loading

Antalya, Kızlarsivrisi

28-30 Mayıs 2021 | Kesin Kalkış

Antalya, Kızlarsivrisi

Son 10 Kişi
1.120,00
995,00 / Kişi Başı
28-30 Mayıs 2021
2 Gece, 3 Gün. Tam Pansiyon.
Ankara Çıkışlı
Otobüs İle Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

Antalya, Kızlarsivrisi/3086 Metre Zirve Çıkışı Etkinliği Gezisi.

 

28-30 Mayıs 2021. 2 Gece, 3 Gün. Tam Pansiyon.

 

Doğayı ve yürümeyi seviyor olmalısınız. Peki ya yükseklerde yürümeyi seviyormusunuz? Ülkemizde Alp-Himalaya sisteminin güney kıvrımları olan Toros Dağları’nın  Antalya bölümü olan ve Bey Dağları olarak tanımlanan dağ silsilesinin en yüksek zirvesi olan 3070 Metre yüksekliğindeki Kızlarsivrisi’ne çıkış etkinliğini sizlerin katılımı ile gerçekleştirmek istiyoruz.

Ankara’dan gece çıkışlı olarak başlayacak etkinliğimizde sabah saatlerinde Antalya’nın Elmalı İlçesine ulaşıp bu ilçeye bağlı Büyüksöğle Köyü’ne ulaşacağız. Köy ortamında yapacağımız güzel bir kahvaltı sonrası etkinliğimiz başlayacaktır.

Dağ, doğa seviyorsanız, yüksekler ilginizi çekiyorsa, Akdeniz Bölgesi’nin sıcak olmayan döneminde yapacağımız Kızlar Sivrisi çıkış etkinliğine katılımlarınızı bekliyoruz. Davetlisiniz.

 

HATIRLATMA: Bu etkinliğe ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

 

PROGRAMIMIZ


27 Mayıs 2021 Perşembe, saat: 22.00’de Kumrular/İzmir Caddesinde buluşup hareket ediyoruz.

 

1.GÜN(28 MAYIS 2021 CUMA):  ANKARA-BURDUR-KORKUTELİ-ELMALI-BÜYÜKSÖĞLE

 

Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Sandıklı-Burdur-Korkuteli üzerinden yolumuza devam edip, toplamda 581 Km yol ve 9 saat süreli yolculuk sonrası sabahın erken saatlerinde Antalya’nın Elmalı İlçesine gidiyoruz. Dağ ve kamp için eksik kalan gerekli malzemeleri ve kişisel ihtiyaçlarımızı aldıktan sonra hareket edip Kocapınar Köyü üzerinden yolumuza devam edip toplamda 13 Km yol aldıktan sonra Büyüksöğle Köyü’ne gidiyoruz. İbarhim Amcanın evine ya da kahvehanesine misafir olarak köy koşullarında güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası son hazırlıklarımızı tamamlayarak ve eşyalarımızı traktöre yükleyrek romörk üzerinden toplamda 11 Km uzaklıkta olan ve bir Dağevi bulunan İkizcekuyular Kampyeri’ne gidiyoruz. Etrafa şöyle bir göz gezdirip ortama alıştıktan sonra hep birlikte kampımızı kuruyoruz. Bir süre çadırlarımızda dinlendikten sonra kumanyalarımızı alarak belirlediğimiz bir rotada kendimizi fazla yormadan uyum tırmanışı yapıyoruz. Uygun bir yerde kumanyaralımızla öğle yemeğini afiyetle yedikten sonra farklı bir rotadan yürüyüşümüze devam edip kampımıza geliyoruz. Bir süre dinlendikten sonra akşam yemeği hazırlıklarına başlayarak dağ koşullarında çorba ve besleyici bir menü ile akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası rota ve çıkış hakkında bilgilendirme, zirve için sırt çantası hazırlığı sonrası erkenden yatıyoruz. Geceyi İkizcekuyular Kampyeri’nde geçiriyoruz.

 

2.GÜN(29 MAYIS 2021 CUMARTESİ):  KAMPYERİ-KIZLARSİVRİSİ-3070 Metre-KAMPYERİ

 

Sabah saat: 03.15’ta kalkıp kısa süren kahvaltı sonrası saat: 04.00’de zirve çıkışı için hareket ediyoruz. Yavaş adımlarla dağın kuzeyinden yükselmeye başlayarak çarşak hattının solunda kalan sert zemninden geçtikten sonra kaya bloklarından oluşnan ve yükselen bir koridor gibi önümüzde duran belirgin baca hattına girip yükselmeye devam ediyoruz. Baca etabı bitmek üzereyken sola hamle yaparak bir üst noktaya çıkıyoruz. Artık zirveye çok yakınız. Şöyle geldiğimiz eteba ve etrafa bakarak kısa süreeli dinlenip fotoğraf çektikten sonra kalan bölümü yavaş adımlarla tırnanarak yükselip 3070 Metre yüksekliğindeki Kızlarsvirisi Zirvesine ulaşıyoruz. TEBRİKLER.

Etrafı seyredip fotoğraf çekerek zirve defterine duygu düşüncelerimizi yazdıktan sonra güneyde bulunan güneşin bize gönderdiği sıcaklığı hissederek bir süre dinleniyoruz. Önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra artık inişe geçebiliriz.  Zirveye çıkmış olsak bile etkinliğin bitmediğini unutmadan yavaş adımlarla aynı parkur üzerinden inişimize başlıyoruz. “ sabahtan biz buradan mı geçtik “ söylenmeleriyle inişimize devam edip bacaya giriyoruz. Dikkatli bir şekilde taş düşürmeden baca inişimizi bitirip çarşak hattının sağındaki sırt hattından inmeye devam ederek saat: 15.30’da Kamp Alanıımıza geliyoruz.

Kutlamalar sonrası hızlı bir çay servisi sonrası bir süre dinleniyoruz. Dinlenme ve akşam yemeği hazırlığı sonrası dağ ortamında güzel bir akşam yemeği yedikten sonra kamp ateşimizi yakıyoruz. Özel içeceklerimiz eşliğinde Beydağları Korosu kendiliğinden oluşacaktır. Işık kirliliğinin omadığı bir ortamda, Bey Dağları’nda olmanın keyfini çıkarıyoruz. Geceyi İkizcekuyular Kampyeri’nde geçiriyoruz.

 

2.GÜN(30 MAYIS 2021 PAZAR):  KAMPEYERİ-BÜYÜKSÖĞLE-ELMALI-AFYON-ANKARA

 

Sabah: erken olmadan kalkıyoruz. Kahvaltı hazırlığı sonrası güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kampımızı söküp toplayarak hazır hale getiriyoruz. Traktörün gelmesiyle eşyalarımızı yükleyip Beydağları’na ve Kızlarsivrisi’ne veda edip hareket ederek 11 Km yolaldıktan sonra Büyüksöğle Köyü’ne geliyoruz. Önceden haber vermek ve rezervasyon yapmak koşulu ile isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Köylülerle sohbet edip çay keyfi yapıyoruz. Yapılan etkinlikler ve fotoğraf çekimleri sonrası İbrahim Amca’ya ve köy hakına veda ederek saat: 14.30’da ayrılıyoruz. 13 Km yol aldıktan sonra Elmalı’ya gelip vereceğmiz mola sonrası Ankara için hareket ediyoruz. Aynı yol üzerinden yolumuza devam edip belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrası saat: 22.30’da Ankara’ya geliyoruz.

 

HAREKET NOKTAMIZ

 

27 Mayıs 2021 Perşembe, Kumrular/İzmir Caddesi Köşesi, Saat: 22.00

 

ÜCRET:  995.00 TL peşin veya 1.095.00 TL 5 taksitle.

 

NELER DAHİL

 

-- Katılımcı sayısına ve sosyal mesafe kuralına uyun olarak tek kişi oturmalı özel tur aracı,

-- Araç içinde kek sıcak-soğuk içecek ikramları,

-- 3 Kahvaltı,

-- 2 Kumanya Öğle Yemeği,

-- 2 Akşam Yemeği,

-- 2 Gece İkicekuyular Kampyeri’nde çadırda konaklama,

-- Tüm çevre gezileri ve yürüyüş etapları,

-- TURSAB Seyahat Sigortası,

-- Millipark Giriş Ücretleri,

-- Kişisel ve ana kamp malzemesinin araç ve traktör ile taşınması,

-- Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

-- Rehberlik Hizmetleri. 

 

NELER HARİÇ

 

- Verilecek kahvaltı ve yemek menüleri dışında kalan her türlü yiyecek ve içecekler,

- Son gün öğle ve akşam yemeği,

- Kişisel harcamalar. 

 

YANINIZA ALIN 

Uygun bir sırt çantası, iyi bir yürüyüş ayakkabısı, kalın çorap, mevsime ve etkinliğe uygun rahat  giysiler, koruyucu giysi, iyi bir uyku tulumu, bere, eldiven, baton(isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, şapka, bandana vs, kişisel malzeme ve ilaçlar, fotoğraf  makinası ve aksesuarları, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

 

 

ETKİNLİK NOTLARI

 

  • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir,
  • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız,
  • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz,
  • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
  • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

 

KONAKLAMA

 

-- İkicekuyular Kampyeri’nde 2 şerli olarak çadırlarda konaklama yapılacaktır. Yemek ve kahvaltı malzemeleri

    tarafımızdan temin edilecek olup hazırlanması ve servis edilmesi tüm grup üyeleri ile birlikte yapılacaktır.

-- Çadır ve matı omayan arkadaşlarımıza malzeme desteği sağlanacaktır. Kendi malzemesi olanlar getirebilirler.

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Doğada ve yükseklerde yapılacak yürüyüş ve tırmanış etkinlikleri riskli etkinlikler olup katılımcıların bu durumu bildikleri varsayılarak etkinliklere katıldıkları kabul edilir. Akut sağlık sorunları olan, kalp-damar sistemleri ile  solunum sistemlerinde sorunları olan katılımcıların bu tür etkinliklere katılmamaları önerilmektedir. Bu etkinliğe katılan bütün katılımcıların bu uyarıyı görmüş, okumuş ve olası etkinlik sırasında yaşanacak kaza ve yaralanmaları kabul etmiş oldukları varsayılacaktır. 

REZERVASYON DETAYLARI

Antalya, Kızlarsivrisi

2 Gece, 3 Gün. Tam Pansiyon., Otobüs İle Ulaşım

Tur Tarihi :

28.05.2021

Konaklama :

Otel

Ulaşım :

Otobüs İle Ulaşım

Otel
1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

995 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar