Isparta Gül Hasadı Eğirdir Sagalossos Burdur Turu


Gidiş: 18/05/2019
Dönüş: 19/05/2019
Tur Süresi: 1 Gece 2 Gün
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 425,00 TL

Tur Programı

Gül kokladığınızı biliyoruz, tuttuğunuzu da biliyoruz. Peki ya hiç Gül tarlasına girdiniz mi? Ya da bu gülleri topladınız mı hiç? Toplandıktan sonra nasıl işlendiğini gören kaç kişi vardır? İşte biz sizleri böyle bir beldeye götüreceğiz. Gül kokusundan akciğerlerinizin bayram edeceği içerikli bir gezi için biz hazırız. Gezimiz sadece gül kokusunu içermiyor. Sagalassos Antik kenti yeniden ayaklandırılan muhteşem bir antik kent olduğunu biliyor musunuz? Ve buradan çıkarılan eserlerin Burdur Arkeoloji Müzesinde sergilendiğini? Ana içeriği Gül olan ve bununla birlikte birbirinden farklı ögeleri bir araya getirtip düzenlediğimiz bu gezimize davetlisiniz.

YOLCULUK: 17 Mayıs 2019 Cuma gecesi saat 23.30’da İzmir, Kumrular Caddesi kesişimi

1.GÜN: (ANKARA-KEÇİBORLU-GÜNEYKENT-EĞİRDİR): Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Sandıklı-Keçiborlu üzerinden yolumuza devam edip sabah erken saatlerde gül diyarı Güneykent Beldesine gidiyoruz. Isparta'da yetiştirilen güllerin % 15-20’lik kısmının üretiminin sağlandığı Güneykent’te aynı zamanda, üretimi yapılan güller işlenerek yurt dışına pazarlanmaktadır. Belde Belediyesi ve halkı gelen konuklarına gül hasadı döneminde gelenek, görenek, yemek ve beldenin diğer güzelliklerini tanıtarak kültürler arası kaynaşmaya katkı sağlamaktadır. Kısa süreli dinlenme ve hazırlık sonrası grubumuzu gül tarlalarına götürecek traktörlere biniyoruz. Deneyimli işçilerden gül hasadı hakkında bilgi aldıktan sonra, önlüklerimizi giyip yaklaşık 1 saat süreyle güllere dokunarak, koklayarak çıplak elle gül hasadına katkı sağlıyoruz. En çok gül toplayan katılımcının ödüllendireceği bu etkinliğimizde fotoğraf çekimleri sonrası hareket edip Güneykent’e gidiyoruz. Güller ve gül kokuları eşliğinde yöresel olarak hazırlanmış kahvaltımızı yaparak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası güllerin işlendiği tesislere gidip geleneksel ve modern yöntemlerle Gül’ün Gülyağına dönüşüm aşamalarını izleyip fotoğraf çekiyoruz. Güneykent’e dönüp; Gül Evi ve Yunus Emre Evi'ni görüp gezdikten sonra yöresel bir menü ile hazırlanan öğle yemeğimizi afiyetle yiyoruz. Yemek sonrası isteğe bağlı olarak Güneykentli hanımların el emeği göz nuru yapmış oldukları hediyelik eşyalar ile gül yağı, gül reçeli, gül kremi, gül şurubu alış verişi yapıyoruz. Daha sonra Gül Sertifikası dağıtım törenine katılıyoruz. Yapılan etkinlikler ve fotoğraf çekimleri sonrası aracımıza binip 62 Km yol aldıktan sonra Eğirdir’e gidiyoruz. Eğirdir Kalesi, Dündar Bey Medresesi ve Hızır Bey Camisi'ni görüp gezdikten sonra otelimize gidip odalarımızda bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz. Geceyi Eğirdir’de geçiriyoruz.

2.GÜN (EĞİRDİR-ISPARTA-SAGALOSSOS-BURDUR-ANKARA): Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı yaparak başlıyoruz. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Eğirdir-Isparta üzerinden yolumuza devam edip Ağlasun’a gidiyoruz. İlçeye 7 Km uzaklıkta dağlara yaslanmış olan ve bir Roma kenti olan Sagalossos Antik kentine gidiyoruz. Antik kent gezisi kapsamında; Tiyatro, Neon Kütüphanesi, Antoninler Çeşmesi, Aşağı ve Yukarı Agora, Hadrian Hamamı, Helen Çeşmesi ve Heron'u rehberimizin anlatımı ile görüp gezdikten sonra Burdur’a gidiyoruz. Öğle yemeğimizi isteğe bağlı olarak Burdur Şiş’i ana menüsü ile afiyetle yiyoruz. İsteğe bağlı kısa süreli alış veriş turu sonrası ağırlıklı olarak Sagalossos eserlerinin sergilendiği Arkeoloji Müzesi geziyoruz. Bakibey Konağı, Saat Kulesi ve Ulu Cami gezileri sonrası Burdur gölüne/Kuş Gözlem istasyonuna gidiyoruz. Göl seyri, fotoğraf çekimleri, kuş gözlemi ve çay molası sonrası saat: 17.30’da yola çıkıyoruz. Sandıklı-Afyon üzerinden molası sonrası yolumuza devam edip saat: 23.30’da Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araç içi kek, sıcak-soğuk içecek ikramları, Kahvaltı (2), Akşam Yemeği (1), Özel Statülü Otelde konaklama, Milli Park giriş ücretleri, Tüm çevre gezileri, Kafka Turizm ve Seyahat Acente Refakati, Rehberlik Hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Öğle yemekleri, Alkollü içecekler, Müze ve Ören yeri giriş ücretleri.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi, Saat - 23.30
Milli Kütüphane Önü - 23.35
Armada Önü - 23.40
Cepa/Kentpark arası - 23.45
Bilkent Köprü Altı - 23.50
Ümitköy Köprü Altı - 23.55
Gordion Karşısı Yanyol - 00.00
Korukent karşısı/Yanyol - 00.05
Yaşakent/BP Önü - 00.10

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çamaşır, çorap, ayakkabı, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi ve aksesuarları, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.
•Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir.
•Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız.
•Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz.
•Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.
Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzelere ücretsi giriş yapabilmeleri için 50.00 TL karşılığında MÜZEKART çıkarmalarını öneriyoruz. 17 yaş altı ve 65 yaş üstü katılımcılar, Kurum çalışanları/ilgili bakanlık personeli ve Sarı Basın kartı sahipleri bu müzeleri ücretsiz gezebilmektedirler.