loading

Aladağlar; Emler Zirvesi

Haziran - Eylül Ayları | Kesin Kalkış

Aladağlar; Emler Zirvesi

Son 10 Kişi
999,00
895,00 / Kişi Başı
Haziran - Eylül Ayları
2 Gece, 3 Gün
Ankara Çıkışlı
Otobüs İle Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

Niğde Aladağlar; Emler Zirvesi/3723 Metre Çıkış Etkinliği.

 

18-20 Haziran 2021. 2 Gece, 3 Gün

 

17-19 Eylül 2021. 2 Gece, 3 Gün.

 

Doğayı ve yürümeyi seviyor olmalısınız. Peki ya yükseklerde yürümeyi seviyormusunuz? Ülkemizde Alp-Himalaya sisteminin güney kıvrımları olan Toros Dağları’nın  arka uzantısı olan Niğde Aladağlar’ın en kolay zirvelerinden biri olan  Emler Zirvesine çıkmaya ne dersiniz? Doğada olmayı ve yürümeyi seviyorsanız bu etkinlik tam size göre.

Çukurbağ Köyünde yöresel güzel bir kahvaltı Sokullupınar Kampyeri’ne ulaşıp kampımızın kurulması ve dinlenme sonrası, Narpuz Boğazı’nda uyum tırmanışı akşam yemeği ilk günkü etkinliklerimiz olacak. 2. Gün erkenden zirve tırmanışına başlayarak Karayalak Vadisi üzerinden Emler Zirvesine merhaba diyeceğiz. Buradan göreceğiniz manzara ve zirveler saymakla bitmez. İniş sonrası kampımızda güzel bir akşam yemeği sizleri bekliyor olacak. Kamp Ateşi etrafında milyoınlarca yıldızın altında Aladağlar Korusu kendiliğinden oluşacaktır.

Ertesi gün dinlenmiş bedenlerin yapacağı güzel bir kahvaltı ile dönüşe geçip Ecemiş Çayı kenarında yiyeceğimiz isteğe bağlı alabalık menüsü ile öğle yemeği sonrası Ankara yolculuğu başlıyor olacak.

Dağ, doğa seviyorsanız, yükseklerde yürüyüş ve tırmanış ilginizi çekiyorsa, kamp kurmak sizin için ayrı bir keyif ise, sizleri bu etkinliğe bekliyoruz. Davetlisiniz.

 

HATIRLATMA: Bu etkinliğe ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

 

PROGRAMIMIZ


16 Eylül 2021 Perşembe, saat: 23.30’da Kumrular/İzmir Caddesinde buluşup hareket ediyoruz.

 

1.GÜN ANKARA-NİĞDE-ÇUKURBAĞ KÖYÜ-SOKULLUPINAR

 

Gölbaşı-Şereflikoçhisar-Aksaray-Altunhisar-Bor üzerinden yolumuza devam edip sabahın erken saatlerinde Niğde’ye giderek isteğe bağlı işkembe çorbası içiyoruz. Ekmeğimizi aldıktan sonra yolumuza devam edip 60 Km daha yol aldıktan sonra Aladağlar silsilesinin önemli zirveleri olan Küçük-Büyükdemirkazık zirvelerine              “ merhaba “ deyip fotoğraf çekiyoruz. Çukurbağ Köyü’nde her zamanki evimizde köye özgü yöresel ürünlerle güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Dağ için eksik malzemelerimizi tamamladıktan sonra hareket edip kendi aracımız ile Aladağlar’ın muhteşem zirvelerinin dibine sokularak Sokulupınar Üstkampı’na çıkıyoruz. Kamp sorumlumuz tarafından karışlanıp kıl çadır olan restoranımızda çay-kahve keyfi yaptıktan sonra şöyle etrafta neler var bilgisi aldıktan sonra kampımızı kurarak bir süre dinleniyoruz. Dinlenme sonrası kumanyalarımızı alarak Demirkazık Dağı’nın dibi olan Narpuz Boğazına girerek uyum tırmanışına başlıyoruz. Yavaş adımlarla acele etmeden Demirkazık’ın Güney doğu klasik çıkış rotası olan parkur üzerinde Kızılaçarşak girişine kadar yükselip kumanya menüsü ile önceden hazırlanan öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra aynı parkur üzerinden geriye dönüp kampımıza geliyoruz. Çaylarımızı afiyetle içip akşam yemeğine kadar dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi hazırlayarak, dağ ve zirve sohbetleri eşliğinde afiyetle yiyoruz. Ertesi gün gerekli olacak kahvaltı ve öğle yemeği kumanyaların hazırlanması, zirve hakkında bilgilendirme sonrası erkenden yatıyoruz. Geceyi Sokullupınar Kampyeri’nde geçiriyoruz.

 

 

2.GÜN SOKULLUPINAR-KARAYALAK-EMLER ZİRVE-3723 M

 

Sabah: 02.30’da kalkıyoruz. Çay ve kek servisi sonrası kahvaltı ve öğle yemeği kumanyalarımızı alarak küçük ve yavaş adımlarla gecenin karanlığında Güvercinkayalar’dan yürüyüşe başlayarak Karayalak Kapı’sından giriş yapıp derin ve eğilimli vadi içinden yavaş adımlarla yükselerek geniş alana çıkıp sonrasında Çelikbuyduran’a, ya da biz dağcıların “ Büzükbuyduran “ olarak değerlendirdiği altın gibi kıymetli su kaynağına çıkıp burada  mola verip kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası güneşin ilk ışıklarıyla kalan son etabı çıkarak Emler ve Kızılkaya’yı birbirinden ayıran ve Yedigöller Boynu olarak tanımlanan yere çıktığımızda artık zirve çocuk oyuncağı gibi. 45 dakikalık yanal bir çıkışla zikzaglı patikaları kullanarak 3723 Metrelik Emler/Engintepe zirvesine ulaşıyoruz. Zirve’ye çıktığımızda bizleri neler bekliyor. Kuzey yönünde 3756 Metre yüksekliği ile muhteşem bir külte olan Büyükdemirkazık, çoook ileride Erciyes, yakınlarımızda kuzey doğuda Sematepe, doğu yönünde Yedigöller Platosu, Direktaş, uzakta Hacer Ormanları ve Kızılyar silsilesi, hemen önümüzde Aladağlar’ın 3774 metre ile en yüksek zirvesi olan Kızılkaya, Karasaytepe, çoook uzaklarda Vayvay/Torasan grubu, Kaldı ve Alaca zirveleri Sağ yanda Karayalak Vadisi sizleri büyüleyecektir. Fotoğraf ve Zirve Defteri’ne duygu ve düşüncelerin yazılması sonrası aynı yoldan inişe geçerek Çelikbuyduran’da kumanya olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra bir süre günün sıcağında siseta yapıyoruz. Bundan sonrası “ mevlam kayıra,  saldım çayıra “ hesabıyla düzenli patikaları kullanarak ve “ yahu sabah biz buralardan mı geçtik “ söylemleriyle iniş ve geçişler sonrası nihayet kıl çadır restoranımız görünecektir. “ Geldik, nihayet bitti “ demeden rehberinizin çağrısı ile esnetme ve gerdirme hareketleri sonrası kamp Sorumlumuzun hazırladığı çay-kahve servisi bütün yorgunluğunuzu almaya yetecektir. Hadi bakalım şimdi dinlenme zamanı. Akşam yemeğinin hazırlanmasıyla dağ ve zirve sohbetleri eşliğinde güzel bir yemek servisi bizleri bekliyor. Bundan sonra söz sırası kamp ateşinde ve kendiliğinden oluşacak Aladağlar Korosu’nda.   Milyonlarca yıldızın altında özel içecekler eşliğinde artık keyif ve dinlenme zamanı. Geceyi Sokullupınar Kampyeri’nde geçiriyoruz.

 

3.GÜN  SOKULLUPINAR-ÇUKURBAĞ-NİĞDE-ANKARA

 

Güneşin ilk ışıkları ve gürültücü kampçıların çıkardığı seslere söylenerek uyanıyoruz. Restoranımızda kahvaltı hazırlığı sonrası keyifle bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası yavaştan toplanıp çadırlarımızı sökerek aracımıza yüklüyoruz. Kamp Sorumlumuz ve dağlara hüzünlü vedanın ardından Aladağ silsilesinin görünen yükselti ve zirvelerine “ evlada “ diyerek el sallayıp hareket ediyoruz. Büyükdemirkzık seyri ile yolumuza devam edip Çukurbağ Köyü’ne gidiyoruz. İsteğe bağlı Niğde elması ve yöresel ürün alış verişi sonrası hareket edip Ecemiş Çayı’na gidiyoruz. Restoranlardan birinde isteğe bağlı olarak Alabalık menüsü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Ankara için hareket ediyoruz. Niğde-Bor-Altunhisar üzerinden üzerinden, Aksaray’da vereceğimiz mola sonrası yolumuza devam edip saat: 21.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

HAREKET NOKTAMIZ

 

16 Eylül 2021 Perşembe, Kumrular/İzmir Caddesi Köşesi, Saat: 23.30

 

ÜCRET:  895.00 TL peşin veya 995.00 TL 5 taksitle.

 

NELER DAHİL

 

-- Özel tur aracı,

-- Araç içinde kek sıcak-soğuk içecek ikramları,

- 3 Kahvaltı,

- 2 Kumanya Öğle Yemeği,

- 2 Akşam Yemeği,

- 2 Gece Sokullupınar Üst Kampyeri’nde Çadırda Konaklama,

- Tüm çevre gezileri ve zirve çıkışları,

- TURSAB Seyahat Sigortası,

- Millipark Giriş Ücretleri,

- Kişisel ve ana kamp malzemesinin araç ile taşınması,

- Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

- Rehberlik Hizmetleri. 

 

NELER HARİÇ

 

- Verilecek kahvaltı ve yemek menüleri dışında kalan her türlü yiyecek ve içecekler,

- Son gün öğle ve akşam yemeği,

- Kişisel harcamalar. 

 

YANINIZA ALIN 

 

Uygun bir sırt çantası, iyi bir yürüyüş ayakkabısı, kalın çorap, mevsime ve etkinliğe uygun rahat  giysiler, koruyucu giysi, iyi bir uyku tulumu, bere, eldiven, baton(isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, şapka, bandana vs, kişisel malzeme ve ilaçlar, fotoğraf  makinası ve aksesuarları, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

 

ETKİNLİK NOTLARI

 

  • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir,
  • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız,
  • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz,
  • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
  • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

 

KONAKLAMA:

 

Sokullupınar Kampyeri’nde 2 şerli çadırlarda konaklama yapılacaktır. Yemek ve kahvaltı malzemeleri tarafımızdan temin edilecek olup hazırlanması ve servis edilmesi tüm grup üyeleri ile birlikte yapılacaktır.

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA:

 

Doğada ve yükseklerde yapılacak yürüyüş ve tırmanış etkinlikleri riskli etkinlikler olup katılımcıların bu durumu bildikleri varsayılarak etkinliklere katıldıkları kabul edilir. Akut sağlık sorunları olan, kalp-damar sistemleri ile  solunum sistemlerinde sorunları olan katılımcıların bu tür etkinliklere katılmamaları önerilmektedir. Bu etkinliğe katılan bütün katılımcıların bu uyarıyı görmüş, okumuş ve olası etkinlik sırasında yaşanacak kaza ve yaralanmaları kabul etmiş oldukları varsayılacaktır.

REZERVASYON DETAYLARI

Aladağlar; Emler Zirvesi

2 Gece, 3 Gün, Otobüs İle Ulaşım

Tur Tarihi :

18.06.2021

Konaklama :

Otel

Ulaşım :

Otobüs İle Ulaşım

Otel
1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

895 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar