Lavanta Kokulu Kuyucak Köyü Eğirdir Yalvaç Turu


Gidiş: 06/07/2019
Dönüş: 07/07/2019
Tur Süresi: 1 Gece 2 Gün
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 425,00 TL

Tur Programı

Lavanta ekim alanlarına gidiyoruz. Rotamız; Polatlı, Sivrihisar, Afyon, Sandıklı, Keçiborlu, Kuyucak Köyü, Isparta, Eğirdir, Akpınar Köyü, Gelendost, Yalvaç, Pisidia Antiocheia’sı, Akşehir ve Yunak’ı kapsıyor. Bu eşsiz mor lavanta tarlalarından oluşan renk şölenini gözlemlemeye ve hoş kokusunu hissetmeye davetlisiniz.

YOLCULUK: 05 Temmuz 2019 Cuma gecesi saat 23.55'te Kumrular Sokak/İzmir Caddesi kesişimi’nden hareketle başlayacak etkinliğimiz, araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla yolumuza devam ediyoruz.

1.GÜN: Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Sandıklı üzerinden yolumuza devam edip sabah erken saatlerde Isparta Keçiborlu’ya bağlı, İlçe’ye 17 km uzaklıktaki Kuyucak Köyüne gidiyoruz. Köy ortamında, Köylü hanımların hazırladığı yöresel ürünlerle güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Muhtarımızla birlikte, Ülkemizin ekilebilir Lavanta Alanlarının büyük bir çoğunluğunu oluşturan bu köyde köy civarındaki Lavanta Alanlarını görüp geziyoruz. Lavanta bitkisi/çiçeğinin kullanım alanları hakkında bilgiler alıp, fotoğraf çektikten sonra Köye dönüyoruz. Köyde yapacağımız kısa gezinti ve fotoğraf molası sonrası gezisi sonrası Köy kahvesinde, köylülerle sohbet eşliğinde çay-kahve molası veriyoruz. Mola sonrası hareket edip Isparta-Eğirdir üzerinden yolumuza devam edip Akpınar Köyü’ne gidiyoruz. Seyir terasına çıkıp Eğirdir Gölü’nün doyumsuz manzarasını seyredip fotoğraf çekiyoruz. Çay-kahve molası sonrası hareket edip İlçe Merkezine gidiyoruz. Eğirdir Kalesi, Dündar Bey Medresesi ve Hızır Bey Camisi'ni görüp gezdikten sonra kısa süreli serbest zaman ve alış veriş molası otelimize gidiyoruz. Odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. İsteğe bağlı olarak Can ada’da gece gezintisi yapıyoruz. Geceyi Eğirdir’de geçiriyoruz.

2.GÜN: Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp dışarıdan Ayastefanos Kilisesi’ni gördükten sonra Yalvaç’a gidiyoruz. Cittaslow/Sakin Şehir anlamına gelen Yalvaç’ta; Yalvaç Müzesi ve Devlet Camisi’ni görüp gezdikten sonra isteğe bağlı olarak öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra yakınlarındaki Pisidia Antiocheia’sı Antik Kenti'ni görüp geziyoruz. Roma Döneminin en önemli kentlerinden olan Antiocheia aynı zamanda Tarsus doğumlu Aziz Paulus 3 kez kenti ziyaret etmiş ve Hristiyanlığın yayılmasına önemli bir merkez olmuştur. Antik Kent gezisi sonrası Çınaraltı’nda bulunan Kahvelerde çay-kahve molası veriyoruz. Mola sonrası aracımıza binip Sultandağları’nı aşarak Akşehir-Yunak-Polatlı üzerinden yolumuza devam ederek akşam saatlerinde Ankara’ya ulaşıyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araçta kek, sıcak-soğuk içecek ikramları, Akşam yemeği (1), Özel statülü otelde konaklama (1), Kahvaltı (2), TURSAB seyahat sigortası, Tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve Ören yeri giriş ücretleri, Öğle yemekleri, Akşam yemeğinde su dışında alınan içecek ücretleri, Kişisel harcamalar, 2.gün akşam yemeği.

Biniş Noktaları

Kumrular – 23.55
Milli Kütüphane – 00.00
Armada - 00.05
Kentpark/Cepa – 00.10
Ümitköy Kavşağı – 00.15
Gordion Karşısı – 00.20
Anse Önü – 00.25

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, en az 1 litre su. Antik kent gezisi bölümünde isteğe bağlı kısa yürüyüşler olacaktır. Her yaştan katılımcı özel bir sağlık sorunu yoksa katılabilir.