loading

Aladağlar, Yedigöller

30 Haziran -4 Temmuz

Aladağlar, Yedigöller

Son 10 Kişi
2.150,00
1.850,00 / Kişi Başı
30 Haziran -4 Temmuz
4 Gece, 5 Gün. Tam Pansiyon
Ankara Çıkışlı
Otobüs İle Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

NİĞDE ALADAĞLAR, YEDİGÖLLER KAFKA TRAVERSİ HACER GEÇİSİ KAPUZBAŞI ŞELALELERİ GEZİSİ.

 

 4 Gece, 5 Gün. Tam Pansiyon

 

Doğayı ve yürümeyi seviyor olmalısınız. Peki ya yükseklerde yürümeyi, zirvelere tırmanmayı  seviyormusunuz? Ülkemizde Alp-Himalaya sisteminin güney kıvrımları olan Toros Dağları’nın  arka uzantısı olan Niğde Aladağlar yürüyüş ve dağcılık faaliteleri için tam bir okul niteliğinde olduğunu biliyormuydunuz?

Bu etkinlik kapsamında, Sokullupınar’da yapılacak kahvaltı sopnrası Karayalak Vadisi sonrası çıkacağımız Aladağlar’ın en kolay zirvelerinden biri olan  Emler Zirvesi, Yedigöller Platasu’nda kamp, Hacettepe’li dağcılar tarafından adlanbdırılan zirveler, Okşartepe, Sunertepe ve  Odtü Dsk Tepe çıkacağımız zirveler arasında yer alacaktır. 3 gün boyunca Yedigöller’de yapacağımız kamp etkinliğinde zirvelere çıkmanın yanı sıra, çevreyi tanma ve göllerde de suya girme şansına sahip olacağız. Aladağlar GeçişTtrans etkinliğinin bir son etabı olan Hacer Boğazı’na inerek Ulupınar üzerinden Kapuzbaşı Şelalelerinin bulunduğu bölge olan Büyükçakır Köyü’ne gideerek 1 gece şelalelerin gün yüzüne çıktığı yerde köy pansiyonunda konaklama yapacağız. Ülkemizin en büyük Takım şelaleleri olan Kapuzbaşı Şelaleleri ve çevresinde yapacağımz gezinti ve fotoğraf çekimleri sonrası bölgeden ayrılarak Sultan Sazlığı’na gelip müze gezizi ve öğle yemeği sonrası şehirlere yolculuğumuz başlayacak.

Gerçek bir kamp ve dağ etkinliği olan, zirveler, göller, orman dokusu ve şelale dokusu ile köy yaşamını içeren bu etkinliğimize katılımlarımnızı bekliyoruz. Davetlisiniz.

 

HATIRLATMA: Bu geziye ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

 

PROGRAm

 saat: 22.30’da Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminden hareket ediyoruz.

 

1.GÜN ANKARA-NİĞDE-SOKULLUPINAR-YEDİGÖLLER

 

Gölbaşı-Şereflikoçhisar üzerinden yolumuza devam edip Aksaray’da mola veriyoruz. Mola sonrası hareket edip Altunhisar-Aksaray-Bor üzerinden yolumuza devam ederek toplamda 330 Km yol aldıktan sonra Niğde’ye gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak işkembe çorbası içtikten sonra yolumuza devam edip 60 Km daha yol aldıktan sonra Aladağlar silsilesinin önemli zirveleri olan Küçük ve Büyükdemirkazık Zirvelerine “ merhaba “ deyip fotoğraf çekiyoruz. Demirkazık Köyü’nden aracımızla devam edip Aladağların güney batı yüzünden tangır tungur yollardan geçerek kısa süreli yolculuk sonrası Sokullupınar Kampalanı’nın son noktasına gidiyoruz. Buradaki kıl çadır restoranımızda güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyaların katırlara yüklenmesiyle Gelincikkayalar üzerinden toplamda 13 Km uzunluğundaki yürüyüşümüze başlayarak Karayalak Vadisine giriyoruz. Kapıdan yavaş adımlarla yükselmeye başlayıp öümüzdeki dik ve zorlu etapları geçerek Çelikbuyduran/Büzzükbuydruan Kampyeri’ne geliyoruz.  Kumanya olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra sularımızı buzlu su ile tazeleyip Yedigöllerboynu’na geliyoruz. 45 dakikalık bir tırmanışla Aladağlar’ın bu noktadan sonra en kolay çıkılabilen zirveleri arasında yer alan 3723 Metrelik Emler/Engintepe Zirvesine çıkıyoruz. Aladağlar silsilesinin önemli zirvelerinin göründüğü Emler zirvesinde fotoğraf çekimleri, zirve defterine duygu ve düşüncelerin yazılması sonrası serbest inişe geçip iki saat süreli yürüyüş sonrası Yedigöller Kampalanı’na gidiyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası çadırların kurulmasına yardım ediyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi hazırlayıp afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası milyonlarca yıldızın altında dağ sohbetleri yaparak doğada olmanın keyfini çıkarıyoruz. Geceyi 3100 Metrede Yedigöller’de geçiriyoruz.

 

2.GÜN YEDİGÖLLER-KAFKA TRAVERSİ-YEDİGÖLLER

 

Sabah erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kumanyalarımızı alarak gün boyu sürecek Kafka Traversi etkinliğimizde kampımızdan hareket ederek güney yönünde dik eğimli bir sırtı kullanarak Kızılyar-Üçköşesivri’sinin bulunduğu sırt hattının en üst noktası olan Filiztepe’ye çıkıyoruz. Bir süre dinlendikten sonra Aladağların muhteşem zirveleri ve vadi sistemlerini seyrederek fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra saat yönünde ilerleyerek Hacettepe Dağcılık  Kulübü tarafından adlandırılan sırasıyla H2/H3/H4 zirvelerine çıktıktan sonra batı yönünde sırt hattında yürümeye devam ediyoruz. Demirkazık çıkışı sırasında kaybettiğimiz Odtü’lü dağcılar için adlandırılan 3630 Metre yüksekliğindeki Okşartepe ve 3700 Metre yüksekliğindeki Sünertepe zirvelerine çıkış sonrası son olarak 3700 Metre yüksekliğindeki Dksktepe’ye çıkıyoruz. Fotoğraf çekimleri sonrası inişe geçip Yedigöller Çanağına inerek Katırkırı üzerinden yürümeye devam edip Kampyeri’mize geliyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizin hazırlanmasıyla  afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası gökyüzünü seyrederek dağ ve zirve sohbetleri yapıyoruz. Geceyi Yedigöller’de geçiriyoruz.

 

3.GÜN YEDİGÖLLER-H.HOCANIN YAYLASI-YEDİGÖLLER

 

Sabah geç kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kumanyalarımızı alarak gün boyu sürecek Hastahocanın Yaylası-Büyükgöl etkinliğimize başlıyoruz. Kuzey yönünde Yedigöller Çanağı içinde yürüyerek Hastahocanın Yaylasına gidiyoruz. Burada bulunan irili ufaklı gölleri görüp fotoğraf çekiyoruz. İsteğe bağlı olarak suya girmeyi denedikten sonra kumanya olarak hazırlanan öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Dinlenme sonrası Keçiyarığı Vadisi’ne girip Hacer Ormanları’nı seyrederek fotoğraf çektikten sonra geriye dönüp 3510 metre yüksekliğindeki Direktaş Zirvesinin dibinden geçerek Büyükgöl’e geliyoruz. İsteğe bağlı olarak suya girmeyi denedikten sonra kampımıza dönüyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizin hazırlanmasıyla afiyetle yiyoruz. Son gecemizi kamp ateşi etrafında milyonlarca yıldızın altında sohbet edip şarkılar söyleyerek, doğada ve dağlarda olmanın keyfiyle Yedigöller’de geçiriyoruz.

 

4.GÜN YEDİGÖLLER-HACER-BÜYÜKÇAKIR KÖYÜ

 

Sabah erken kalkıp güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kampımızı toplayıp katırlara yükledikten sonra Yedigöller’e veda edip Hacer Ormanları yönünde yürümeye başlıyoruz. Zikzaklı patikaları kullanıp dikkatli bir şekilde inişe geçip Orman Zonu’na geliyoruz. Aladağlar’da sınırlı ormana sahip Hacer Ormanları’ndan geçerek 8-10 Km daha yürüdükten sonra Soğukpınar Kampyeri’ne gidiyoruz. Bir süre dinlenip mis gibi soğuk su yanında kumanya olarak hazırlanan öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra hareket edip toplamda 2 saat süreli traktör yolculuğu sonrası Büyükçakır Köyü’ndeki pansiyonumuza gidiyoruz.  Odalarımıza yerleşip bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi çağıl çağıl çağlayan suların yanında afiyetle yiyoruz. Geceyi Büyükçakır Köyü’nde geçiriyoruz.

 

5.GÜN:   BÜYÜKÇAKIR KÖYÜ-SULTAN SAZLIĞI-ANKARA

 

Sabah erken kalkıp isteğe bağlı olarak günübirlikçilerin gelmediği zaman diliminde Takım Şelaleleri’ne gidiyoruz. Fotoğraf çekimleri ve gezinti sonrası tesislere gelip güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı aracımıza yükledikten sonra Güney Şelalesi’ne gidiyoruz. Gezi ve fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip Zamantı Irmağı üzerindeki Göksu Yeraltı Şelalesi’ni görüp, kaynağına kadar yürüyüp fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra yolumuza devam edip Ovaçiftliği Köyündeki Sultan Pansiyon’a gidip isteğe bağlı öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Sultan Sazlığı Kuş Müzesi’ni geziyoruz. Yapılan etkinlikler sonrası hareket edip Niğde-Bor-Altunhisar üzerinden yolumuza devam edip Aksaray’a gidiyoruz. Mola sonrası hareket edip aynı yol üzerinden yolumuza devam edip saat: 20.30’da Ankara’ya geliyoruz.  Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

HAREKET NOKTAMIZ

   Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi, Saat: 22.30

 

ÜCRET:  1.850.00 TL peşin veya 1.950.00 TL 5 taksitle.

 

NELER DAHİL

 

-- Özel araçla ulaşım,

-- 5 Kahvaltı,

-- 4 Akşam Yemeği,

-- 4 Kumanya Öğle yemeği,

-- 3 Gece Çadırda konaklama,

-- 1 Gece köy pansiyonunda konaklama,

-- Kamp ve kişisel eşyaların araç veya katırlarla taşınması,

-- Traktör servisi,

-- Tüm çevre gezileri ve dağ mihmandarlığı,

–  Dağda ve kamp yerinde tüm yemek ve aşçılık hizmetleri,

-- Mili Park Ücretleri,

-- Türsab Seyahat Sigortası,

–  Acenta refakati ve rehberlik hizmetleri 

 

NELER HARİÇ

 

– Kişisel harcamalar,

-- Son gün öğle ve akşam yemekleri,

--Yemeklerde su ve verilen içecekler dışında kalan içecek ücretleri, 

-- Rehber ve aşçı için bahşişler,

– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.

 

YANINIZA ALIN 

 

İyi bir yürüyüş ayakkabısı, rahat bir yürüyüş giysisi, sırt çantası,   şapka, bere, yağmurluk/panço,  yedek ayakkabı, yedek giysi, uyku tulumu, mat, çadır, mayo, suya girme ayakkabısı, hafif ince havlu, güneş gözlüğü ve kremi, polar veya kazak, su kabı, kullanılan ilaç ve kişisel malzemeler, fotoğraf makinası ve aksesuarları.

 

ETKİNLİK NOTLARI:

 

  • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.     
  • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, kültürel ve arkeolojik değerlerimiz ile bitki  örtüsünü ve  yabanıl yaşamı korumaya her zaman özen gösteriyoruz.
  • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
  • Kask acentamızdan kiralanabilecek olup etkinlik boyunca kiralama ücreti 50.00 TL olacaktır.
  • Konaklamalar; Yedigöller Platosu’nda çadırda konaklama(3), Büyükçakır Köyü pansiyonda konaklama(1) şeklinde gerçekleştirilecektir.

REZERVASYON DETAYLARI

Aladağlar, Yedigöller

4 Gece, 5 Gün. Tam Pansiyon, Otobüs İle Ulaşım

Tur Tarihi :

30.06.2021

Konaklama :

Otel

Ulaşım :

Otobüs İle Ulaşım

Otel
1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

1850 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar