loading

Aladağlar Yürüyüş Etkinliği.

03-06 Haziran 2021

Aladağlar Yürüyüş Etkinliği.

Son 10 Kişi
1.250,00
995,00 / Kişi Başı
03-06 Haziran 2021
3 Gece, 4 Gün. Tam Pansiyon.
Ankara Çıkışlı
Otobüs İle Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

Niğde Aladağlar; Aladağlar’da Yürüyüş Etkinliği.

 

03-06 Haziran 2021. 3 Gece, 4 Gün. Tam Pansiyon.

 

 Doğayı ve yürümeyi seviyor olmalısınız. Peki ya yükseklerde yürümeyi seviyormusunuz? Ülkemizde Alp-Himalaya sisteminin güney kıvrımları olan Toros Dağları’nın  arka uzantısı olan Niğde Aladağlar 1000 Km 2 alanı ile 3000 Metrenin üzerinde zirvelere sahip, bünyesinde vadi ve boğazlar bulunan biz dağcı ve yürüyüşçüler için bir okul inteliğinde olan bir bölgedir. Bizde bu zenginlik içinde zirve olmaksınız ama zirveler yakın yerlerde sizlere keyifli doğa yürüyüşleri yapmak istiyoruz.

Çukurbağ Köyünde yöresel güzel bir kahvaltı sonrası başlayacak etkinliğimizde Aladağlar Silsilesinin önermli vadi, boğaz, geçit, yayla, küçük yükseltiler ve orman dokusu için yürüyüşler yaparak Sarımehmetler’in Yurdu Kampyeri’nde çadır kurarark konaklama yapacağız. Haziran ayında Aladağlar’a bahar geç gelmektedir. Bu dönemde yer yer kar alanları olacak ama bu etkinlik çin tehlike değil kolaylık ve beyaz örtü nedeniyle kolaylık sağlayacaktır.

Zirve olmaksızın ama Aladağlar’ın önemli yükselti ve zirvelerinin dibinde yapacağımız bu etkinliğimizden son derece keyif alacağımızı şimdiden söyleyebiliriz.

Dağ, doğa seviyorsanız, yükseklerde yürüyüş ve tırmanış ilginizi çekiyorsa, kamp kurmak sizin için ayrı bir keyif ise, sizleri bu etkinliğe bekliyoruz. Davetlisiniz.

 

HATIRLATMA: Bu etkinliğe ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

 

PROGRAMIMIZ


02 Haziran  2021 Çarşamba, saat: 22.30’da Kumrular/İzmir Caddesinde buluşup hareket ediyoruz.

 

1.GÜN ANKARA-NİĞDE-ÇUKURBAĞ KÖYÜ-SOKULLUPINAR

 

Gölbaşı-Şereflikoçhisar-Aksaray-Altunhisar-Bor üzerinden yolumuza devam edip sabahın erken saatlerinde Niğde’ye giderek isteğe bağlı işkembe çorbası içiyoruz. Ekmeğimizi aldıktan sonra yolumuza devam edip 60 Km daha yol aldıktan sonra Aladağlar silsilesinin önemli zirveleri olan Küçük-Büyükdemirkazık zirvelerine      “ merhaba “ deyip fotoğraf çekiyoruz. Çukurbağ Köyü’nde her zamanki evimizde köye özgü yöresel ürünlerle güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Dağ için eksik malzemelerimizi tamamladıktan sonra hareket edip traktör romörkuna binerek Aladağlar’ın muhteşem zirvelerinin dibine sokularak Sokulupınar Üstkampı’na çıkıyoruz. Kamp sorumlumuz tarafından karışlanıp kıl çadır olan restoranımızda çay-kahve keyfi yapıyoruz. Rehberimiz tarafından şöyle etrafta neler var bilgisi aldıktan sonra hazırlığımızı tamamlayıp yürüyüşümüze Demirkazık Dağı’nın dibi olan Narpuz Boğazına girerek uyum tırmanışına başlayarak yavaş adımlarla acele etmeden Demirkazık’ın Güney doğu klasik çıkış rotası olan parkur üzerinde Kızılaçarşak girişine kadar yükselip kumanya menüsü ile önceden hazırlanan öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra aynı parkur üzerinden geriye dönüp Sokullupınar Kampyeri’nde traktöre binerek Çukurbağ Köyü’ne geliyoruz. Bugün akşam yemeğimizi köyde Kamp sorumlumuzun eşinin hazırladığı bir menü ile afiyetle yiyoruz. Yemek ve çay keyfi sonrası hareket edip 10 Km yol alıp Aladağlar’ın en güneydeki vadisi olan Emli Vadisi’nin girişindeki Sarımehmetlerin Yurdu Kampyeri’ne gidip kampımızı kuruyoruz. Dağ sohbetleri eşliğinde çay-kahve keyifi sonrası erkenden yatıyoruz. Geceyi Sarımehmetlerin Yurdu Kampyeri’nde geçiriyoruz.

 

2.GÜN KARAYALAK-EZNEVİT-KOCADÖLEK-EMLİ-KAMPYERİ

 

Sabah: 06.30’da kalkıyoruz. Dağ ortamında hazırlanan güzel ve keyifli bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası aracımıza binerek Demirkazık Köyü’nden traktöre binerek Sokullupınar Üst kampı’na gidiyoruz. Çayk keyfi sonrası hazırlıklarımızı tamamlayarak saat: 09.30’da Karayalak Vadi’sine girip yürümeye

başıyoruz. Kapı yakınlarına kadar vadi tabanından yürüdükten sonra sağa yönelip Gelincikkayalar Mevkii olarak tanımlanan sırt noktasına çıkıyoruz. Buradaki manzara müthiş. Demirkazık, Alaca, Kaldı zirveleri artık bize çoook yakın. Aşağılarda Elma Bahçeşeri ve Çamardı Köyleri yeşillikler arasında yer alıyor. Yönümüzü Eznevit Yaylası’na çeviriyoruz. Başı göğe değen 3734 metre yüksekliğine Kaldı buradan daha muhteşem görünecektir. Aşağılarda Sıyırma Boğazı, Lahitkaya, Avcıveli Vadisi ve Parmakkaya görüntüleri sizleri büyüleyecektir. Vadi tabanına inip Kocadölek’te öğle yemeği molası veriyoruz. Aladağlar’ın en güzel ve en güneyinde yer alan vadi içinde önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra bir süre dinleniyoruz. Dinlenme sonrası güney dönünde Parmakkaya’ya doğru bir süre tırmandıktan sonra geriye dönüp önümüzdeki taşlık etabı geçerek 1950-2000 metre sınırında bulunan Aladağlar’da sınırlı ormanlardan biri olan Emli Ormanlarına giriyoruz. Yaklaşık 1 saat süreli orman içi yollarda yürüyüşümüze devam edip Aladağlar’ın en güzel Kampımıza gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme ve çay keyfi sonrası akşam yemeğinin hazırlanmasıyla dağ ortamında güzel bir akşam yemeği yiyoruz. Çya-kahve keyfi sonrası yapılacak dağ sohbetleri ve sessizliğin ardından artık uyku zamanı. Geceyi Sarımehmetler’in Yurdu’nda geçiriyoruz.

 

3.GÜN KAMPYERİ-OLUKSEKİ-MANGIRCI-KAMPYERİ

 

Güneşin ilk ışıkları ve gürültücü kampçıların çıkardığı sesleree söylenerek uyanıyoruz. Kahvaltı hazırlığı sonrası keyifle bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kumanya ve yürüyüş hazırlıklarımızı tamamlayarak saat: 08.30’da yürüyüşümüze başlıyoruz. Yönümüzü Olukseki Yaylası’na çevirip dik etapları çıkıp bölgenin en yaşlı orman bitkilerini görüp fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra yönümüzü doğuya çevririp Aladağlar’ın muhteşem yükseltileri arasında yürümeye devam edip Alaca/Lorut Yaylası’na gidiyoruz. Aladağlar’ın en güneyinde yer alan sırt hattında bulunan Alaca Yaylası Çukurbağ ve Elekgözü Köyleri’nin ortak yaylaları olmasına rağmen şu anda ne yazık ki sadece çobanların ve bizim gibi dağ/doğa meraklısı gezginlerin uğrak yeri konumunda. Burada bulunan çeşmenin/akmıyor olabilir, yanında önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetlye yedikten sonra Ortaburun Dağı’na doğru doyumsuz manzaralar eşliğinde yürümeye devam ediyoruz. Bir kaya blokunun altındaki belirgin patikadan geçerek Ormazn Zonu’na girip güney, güney doğu yönünde devam eden patikadan yürüdükten sonra Alaca çıkışına giden patika ayrımından sola dönüp sık orman dokusunda yürümeye devam ediyoruz. Aladağlar’ın adını aldığı akşm üstü kızıllığı doyasıya yaşayıp ve fotoğraf çekerek saat: 16.30 civarında Kampı’mıza gidiyoruz. Çay keyfi sonrası bir süre dinlenmeyi hak ettik değilmi? Akşam yemeği hazırlıklarının tamamlanmasıyla dağ ortamında güzel bir akşam yemeği yiyoruz. Çya-kahve keyfi sonrası Kamp Ateşi etrafında yapılacak dağ sohbetleri, kendiliğinden oluşacak Aladağlar Korusu, özel içeceklerin keyifle yudumlanması   ve sessizliğin ardından srra uyku zamanı. Geceyi Sarımehmetler’in Yurdu’nda geçiriyoruz.

 

4.GÜN KAMPYERİ-KAZIKLIALİ KANYONU-KAMPYERİ

 

Artık bugün kampımızın ve etkinliğimizin son günü. Güneşin ilk ışıklarıyla kalkıp kahvaltımızın hazırlanmasıyla son gün kahvaltımızı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Kamp eşyalarımızı toplayıp aracımıza yükledikten sonra kısa süreli doğa yürüyüşümüze başlıyoruz. Vadi içinden Kazıklı Ali Kanyonu’na girip yürümeye devam ediyoruz. Adını, kaya bolkunda vahşi arıların oluşturduğu balı toplamak için kazık çakan Ali’den alan Kanyon, Dağcı arkadaşlarımızın oluşturduğu kaya tırmanış etaplarının olmasıylada öne çıkan bir kanyon olma özelliğine sahip. 4-5 Km ve yaklaşık 1.5 saat süreli yürüyüş sonrası bizi bekleyen aracımıza binerek Çukurbağ Köyü’ne gidiyoruz. Kahvede çay içtikten sonra isteğe bağlı olarak yöresel ürün alış verişi sonrası arkadaşımız, dostumuz ve Aladağlar’da her şeyimiz olan Mehmet ŞENOL ve ailesine veda ettikten sonra hareket edip Ecemiş Çayı’nda giderek restoranlardan birinde isteğe bağlı olarak Alabalık menüsü ile  öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası saat: 15.30’da Ankara için hareket ediyoruz. Niğde-Bor-Altunhisar üzerinden, Aksaray’da vereceğimiz mola sonrası yolumuza devam edip saat: 21.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

HAREKET NOKTAMIZ

 

02 haziran 2021 Çarşamba, Kumrular/İzmir Caddesi Köşesi, Saat: 22.30

 

ÜCRET:  995.00 TL peşin veya 1.095.00 TL 5 taksitle.

 

NELER DAHİL

 

-- Katılımcı sayısına ve sosyal mesafe kuralına uyun olarak tek kişi oturmalı özel tur aracı,

-- Araç içinde kek sıcak-soğuk içecek ikramları,

-- 4 Kahvaltı,

-- 3 Kumanya Öğle Yemeği,

-- 3 Akşam Yemeği,

-- 3 Gece Sarımahmetlerin Yurdu Kampyeri’nde çadırda konaklama,

-- Tüm çevre gezileri ve yürüyüş etapları,

-- TURSAB Seyahat Sigortası,

-- Millipark Giriş Ücretleri,

-- Kişisel ve ana kamp malzemesinin araç ile taşınması,

-- Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

-- Rehberlik Hizmetleri. 

 

NELER HARİÇ

 

- Verilecek kahvaltı ve yemek menüleri dışında kalan her türlü yiyecek ve içecekler,

- Son gün öğle ve akşam yemeği,

- Kişisel harcamalar. 

 

YANINIZA ALIN 

 

Uygun bir sırt çantası, iyi bir yürüyüş ayakkabısı, kalın çorap, mevsime ve etkinliğe uygun rahat  giysiler, koruyucu giysi, iyi bir uyku tulumu, bere, eldiven, baton(isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, şapka, bandana vs, kişisel malzeme ve ilaçlar, fotoğraf  makinası ve aksesuarları, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

 

ETKİNLİK NOTLARI

 

  • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir,
  • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız,
  • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz,
  • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
  • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

 

KONAKLAMA:

 

 

-- Sarımehmetlerin Yurdu Kampyeri’nde 2 şerli olarak çadırlarda konaklama yapılacaktır. Yemek ve kahvaltı

    malzemeleri tarafımızdan temin edilecek olup hazırlanması ve servis edilmesi tüm grup üyeleri ile birlikte

    yapılacaktır.

-- Çadır ve matı omayan arkadaşlarımıza malzeme desteği sağlanacaktır. Kendi malzemesi olanlar getirebilirler.

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA:

 

Doğada ve yükseklerde yapılacak yürüyüş ve tırmanış etkinlikleri riskli etkinlikler olup katılımcıların bu durumu bildikleri varsayılarak etkinliklere katıldıkları kabul edilir. Akut sağlık sorunları olan, kalp-damar sistemleri ile  solunum sistemlerinde sorunları olan katılımcıların bu tür etkinliklere katılmamaları önerilmektedir. Bu etkinliğe katılan bütün katılımcıların bu uyarıyı görmüş, okumuş ve olası etkinlik sırasında yaşanacak kaza ve yaralanmaları kabul etmiş oldukları varsayılacaktır. 

REZERVASYON DETAYLARI

Aladağlar Yürüyüş Etkinliği.

3 Gece, 4 Gün. Tam Pansiyon., Otobüs İle Ulaşım

Tur Tarihi :

03.06.2021

Konaklama :

Otel

Ulaşım :

Otobüs İle Ulaşım

Otel
1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

995 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar