Gökpınar Yaylası Doğa Yürüyüşü


Gidiş: 29/09/2019
Dönüş: 29/09/2019
Tur Süresi: Günübirlik
Tur Tipi: Doğa Yürüyüşleri
Tur Fiyatı: 70,00 TL

Tur Programı

Dağların sonbaharın hüznüne büründüğü bu günlerde bizler de bölgenin yeşil dokusu içinde yürümeye gidiyoruz. Az da olsa sonbahar etkisi göreceğimiz bu parkurda 12 km yürüyüp yayla manzaralarını fotoğraflayacağız ve doğada bulunmanın keyfini birlikte yaşayacağız. Parkurumuz zor olmayıp, 4 saat süreli, orman içi yollar ve patikalardan oluşmaktadır. Köy, yayla ve orman dokusu içermektedir. Güzel fotoğraflar çekmek ve yürümek isteyen doğaseverleri bekliyoruz.

HATIRLATMA: 
29 Eylül 2019 Pazar, Kumrular Sokak – İzmir Caddesi Kesişimi, 07.30

1.GÜN:
 07
.30 Kumrular Sokak’tan (İzmir caddesi kesişimi) hareket ile başlayacak etkinliğimiz otoban üzerinden devam ederek Dorukkaya tesislerine ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz mola sonrası hazırlıklarımızı yapıp tesisin bahçesinden yürüyüşümüze başlıyoruz. Orman dokusu içerisinde çok özel bir parkur çizerek rotamız üzerinde bulunan Gökpınar ve Karapazar yaylalarından geçerek rotamızı tamamlayıp başlangıç noktamıza dönerek saat 16.30 gibi etkinliğimizi sonlandırıp Ankara’ya hareket edeceğiz. 

Ücrete Dahil Hizmetler

Özel Araçla Ulaşım, Tüm Çevre Gezileri, Rehberlik Hizmetleri ve TURSAB Güvencesi.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri, Kişisel Harcamalar.

Biniş Noktaları

Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi - 07.30
Milli Kütüphane - 07.35
Armada - 07.40
Cepa/Kentpark - 07.45
Acity - 07.50
Carrefour - 07.55
Göksupark Girişi - 08.00

Önemli Hatırlatmalar

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinesi, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su. İniş-çıkışlar ile ormanlık arazide geçecek yürüyüşümüzün zorluk derecesi düşüktür. Yürüyüş lideri şartlara göre belirlenen rota üzerinde değişiklik yapabilir.Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 30-40 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz. Etkinliğimize TDF Yaz ve Kış Yürüyüşü Liderliği belgeli rehberlerimiz refakat etmektedir. Yürüyüş lideri şartlara göre belirlenen rota üzerinde değişiklik yapabilir. Sabah ve akşam gidiş dönüşte uygun bir tesiste 20’şer dakikalık ihtiyaç molası verilecektir. Öğle molası saat 13.00-14.00 arasında 30-40 dakika olarak verilmektedir. Bu sürede beraberinizde getirdiğiniz yiyeceklerinizi yiyebilirsiniz.