Kavrun Adsızgöl Kaçkar Zirve Kavrun Ayder Geçişi Turu


Gidiş: 10/07/2020
Dönüş: 18/07/2020
Tur Süresi: 8 Gece 9 Gün
Tur Tipi: Dağ ve Kamp Turları
Tur Fiyatı: 2.500,00 TL

Tur Programı

   Doğayı ve dağları seviyor musunuz? Peki ya yükseklerde yürümeyi seviyor musunuz? Ülkemizde Alp-Himalaya sisteminin kuzey kıvrımları olan sıradağlar içinde yer alan Kaçkar Dağları’nın en yüksek zirvesi olan 3937 metre yüksekliğindeki Kaçkar zirveye, 360 derece dolaşarak birlikte çıkmaya ne dersiniz? Üstelik size önerilen sadece zirveye çıkmak değil. 2250 metredeki Kavrun Yaylası’ndan başlayarak her zaman yaptığımız etkinliğin aksine tersinden başlayarak; Derebaşı Gölü, Davalı Yaylası, Adsızgöl ve sonrasında Kaçkar Zirve. Bu etkinliğin en güzle tarafı zirve çıkışı dışında bir daha aynı yerden geçmemek. Dilberdüzü, Olgunlar, Lanetleme ve Büyükdeniz Gölü’nde kamp. Ya Seldar Aşıtı’ndan Kaçkar kuzey yüzü. Buradan ayrılmak istemeyeceksiniz. Öküzçayırı ve sonrasında 360 derecenin tamamlanması. Kavrun’daki evimiz. Dağ etkinlikleri düzenlemek ve gerçekleştirmek zordur. Etkinliğin başarılı olmasında en büyük etken şüphesiz ki ayakları yere basan bir program ile mümkün olabilir. Tabi ardından; hava durumu, kamp organizasyonu, beslenme ve katılımcı arkadaşlarımızın dağa uyumu da önemli etkenler arasında yer almaktadır. İşte 20 yılı aşkın Kaçkar deneyimi ve Kafka Tur ayrıcalığı ile yapacağımız etkinlikte Kaçkar Dağları’nın ana zirve bölümünü 360 derece görme olanağı sunuyoruz. Bu etkinlikte; yayla yaşantısı, buzul vadileri ve gölleri, Kaçkar zirve, Olgunlar, Lanetleme Geçidi, Mezovit Gölleri ve Doğru Karadeniz doğasının muhteşem bitki örtüsü, sis, Laz kültürü, yöresel yemekler, Tulum ve Horon, Ayder’de kapılıca, Kemerli Köprüler ve ülkemizin korunması gereken muhteşem yağmur ormanlarının yaşam alanı olan Fırtına Vadisi doğal ve kültürel zenginlikler ile birbirinden farklı 15-16 ögeyi içine alan muhteşem bir geziye birlikte görüp gezmeye ne dersiniz? İddia ediyoruz bu geziyi bir sene boyunca konuşacak, bir yaş gençleşecek ve kesin olarak güzellik ve yakışıklılık katsayınız artacaktır. Bizden söylemesi. Yıllardır yapılan bu etkinliğimize, Kafka Tur güvencesi ve tecrübesiyle katılmaya çağırıyoruz. Davetlisiniz.  

HATIRLATMA: Bu gezimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz.
  

HATIRLATMA 2: 10 Temmuz 2020 Cuma, Ankara AŞTİ Terminali, Saat: 19.00  

1.GÜN (
ANKARA-TRABZON-PAZAR-AYDER-Y.KAVRON):
Kırıkkale-Çorum-Samsun-Ordu-Giresun-Trabzon-Rize üzerinden yolumuza devam edip sabah saat 07.30’da Pazar’a gidiyoruz. Yerel dolmuşa binerek Çamlıhemşin üzerinden yolumuza devam edip ülkemizdeki en önemli ılıman yağmur ormanlarını barındıran Fırtına Vadisi ve Doğu Karadeniz ormanlarından geçerek Ayder’e gidiyoruz. Bir tesiste güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kamp ve organizasyon için eksik malzemeleri aldıktan sonra kapılıca ve serbest zaman molası veriyoruz. Mola sonrası Yukarı Kavrun dolmuşuna binerek muhteşem orman dokusu içinde 13 km yol alarak 2250 metredeki Kavrun Yaylası’na gidiyoruz. Pansiyonumuza yerleştikten sonra bir süre dinleniyoruz. Öğle yemeğimizi hafif bir menü ile Şahin Kafe’de yiyoruz. Yemek sonrası etrafa ve yaylaya alışıp 2 saat süreli uyum tırmanışı için Kavrun Gölleri’ne doğru tırmanışa geçiyoruz. Belirli bir yerden dönüp pansiyonumuza gelerek dinleniyoruz. Bu etkinlik en az yük ile yapılması gerektiğinden eşyalarımızı özenle azaltıp katırlar için hazırlıyoruz. Kumanya hazırlığı sonrası akşam yemeğimizi Firdevs Hanım ve ekibinin sunduğu lezzetlerle afiyetle yiyoruz. Çay kahve ikramı sonrası erkenden yatıyoruz. Geceyi Yukarı Kavrun Yaylası’nda geçiriyoruz.  
GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ: Pazar-Ankara arası 850 km otobüs ile 13.50 saat, araç ile Pazar-Ayder arası 37 km, araç ile Ayder-Kavrun arası 13 km, yürüyüş yoktur.
Yükseklikler:  Ayder: 1650 metre, Yukarı Kavrun Yaylası: 2250 metre.
Yemekler: Kahvaltı, kumanya öğle ve akşam Yemeği.    

2.GÜN (
Y.KAVRUN-DERBAŞI GÖLÜ-DAVALI YAYLA):
Saat 04.00’de kalkıyoruz. Güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Saat 05.00’te Kavrun Vadisi’ne girip kısa ve yavaş adımlarla yükselerek Derebaşı Gölü’ne gidiyoruz. Dinlenme ve fotoğraf molası sonrası hareket edip vadinin sağ yanına geçip yanal patikadan yükselerek Derebaşı Gölü’nü görebileceğimiz bir noktada mola verip Mezovit/Kaçkar Sivrilerini ve Derebaşı Gölü’nün fotoğrafını çekiyoruz. Kumanya olarak hazırlanan öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra bir süre dinleniyoruz. Mola sonrası düz sayılabilecek patikadan güney yönünde ilerleyerek iniş ve çıkış sonrası Kavrun Geçiti’ne gelip grup anısı fotoğrafı çekiyoruz. Sürekli iniş sonrası Kaçkar dağlarının güney eteğinde bulunan ve adını Rize ile Artvin arasında davalık olduğu için alan Davalı Yaylası sınırları içinde yer alan kamp yerimize gelip kampımız kuruyoruz. Su temini sonrası bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeği hazırlığı sonrası dağ koşullarında güzel bir akşam yemeği yiyoruz. Yemek sonrası bizden başka kimsenin olmadığı 3250 metre yükseklikte bulunan kampımızda erkenden yatıyoruz. Geceyi Davalı Yaylası’nda geçiriyoruz.  
GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ: Yürüyüş mesafesi ve süresi: 12-13 km, 6-7 saat,
Yükseklikler: Yukarı Kavrun Yaylası: 2250 metre. Derebaşı Gölü: 2850 metre, Davalı Yaylası: 2975 metre.
Yemekler: Kahvaltı, kumanya öğle yemeği ve akşam yemeği.  

3.GÜN (
DAVALI YAYLA-ADSIZGÖL):
Saat 07.00’de kalkıp kahvaltı hazırlığı sonrası dağların ve doğanın kalbinde güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası kampımızı toplayıp Kaçkar Dağları’nın doğu uzantısı yönünde yürüyüşümüze başlıyoruz. Önümüzdeki oldukça dik etabı çıktıktan sonra inişler ve çıkış sonrası uzaktan Adsızgöl’e  “ merhaba ”  diyoruz. Sağ yanında hala kar örtüsünün bulunduğu bu gölde grubumuzdan başka kimse olmayacaktır. Bugün rehberiniz size mangalda sucuk menüsü ile güzel bir öğle yemeği servisi yapacak ve keyif yapma günü olarak değerlendirilecektir. Kampımızın kurulması sonrası bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeği hazırlıkları sonrası gün aydınlığında akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası yanımızda getirdiğimiz odunlarla kamp ateşimizi yakarak doğada ve dağlarda olmanın keyfiyle, özel içecekler eşliğinde ve Adsız Göl Korosu eşliğinde güzel bir akşam geçiriyoruz. Artık uyku zamanı… Geceyi Adsız Göl’de geçiriyoruz.  

GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ:
Yürüyüş mesafesi ve süresi: 6-7 km, 4-5 saat,
Yükseklikler: Davalı Yayla: 2975 metre,  Adsızgöl: 3250 metre.
Yemekler: Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği.  

4.GÜN (
ADSIZGÖL-UYUM TIRMANIŞLARI-ADSIZGÖL):
Saat 07.00’de kalkıp kahvaltı hazırlığı sonrası dağların ve doğanın kalbinde, hep olmak istediğimiz yerde kamp kurmuş olmanın keyfiyle güzel bir kahvaltı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası bir süre dinlendikten sonra güneydoğu yönündeki sırt hattına çıkıp sırta yakın yerden ilerleyerek Dilberdüzü kamp yeri solda kalacak şekilde iniyoruz. Daha sonra solda olan boşluğa yönelip belirgin patikaya girerek bildik tanıdık bir yer olan Kızılsırt hattına çıkıyoruz. Bir süre dinlenip hafif bir şeyler yiyip fotoğraflarımızı çektikten sonra küçük adımlarla yükselip basit kaya tırmanışları ile yan geçiş yaparak Adsız Göl’ü göreceğimiz başka bir sırt hattına ulaşıyoruz. “ Aaaaaa! Burada bir kamp var. Hımmmm! Tabi ki bizim kampımız.” 2 gündür bize ev sahipliği yapan Adsızgöl’e tebessümle bakıp etrafı seyredip fotoğraf çektikten sonra gölün sol yanındaki kar kulvarından yürüyerek Adsızgöl’e/kampımıza gidiyoruz. İsteğe bağlı olarak Adsız Göl’de suya girmeyi denedikten sonra soğutulmuş karpuz ve özel içecek keyfi sonrası bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeği hazırlığı ve dağ ortamında gün ışıkları sona ermeden yenilecek bir akşam yemeği sonrasında ertesi gün çıkılacak zirve hazırlıklarını yapıyoruz. Öğle yemeği kumanyası ve sırt çantası hazırlığı sonrası erkenden yatıyoruz. Geceyi Adsız Göl’de geçiriyoruz.  
GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ: Yürüyüş mesafesi ve süresi: 5-6 km, 3-4 saat,  
Yükseklikler: Adsızgöl: 3250 metre.
Yemekler: Kahvaltı, kumanya öğle ve akşam yemekleri.  

5.GÜN (
ADSIZGÖL-KAÇKAR-DİLBERDÜZÜ-OLGUNLAR):
Saat 04.00’de kalkıp kısa süreli kahvaltı hazırlığı sonrası kahvaltımızı yaparak kamptan ayrılıyoruz. Elimizde götürebildiğimiz malzemeleri kamp malzemelerini taşıyacak katırların alabilmesi için Deniz Gölü’nde uygun bir yere bırakıyoruz. Önceden tanıdığımız Kaçkar zirve etabına girip Deniz Gölü üzerinden geçerek klasik zirve rotasından inişli çıkışlı setlerden yürüyerek saat 10.30’da 3937 metre yüksekliğindeki Kaçkar ana zirvesine ulaşıyoruz. Zirvede doyumsuz manzara eşliğinde etrafı seyredip fotoğraf çekiyoruz. Deftere duyguların yazılması ve grup anısı fotoğraf çekimleri sonrası aynı rota üzerinden inişe geçiyoruz. Teras olarak bilinen yerde öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Deniz Gölü Plajı’nda suya girme molası verip daha sonra 2 saatlik bir yürüyüşle Dilberdüzü kamp yerine iniyoruz. Kampta bulunan dostlarımızla sohbet edip çay-kahve içtikten Barhal Deresi dibine inip fotoğraf çekerek yürümeye devam edip Gaymovitin Deresi ve Hastaf/Nastaf Yaylası’na geliyoruz. Bir süre dinlenip muhteşem suyundan içtikten sonra kalan yolu hızlı adımlarla yürüyerek Olgunlar/Meredet Mahallesi’ne geliyoruz. Meyve ikramı sonrası odalarımıza yerleşip bir süre dinleniyoruz. Yöresel bir menü ile öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra pansiyonumuza yerleşiyoruz. Bugünün geri kalanını serbest zaman olarak geçiriyoruz. Dileyenler dere kenarında ayaklarını suya sokabilir, dileyenler odasında dinlenebilir, kitap okuyabilir ve etrafta küçük gezintiler yapabilir. Akşam yemeğimizi afiyetle yedikten sonra akşam tavla, okey oyunları oynayarak ve dağ/zirve sohbetleri yaparak zaman geçiriyoruz. Geceyi Olgunlar’da geçiriyoruz.  
GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ: Adsızgöl’den Kaçkar zirveye yürüyüş mesafesi ve süresi: 7.5 km, 6.5 saat, Kaçkar Zirve’den Dilberdüzü: 9.5 km, 7.0 saat, Dilberzü’nden Olgunlar: 7.5 km, 4 saat.
Yükseklikler: Adsızgöl: 3250 metre, Kaçkar Zirve: 3937 metre. Dilberdüzü: 2865 metre, Olgunlar Mahallesi: 2140 metre,
Yemekler: Kahvaltı, kumanya öğle ve akşam yemekleri.  

6.GÜN (
OLGUNLAR-LANETLEME-KAVRUN GÖLLERİ): 
Sabah saat 04.00’da kalkıyoruz. 1 saat süreli güzel bir kahvaltı sonrası bizi misafir eden personelle vedalaşıp köy içinden Dobe Vadisi’sine giriyoruz. Yavaş adımlarla yükselerek sessiz ve sakin bir ortamda doğada olmanın keyfiyle 12-14 km süreli ve toplamda 7 saat süreli etkinliğimizde Dobe/Dibe Vadisi’nden yürüyerek devam ediyoruz. Dobe Yaylası ve Dobe Düzü’nden geçerek tırmanmaya devam edip Osurtan yokuşundan “ Yusuf, Yusuf, Yusuf “ sesleriyle Artvin ve Rize’yi bir birinden ayıran 3215 metre yüksekliğindeki Lanetleme Geçidi’ne geçerken Kaçkar zirveye bir kez daha uzaktan “ merhaba “ diyoruz. Karadeniz Gölü’nün üstündeki Yukarı Kavron rotasına tırmanıp Şahin Gölü’ne gidiyoruz.  Göl sahilinde isteğe bağlı yüzme molası verdikten sonra Büyük Deniz Gölü’ne gidip menemen ve meyve menüsü ile öğle yemeğimizi, afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası göl kenarında kampımızı kurup isteğe bağlı suya giriyoruz. Doğanın ve göllerin kalbinde sessizliğin haklim olduğu bir ortamda kamp kurmanın keyfiyle bir süre dinleniyoruz. Daha sonra akşam yemeği hazırlıkları ve doğal ortamda taş masamızda güzel bir akşam yemeği yedikten sonra kamp ateşimizi yakarak özel içecekler eşliğinde kendiliğinden oluşan Mezovit Korosu eşliğinde doğada ve dağlarda olmanın keyfini çıkarıyoruz. Geceyi 2950 metrede Büyükdeniz Gölü’nde geçiriyoruz.  

GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ:
Olgunlar’dan Kavrun Göllerine kadar: 12.00-14.00 km, 7 saat.
Deniz Seviyesinden Yükseklikler: Olgunlar Mahallesi: 2140 metre, Mezovit/Kavrun Gölleri: 2950 metre. Yemekler: Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri.  

7.GÜN (BÜYÜKDENİZ-SELDAR GEÇİTİ-MEZOVİT-Y.KAVRUN): 
Saat 07.00’de kalkıp kahvaltı hazırlığı sonrası dağların ve doğanın kalbinde, hep olmak istediğimiz yerde kamp kurmuş olmanın keyfiyle güzel bir kahvaltı hazırlayıp afiyetle yiyerek güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası hava durumuna göre isteğe bağlı suya girip ve bir süre dinlendikten sonra kampımızı toplayıp katırlara yüklüyoruz. Onlar Kavrun Yaylası’na giderken biz Kaçkar ana zirveye doğru küçük ve yavaş adımlarla yükselerek tırmanıyoruz. Uzaklaştıkça Kavrun Gölleri daha da güzel bir hal alıyor. Bu anları fotoğraflayarak göllerden uzaklaşıyor ve 3243 metre yüksekliğinde ve 3937 metre Kaçkar ana zirveyi ve Büyük Buzul ile Mezovit’i tam karşıdan gören Seldar Aşıtı’na geliyoruz. Bir süre dinlenip fotoğraf çektikten sonra dikkatli bir şekilde inişe geçip daha sonra Büyük ve Küçük Buzul’u aynı anda görüldüğü yere kadar, dağın dibine sokuluyoruz. Fotoğraf çektikten sonra geriye dönüp su kaynağı/Gelgelan üzerinden Öküzçayırı Gölü’ne gidiyoruz. Koşullar uygun olması halinde suya girmeyi deneyip öğle yemeğimizi afiyetle yedikten sonra Bağa Alanı/Öküz Çayırı giriş kapısından çıkarak Kavrun Vadisi yolu ile her zaman ki evimiz Kavrun Yaylası’na geliyoruz. Kafe’de çay ikramı sonrası odalarımıza gidip yerleşerek günün ve gezinin yorgunluğunu çıkarıp dinleniyoruz. Daha sonra Firdevs Hanımın hazırladığı lezzetler eşliğinde akşam yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası Şahin Kafe’de Laz kültürü, okey, tavla oyunları ile gelen gruplarla sohbetler ederek zaman geçiriyoruz.  Geceyi Yukarı Kavron Yaylasında geçiriyoruz.  

GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ:
Yürüyüş mesafesi ve süresi: 6.0-8.00 km, 5-6 saat.
Yükseklikler: Mezovit/Kavrun Gölleri: 2950 metre, Seldar Aşıtı: 3243 metre, Öküzçayırı: 2900 metre, Yukarı Kavrun Yaylası: 2250 metre.
Yemekler: Kahvaltı, kumanya öğle ve akşam yemekleri.      

8.GÜN (
YUKARI KAVRON-GALERDÜZÜ-AYDER-PAZAR):
Sabah saat 08.00’de kalkıyoruz. Güzel bir kahvaltı sonrası eşyalarımızı toplayıp aracımıza yükleyerek Ayder’e gönderiyoruz. 8 km mesafeli ve 3 saat süreli etkinliğimizde saat 10.00‘da yürüyüşümüze başlayarak Aşağı Kavrun Yaylası’ndan yürümeye devam edip orman içi yol ve patikalara girerek Galerdüzü/Kaledüzü’ne geliyoruz. Çay-kahve molası sonrası bir araca binerek Ayder’e gelerek Kalegon Mevkii’nde bulunan Gelintülü Şelalesi’nin fotoğrafını çekiyoruz. Yürüyerek aşağıya inip isteğe bağlı kaplıca keyfi sonrası öğle yemeği ve alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Saat 15.00’de hareket edip ülkemizin en muhteşem yağmur ormanlarından geçerek Çamlıhemşin’e doğru yol alıyoruz. Hala Deresi üzerindeki ata yadigârı Hala Kemerli Köprüsü’nü görüp fotoğraf çektikten sonra Çamlıhemşin üzerinden yolumuza devam edip Ardeşen ayrımındaki Atmaca Heykeli’nde grup ve gezi anısı fotoğrafı çektikten sonra Pazar’a gidiyoruz. Saat 17.00’de hareket eden Ankara otobüsüne biniyoruz. Çayeli-Rize-Trabzon-Samsun üzerinden gece boyu Ankara yolculuğu devam ediyor.  

GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ:
Yukarı Kavrun Yaylası’ndan Galerdüzü/Kaledüzü’ne kadar yürüyüş mesafesi ve süresi 8.00 km, 3 saat. Galerdüzü-Ayder arası araç ile 15 dakika. Ayder-Pazar Arası araç ile 37 km, 1 saat.
Yükseklikler: Yukarı Kavrun: 2250 metre, Galerdüzü: 1950 metre, Ayder: 1650 metre.
Yemekler:
 Kahvaltı.
 

9.GÜN (
PAZAR-RİZE-TRABZON-SAMSUN-ÇORUM-ANKARA):
Gece boyu Samsun-Çorum-Kırıkkale üzerinden devam eden yolculuk sonrası sabahın erken saatlerinde 06.15’ta Ankara’ya gelerek etkinliğimizi bitiriyoruz.  Bir başka Kafka Tur etkinliliğinde birlikte olabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.  

GÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ:
Pazar-Ankara arası 850 km, otobüs ile 13.50 saat.
 

KONAKLAMA TESİSLERİ:

1-Yukarıkavron: 1.Gece Şahin Pansiyon,
2-Davalıyaylan: 2.Gece Davalıyayla açık alan Kamp yeri,
3-Adsızgöl: 3. ve 4.Gece Adsızgöl açık alan Kamp yeri,
4-Olgunlar/Meredet Mahallesi: 5.Gece Kaçkar Pansiyon,
6-Kavron Gölleri/Büyükdeniz Gölü: 6.Gece Açık alan Kamp yeri
7-Yukarıkavron: 7.Gece Şahin Pansiyon.

Ücrete Dahil Hizmetler

Yerel Araç Transferleri, Yayla Transferleri, Kamp Yükünün Katırlar veya Araçlarla Taşınması, Tüm Konaklamalar (7), Kahvaltı (8), Öğle Yemekleri (7), Akşam Yemekleri (7), TÜRSAB Seyahat Sigortası, Tüm Çevre Gezileri ve Rehberlik Hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Ankara-Pazar, Pazar-Ankara Arası Tarifeli Seferler ile Otobüs Gidiş-Dönüş veya Uçak Bileti, Pansiyon ve Otellerde Alınan Ekstra Yiyecek ve İçecekler, Tüm Alkollü İçecek Ücretleri, Rehber ve Aşçı Bahşişleri,  Kişisel Harcamalar ve Ayder’de Öğle Yemeği, Son Gün Akşam Yemeği.  

Biniş Noktaları

12 Temmuz 2020 Cuma günü, saat 19.00’da Ankara AŞTİ’den Pazar’a hareket ediyoruz. 

Önemli Hatırlatmalar

Yürüyüş ayakkabısı, rahat bir yürüyüş giysisi, sırt çantası,   şapka, bere, yağmurluk,  yedek ayakkabı, yedek giysi, uyku tulumu, mat, çadır, mayo, ıslanabilir tişört ve kıyafetler, suya girme ayakkabısı, hafif ince havlu, güneş gözlüğü ve kremi, polar veya kazak, su kabı, kişisel malzemeler, fotoğraf makinesi ve aksesuarları. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, kültürel ve arkeolojik değerlerimiz ile bitki örtüsünü ve yabanıl yaşamı korumaya her zaman özen gösteriyoruz. Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Kask acentamızdan kiralanabilecek olup etkinlik boyunca kiralama ücreti 50.00 TL olacaktır.Doğada ve yükseklerde yapılacak yürüyüş ve tırmanış etkinlikleri riskli etkinlikler olup katılımcıların bu durumu bildikleri varsayılarak etkinliklere katıldıkları kabul edilir. Bu etkinlik boyunca toplamda 80-85 km yükseklerde yürüyüş yapılacağı düşünülmelidir. Bu nedenle bu etkinliği yapabilecek ve etapları yürüyebilecek kondisyona sahip, deneyimli ve donanımlı kişilerin bu etkinliğe katılması önerilmektedir. Bunun yanı sıra; akut sağlık sorunları olan, kalp-damar sistemleri ile solunum sistemlerinde sorunları olan kişilerin bu tür etkinliklere katılmamalarını öneriyoruz. Bu etkinliğe katılan bütün katılımcıların bu uyarıyı görmüş, okumuş ve olası etkinlik sırasında yaşanacak kaza ve yaralanmaları kabul etmiş oldukları varsayılacaktır. Bu etkinliğin katılımcı sayısı 10-12 kişi ile sınırlıdır. Katılımcılarımızın kamp yükü ve sırt çantası dışında malzeme taşımaması için kişisel eşyaların ve kamp malzemelerinin en az ağırlıkta olması gerekmektedir. Bu durumda eşyalar 3 katırla taşınacak olup insanın bile yürümekte zorlandığı etaplardan katırların geçebilmesi için normalden az yük yüklenmesi gerekecektir. Etkinliğe gelirken bu durumu göz önünde bulundurarak katılmanız gerekecektir. Bu bir grup etkinliği olup kampın kurulmasında ve öğünlerin hazırlanmasında herkesin katkı sağlaması gerekecektir. Dağ etkinlikleri birlikte üretip paylaşım yapıldığı sürece keyifli olmaktadır. Bu anlamda kişisel beklenti ve egolardan arınmış bir tutum sergilenmesi etkinliğin başarılmasında önemli bir etken olacaktır.