 

GEZİ ÜCRETİ : 2.250.00 TL peşin veya 2.400.00 TL 5 taksitle.

 

TEK KİŞİ KONAKLAMALI/OTEL İÇİN GEZİ ÜCRETİ: 2.250.00 TL peşin veya 2.400.00 TL 5 taksitle.

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Gezi fiyatı 10 kişinin katılımına göre belirlenmiş olup sayının bundan az olması ve turun yapılması durumunda gezi fiyatının değiştirme hakkını acentamız saklı tutar.

 

 

NELER DAHİL

 

-- Havaalanı transferi(2)

-- Doğubeyazıt’ta otelde konaklama(1+1)

-- Yerel ulaşımlar,

-- Dağ transferleri,

-- Katırla kamp eşyaların taşınması,

-- Çadır ve Mat temini,

-- Çadır’da konaklama(3),

-- Krampon temini,

-- Kumanya öğle yemeği(4),

-- Akşam yemeği(5),

-- Kahvaltı(5),

-- Dağ Mihmandarlığı ve Rehberliği,

-- Tüm çevre gezileri ve zirve çıkışları,

-- TURSAB Seyahat Sigortası,

--  Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

-- Acenta refakati.

 

NELER HARİÇ

 

-- İlk gün ve son gün öğle yemekleri,

-- Son gün akşam yemeği,

-- Verilecek kahvaltı ve yemek menüleri dışında kalan her türlü yiyecek ve içecekler,

-- Kask temini(zorunlu),

-- Kişisel harcamalar, 

-- Rehber ve personel bahşişleri.

 

YANINIZA ALIN 

 

Uygun bir sırt çantası, dağ koşullarına uygun iyi bir yürüyüş ayakkabısı, kalın çorap, mevsime ve etkinliğe uygun rahat  giysiler, koruyucu giysi ve kapşonlu mont, kamp eşyaları, tepe lambası veya el feneri, baton(isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, bere, eldiven, şapka, bandana vs, kişisel malzeme ve ilaçlar, koruyucu ve ısı üretici bantlar, fotoğraf  makinası ve aksesuarları,  en az 1.50 litre su.

 

ETKİNLİK NOTLARI;

 

  • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
  • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
  • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
  • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
  • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.
  • Çadır, mat, uyku tulumu kişilere ait olup olmayan arkadaşlarımıza yardımcı olunacaktır.
  • Bu etkinlikte kask kullanılması zorunlu olup acentamızdan kiralamak mümkün olacaktır.
  • Kamp malzemesi ve kişisel eşyalar katırlarla taşınacak olup gerekmeyen eşya alınmamasına özen

      gösterilecektir. 

 

 

 

KONAKLAMA YERLERİ:

 

1-Doğubeyazıt Oteli                                       : 1.Gece

2-3200 metre Kampı                                     : 2., 4. Geceler. Çadırda konaklama

3-4200 metre Kampı                                     : 3.Gece. Çadırda konaklama.

4-Doğubeyazıt Oteli                                       : 5.Gece

 

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA:

Doğada ve yükseklerde yapılacak yürüyüş ve tırmanış etkinlikleri riskli etkinlikler olup katılımcıların bu durumu bildikleri varsayılarak etkinliklere katıldıkları kabul edilir. Bu etkinlik boyunca toplamda 75 Km yükseklerde yürüyüş yapılacağı düşünülmelidir. Bu nedenle bu etkinliği yapabilecek ve etapları yürüyebilecek kondisyona sahip, deneyimli ve donanımlı kişilerin bu etkinliğe katılması önerilmektedir. Bunun yanı sıra; akut sağlık sorunları olan, kalp-damar sistemleri ile  solunum sistemlerinde sorunları olan kişilerin bu tür etkinliklere katılmamalarını öneriyoruz. Bu etkinliğe katılan bütün katılımcıların bu uyarıyı görmüş, okumuş ve olası etkinlik sırasında yaşanacak kaza ve yaralanmaları kabul etmiş oldukları varsayılacaktır. 

REZERVASYON DETAYLARI

Büyük Ağrı Dağı Zirve Çıkışı

5. Gece, 6 Gün. Tam Pansiyon, Uçak İle Ulaşım

Tur Tarihi :

10.06.2021

Konaklama :

Otel

Ulaşım :

Uçak İle Ulaşım

Otel
1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

2250 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar