Greenpark Orman Banyosu Terapisi


Gidiş: 28/09/2019
Dönüş: 28/09/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Yurtiçi Turlar
Tur Fiyatı: 125,00 TL

Tur Programı

İş dünyasının ve özel yaşamın gün geçtikçe iç içe geçmesi, zaman yönetimini pek çok kişi için ister istemez zorlaştırıyor. Stres, trafikte geçirilen zaman, toplantılar derken gün akşam oluyor ve kendimize bir nebze olsun vakit ayıramadan günü sonlandırmak zorunda kalabiliyoruz. Bu noktadan yola çıkarak bedenini rahatlatmak ve kendini ödüllendirmek isteyen kişilere hitap  eden orman banyosu ile stresinizi azaltıp yeni haftaya çok daha zinde başlayabilirsiniz.  

1.GÜN: 07.30 Kumrular Sokak’tan (İzmir Caddesi kesişimi) hareket ile başlayacak etkinliğimiz Göksupark’tan son katılımcılarımızı da aldıktan sonra Anadolu Otoyolu’na girip İstanbul istikametine devam edeceğiz. Başlama noktamızda bulunan tesiste vereceğimiz mola sonrası  hazırlıklarımızı yaptıktan sonra 10 km’lik yürüyüşümüze başlayacağız. Orman dokusu içerisinde çok özel bir parkur çizerek yürüyüşümüzü gerçekleştirdikten sonra yaklaşık 30-40 dk sürecek olan Orman Banyosu terapisini Uzman Psikolog Mustafa Cem Oğuz’la beraber gerçekleştireceğiz. Saat 16.00 gibi etkinliğimizi sonlandırıp Ankara’ya hareket edeceğiz. Saat 19.00 gibi Ankara’ya ulaşıp, başka bir Kafka Tur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel ulaşım, tüm çevre gezileri, Uzman Psikolog rehberliği, rehberlik hizmetleri.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle yemekleri, akşam yemeği, kişisel harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular/İzmir Caddesi kesişimi - 07.30
Milli Kütüphane - 07.35
Armada - 07.40
Cepa/Kentpark - 07.45
Acity - 07.55
Carrefour - 08.00
Göksupark - 08.10

Önemli Hatırlatmalar

Orman banyosu birçok stres kaynağı üzerinde olumlu etkilere sahip. Örneğin; kan basıncını, anksiyeteyi ve stres hormonlarının seviyesini azaltıyor. İnsan kendini rahatlamış hissettiğinde ise parasempatetik sinir sistemi harekete geçiyor. Beynin organizasyon, planlama, problem çözmeyle ilgili bölümleri yavaş çalışmaya başlarken keyif ve empati merkezi de aktifleşiyor. Orman banyosu, insanın içindeki doğal dünya ile yeniden bağlantı kurmayı sağlıyor. Doğanın iyileştirici gücünden yararlanmak için köklenmeyi ve toprakla bağ kurma dürtüsünü harekete geçiriyor. Orman banyosunun, oksijen açısından zengin nefes alma imkanı sunması da son derece önemli bir avantaj.

ÖNEMLİ:
- Katılımcıların elektronik cihazlarını arabada bırakması tahhüdü istenir,
- Rahat kıyafetler ve pratik çıkabilen ayakkabı ve çorap tavsiye edilir.