Günübirlik Yedigöller Turu


Gidiş: 05/10/2019
Dönüş: 05/10/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 140,00 TL

Tur Programı

Ülkemizin doğal değerleri arasında yer alıp ilk kez Milli park ilan edilen Yedigöller şüphesiz ki her zaman görülmeye değer önemli bir orman ve göl ekosistemidir. Her mevsim güzel ayrı bir renk senfonisine dönüşen Yedigöller doğası bir başka güzeldir. Ankara’ya orta mesafede bulunan ve günübirlik olarak Yedigöller sizleri hayran bıraktıracak görsel güzelliğe sahiptir. Eğer doğayı seviyorsanız, şehirden kaçıp kendinize güzel bir gün armağan etmek isterseniz sizleri bu gezimize bekliyoruz. 
HATIRLATMA: Bu etkinliğimize ülkemizin her yerinden katılabilirsiniz. 

GÖRÜLECEK YERLER:
 Ankara, Bolu, Kapankaya Seyir terası, Anıtçam, İncegöl, Sazlıgöl, Kurugöl, Pisagor Ağacı, Büyükgöl Terasları, Seringöl, Deringöl, Şelale, Dilek Çeşmesi, Gülenkayalar ve Nazlıgöl gezisi. 

1.GÜN: Sabah saat 07.00’da Kumrular/İzmir Caddesi kesişiminde buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kahvaltılık sandviç, sıcak-soğuk içecek ikramıyla, yolda vereceğimiz mola sonrası Bolu üzerinden yolumuza devam edip Yedigöller yoluna giriyoruz. Kapankaya Seyirterası’ndan Büyükgöl ve Deringöl’ü seyrederek fotoğraf çekip etrafı seyrettikten sonra hareket edip Anıtçam’a gidiyoruz. Ana yola 460 metre uzaklıkta, 500 yaşında bir bitki olan Pinus Nigra’yı/Anıtçam ziyaret ettikten sonra araç ile Milli park girişine gidiyoruz. İncegöl ve Sazlıgöl’de yapacağımız gezinti ve fotoğraf çekimi sonrası orman içi yollardan inerek Pisagor Ağacı’na gidiyoruz. İlginç oluşumlu kayın ağacını görüp fotoğraf çektikten sonra orman içi patikalardan yürüyerek Büyükgöl Teraslarından fotoğraf molaları ve göl çevresinde gezinti yaparak Seringöl’ü görüp gezdikten sonra öğle yemeğimizi Habitat Restoranda barbekü menüsü ile afiyetle yiyoruz. Çay keyfi sonrası Deringöl’ün sol yanından bulunan patikaya girip yansıma fotoğrafları çekerek Gülen Kayalar patikasına doğru keyifli bir gezinti/yürüyüş yapıyoruz. Şelale ve Dilek Çeşmesini gördükten sonra geriye dönüp Gülen Kayalar patikasına girip Kaya blokunun alt tarafında bulunan patikayı takip ederek kuş sesleri eşliğinde Nazlıgöl’e kadar yürüyoruz. Kısa süreli ihtiyaç dinlenme ve fotoğraf çekimleri sonrası Kurugöl’ü de görüp aracımızın bulunduğu yere geliyoruz. Yedigöller’deki etkinliğimizi bitirip 17.30’da hareket ederek Yedigöller’den ayrılıyoruz. Aynı yol üzerinden yolumuza devam edip Dörtdivan’da vereceğimiz mola sonrası yolumuza devam edip saat 21.45’te Ankara’ya geliyoruz. Bir başka Kafka Tur etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel araçla ulaşım, Araç içi sandviç, Sıcak-soğuk içecek ikramları, Öğle Yemeği, Milli park Giriş ücreti, Tüm çevre gezileri, Kafka Turizm ve Seyahat Acentası refakati, TURSAB Seyahat Sigortası, Rehberlik Hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel harcamalar, Akşam yemeği.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi Kesişimi - 07.00
Milli Kütüphane - 07.05
Armada - 07.10
Cepa/Kentpark - 07.15 
Acity - 07.20
Carrefour - 07.25
Giyim Dünyası - 07.30
Göksupark - 07.35

Önemli Hatırlatmalar

Mevsime uygun rahat giysiler, rahat bir yürüyüş ayakkabısı, uygun bir sırt çantası, koruyucu üst giysi, yağmurluk/panço/şemsiye, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuarlar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi ve aksesuarları, kişisel malzeme ve ilaçlar, çöp torbası, su ve su kabı. Yerel koşullardan ve hava durumundan dolayı program akışında değişiklik yapılabilir. Özel yiyecek ve içeceklerinizi getirmeyi unutmayınız. Doğada ve her yerde anılarımızdan başka bir şey bırakmıyoruz. Yerel halka ve onların değerlerine her zaman saygılı, arkeolojik değerlerimiz ve kültür mirasımız ile yabanıl yaşamı ve bitki örtüsünü korumaya her zaman özen gösteriyoruz.