loading

Aladağlar, Alaca/Lorut Zirvesi

24-26 Eylül 2021. | Kesin Kalkış

Aladağlar, Alaca/Lorut Zirvesi

Son 10 Kişi
999,00
845,00 / Kişi Başı
24-26 Eylül 2021.
2 Gece, 3 Gün. Tam Pansiyon
Ankara Çıkışlı
Otobüs İle Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

Aladağlar, Alaca/Lorut Zirvesi/3588 Metre Çıkışı Gezisi.

24-26 Eylül 2021. 2 Gece, 3 Gün. Tam Pansiyon(+)

 

Ülkemizde, Alp-Himalaya sisteminin güney kıvrımları içinde orta Toros Dağları’nın  içinde yer olan Adana-Kayseri-Niğde illeri üçgeninde ve 1000 Km lik alanı kapsayan Aladağlar; bünyesinde barındırdığı; 3000 metrenin üzerinde yüksek dağ zirveleri, vadi sistemleri, boğaz, geçitler ve kamp yerleri ile biz dağcı ve yürüyüşçüler için adeta bir okul niteliğindedir.  Bölgeye yapılacak etkinlikler doğru zamanda iyi planlama yapılırsa birbirinden keyifli çıkışların yapılabilmesi mümkün olabilmektedir. Bu değerlendirmeden yola çıkarak bizde sizler için; Aladağlar’ın en güney zirveleri arasında yer alan 3588 metre yüksekliğindeki Alaca/lorut zirvesine ikinci en iyi dönem olan sonbahar mevsiminde, Aladağlar’da sınırlı ormanlardan biri olan Emli Vadisi, Sarımehmetler’in Yurdunda 2 gece, 3 gün süreli çadır kamplı bir çıkış etkinliği planladık. Perşembe gecesi Ankara’dan başlayacağımız etkinliğimizde, Çukurbağ Köyü’nde güzel bir kahvaltı ile güne başlayarak aracımızla Kampyeri’ne ulaşacağız. İlk günümüz Emli Ormanları, Karadölek, Akşampınarı ve Parmakkaya’da uyum tırmanışı ile geçecek. Ertesi gün gece saat: 01.00’te başlayacağımız zirve çıkışında saat: 10.30’da Alaca Zirvesinde olabilmeyi düşünüyoruz. Dönüşte akşam yemeğinde kamp ateşi, güzel bir yemek, özel içecekler ve milyonlarca yıldız eşliğinde Aladağlar korosu kendiliğinden oluşacaktır.

Sabah kahvaltı sonrası kampın toplanmasıyla Çukurbağ Köyü’ne gelerek bal ve elma gibi  yöresel ürün alış verişi yapabileceğiz. Bugün öğle yemeğimiz ekstra olarak alabalık menüsü ile Ecemiş Çayında.

Doğada yürümeyi seviyorsanız, yüksekler sizi çağırıyorsa bizde sizleri bu etkinliğimize katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.

 

HATIRLATMA: Bu etkinliğimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.

 

PROGRAMIMIZ


23 Eylül 2021 Perşembe Gecesi saat: 22.30’da İzmir/Kumrular Caddesi köşesinde buluşup hareket ediyoruz.

 

 

1.GÜN  ANKARA-NİĞDE-ÇUKURBAĞ KÖYÜ

 

Gölbaşı-Şereflikoçhisar-Aksaray üzerinden yolumuza devam edip Aksaray’da vereceğimiz mola sonrası Altunhisar-Bor üzerinden yolumza devam edip sabahın erken saatlerinde Niğde’ye gidiyoruz. İsteğe bağlı işkembe çorbası içtikten sonra ekmeiğimi alarak harelet edip çamardı yönünde yolumuza devam edip 60 Km daha yol aldıktan sonra Aladağlar silsilesinin önemli zirveleri olan Küçük-Büyükdemirkazık zirvelerine             “ merhaba “ deyip fotoğraf çekiyoruz. Çukurbağ Köyü’nde yöresel ve ev ürünleriyle güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kendi aracımızla hareket edip tangır tungur yollardan geçerek kısa süreli yolculuk sonrası Sarımehmetlerin Yurdu Kampalanı’na gidiyoruz. Şöyle etrafa bakıp nerelere geldiğimizi algıladıktan sonra ortaklaşa çadırların kurulması sonrası öğleye kadar dinleniyoruz. Öğle yemeğimizi kumanya olarak afiyetle yedikten sonra çay-kahve molası veriyoruz. Mola ve kısa süreli hazırlık sonrası yüksek irtifaya alışmak ve aklimatize olmak için Aladağlar’da sınırlı ormandan biri olan Emli Vadisi’ne girip yürümeye başlıyoruz. Orman sınırından/zonundan çıkıp önümüzdeki düz alanı geçip Karadölek’i solda bırakarak Avcıbeli Vadisine yöneliyoruz. Akşam Pınarı Mevkii/Parmakkaya üstlerine kadar çıkıp fotoğraf çektikten sonra aynı yol üzerinden yürüyerek Kamp Alanı’na akşam üzeri Aladağlar’da oluşan gün batımı öncesi kırmızıya bürünen dağ ve yükseltilerin fotoğraflarını çekerek kampımıza dönüyoruz.  Dinlenme ve akşam yemeği hazırlığı sonrası grubumuzla birlikte güzel bir akşam yemeği yiyoruz. Zirve çıkışı ile ilgili bilgilendirme sonrası erkenden yatıyoruz. Geceyi Sarımehmetlerin Yurdu Kampyeri’nde geçiriyoruz.

 

2.GÜN MANGIRCI-ALACA/LORUT  ZİRVESİ/3588 Metre.

 

Gece saat: 00.30’da kalkıyoruz. Çay ve kek ikramı sonrası zirve çıkışı için hareket edip. Büyük Mangırcı Vadisi ve orman zonunu geçerek yükselmeye devam ediyoruz.  Vadi sonunda Alaca kuzey çanağının sağına yönelerek önümüze çıkan dik vadi yamacını geçtikten sonra çarşak oluşumundan geçerek basit kaya tırmanışıyla bir üst sete, balkon/teras olarak adlandırılan yere çıkıyoruz. Burada getirdiğimiz malzemelerle güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra vadinin sol yüzünden diyagonel/çaprazlama yükselerek Karadölek Sırt hattına çıkıyoruz. Kadrajımıza girmeye başlayan Aladağların önemli yükselti ve zirvelerini fotoğraf çekip kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası sırt hattından yürüyerek Alaca Kütlesi’ne geliyoruz. Burada zirve için gerekli olmayan fazla malzemeleri bırakarak dağın klasik batı yüzünden 1 saat süreli çıkış sonrası 3588 metre yüksekliğindeki Alaca/Lorut Zirvesine saat: 10.30 civarında ulaşıyoruz. Aladağlar’ın en güneyindeki Alaca Zirvesi’nden, Çukurova’yı, Adana Seyhan Baraj Gölünü, Hasan Dağını,  Aladağlar’ın diğer önemli zirvelerini seyredip fotoğraf çekip zirve defterine duygu ve düşüncelerin yazılması sonrası grup ve zirve anısı fotoğraf çektikten sonra dağın güney yüzünden inişe geçiyoruz. Yaklaşık 300 metre indikten sonra sağa yönelip belirgin güney patikasından yürüyerek Alaca Kütlesinin başladığı yere geliyoruz. Burada bıraktığımız önceden hazırlanan kumanyalarla öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası sırt hattından vadi tabanına doğru dik inerek balkon/teras olarak adlandırılan yere geliyoruz. Bu noktadan iniş rotasını dikkatli bir şekilde inerek çarşaklı alandan geçip Mangırcı Vadisi ve orman dokusundan geçip saat: 17.30 civarında kampımıza geliyoruz. Kısa süreli dinlenme sonrası birlikte hazırlayacağımız akşam yemeğini afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası milyonlarca yıldızın altında, kamp ateşi etrafında zirve sohbetleri ve özel içeceklerimiz eşliğinde Aladağlar’da olmanın keyfini ve ayrıcalığını yaşıyıp gecenin keyfini çıkarıyoruz. Geceyi Sarımehmetlerin Yurdu’nda geçiriyoruz.

 

3.GÜN SARIMEHMETLER-ÇUKURBAĞ-ANKARA

 

Erken kalkıp birlikte hazırlayacağımız güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp hareket ediyoruz. Çukurbağ Köyü’nde isteğe bağlı yöresel ürün alış verişi sonrası Ecemiş Vadisi’nde yer alan Dokuzgöz Alabalık Tesisleri’nde isteğe bağlı olarak alabalık menüsü ile güzel bir öğle yemeği yedikten sonra  saat: 15.00’te Ankara için hareket ediyoruz. Niğde-Bor-Altunhisar üzerinden yolumuza devam edip Aksaray’da vereceğimiz mola ve akşam yemeği sonrası aynı yol üzerinden yolumuza devam edip saat: 21.30 ciavarında Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

HAREKET NOKTAMIZ

 

23 Eylül 2021 Perşembe, İzmir/Kumrular Caddesi Kesişimi, Saat: 22.30

 

ÜCRET:  845.00 TL peşin, 945.00 TL 5 taksitle. Bu ücret çidt kişilik çadırda kişi başı olan fiyattır.

 

NELER DAHİL

 

-- Özel araçla ulaşım,

-- Araç içinde kek sıcak-soğuk içecek ikramları,

-- 3 Kahvaltı,

-- 2 Kumanya Öğle Yemeği,

-- 2 Akşam Yemeği,

-- 2 Gece Sarımehmetler Kampyeri’nde Konaklama,

-- Tüm çevre gezileri ve zirve çıkışları,

-- TURSAB Seyahat Sigortası,

-- Millipark Giriş Ücretleri,

-- Kişisel ve ana kamp malzemesinin araç ile taşınması,

-- Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati,

-- Rehberlik Hizmetleri. 

 

NELER HARİÇ

 

- Verilecek kahvaltı ve yemek menüleri dışında kalan her türlü yiyecek ve içecekler,

- Son gün öğle ve akşam yemeği,

- Kişisel harcamalar. 

 

YANINIZA ALIN 

 

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, kalın çorap, mevsime ve etkinliğe uygun rahat  giysiler, koruyucu giysi, kamp eşyaları, uyku tulumu, baton(isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, şapka, bandana vs, kişisel malzeme ve ilaçlar, fotoğraf  makinası ve aksesuarları, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

 

ETKİNLİK NOTLARI

 

  • Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
  • Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
  • Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
  • Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile
  • yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman  özen gösteriyoruz.

 

KONAKLAMA:

 

 

-- Sarımehmetlerin Yurdu’nda 2 şerli olarak çadırlarda konaklama yapılacaktır. Yemek ve kahvaltı malzemeleri

    tarafımızdan temin edilecek olup hazırlanması ve servis edilmesi tüm grup üyeleri ile birlikte yapılacaktır.

-- Çadır ve matı omayan arkadaşlarımıza malzeme desteği sağlanacaktır. Kendi malzemesi olanlar getirebilirler.

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA:

 

Doğada ve yükseklerde yapılacak yürüyüş ve tırmanış etkinlikleri riskli etkinlikler olup katılımcıların bu durumu bildikleri varsayılarak etkinliklere katıldıkları kabul edilir. Akut sağlık sorunları olan, kalp-damar sistemleri ile  solunum sistemlerinde sorunları olan katılımcıların bu tür etkinliklere katılmamaları önerilmektedir. Bu etkinliğe katılan bütün katılımcıların bu uyarıyı görmüş, okumuş ve olası etkinlik sırasında yaşanacak kaza ve yaralanmaları kabul etmiş oldukları varsayılacakt

REZERVASYON DETAYLARI

Aladağlar, Alaca/Lorut Zirvesi

2 Gece, 3 Gün. Tam Pansiyon, Otobüs İle Ulaşım

Tur Tarihi :

24.09.2021

Konaklama :

Otel

Ulaşım :

Otobüs İle Ulaşım

Otel
1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

845 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar